Mizející Beskydy přehled

Mizející Beskydy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345237/bmid_mizejici-beskydy-QtE-345237.jpg 4 4 4

Čas neúprosně zasahuje do krajiny i našich životů. Generace lidí odešly a hory dál stojí na svém místě. Ale člověk je významně ovlivňuje. Mění. Staré pohlednice a fotografie vydávají svědectví o proměně krajiny, stejně tak i malíři. S údivem sledujeme, jak důvěrně známou krajinu, město, vesnici, ulici, zátiší viděli naši předkové. A klademe si otázku, jaký byl svět našich dědů, který už neexistuje. A také, jak bude vypadat svět těch, kteří nás za desítky let budou označovat za své dávné předky…... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mizející Beskydy. Přihlašte se a napište ho.

tonysojka
03.04.2023 4 z 5

Většinu míst jsem v rámci dovolených navštívil a rád si o nich v této knize přečetl pár zajímavostí.
Zaujaly mne informace o partyzánském odboji v této oblasti a o kruté nacistické odvetě.

heczek
21.10.2021 5 z 5

Kniha je jakousi maličkou kronikou beskydského kraje, jeho tradic, přírody, zajímavých míst a osudů nejen lidských. Autor nám představil spoustu příběhů z různých míst, doplněné o fotografie, a mě jakožto neznalou rodačku začínající v poznávání svého kraje to naprosto nadchlo do dalšího studia regionálních dějin, a zároveň také k přečtení dalších autorských knih, kde se těmto jednotlivým příběhům věnuje více. Těším se, až některá místa, o kterých bylo psáno, prozkoumám na vlastní kůži s pokornou vzpomínkou na dávné osudy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Mizející Beskydy v seznamech

v Právě čtených1x