Havrnka Havrnka komentáře u knih

Doktor v nemocnici Doktor v nemocnici Jiří Pejša

K této knize jsem se vrátila po mnoha letech. Jsou zde popsané příběhy pacientů nemocnice v Klatovech v době druhé světové války.

28.08.2021 5 z 5

Johana Johana Iva Hercíková

Kniha o dětství a dospívání naší spisovatelky Karolíny Světlé. Bylo mi líto, jak násilně byla donucena k přechodu na německý jazyk.

28.08.2021 2 z 5

Zahrada kostí Zahrada kostí Tess Gerritsen

Kniha mé oblíbené autorky vyprávějící příběh z dávné minulosti.

27.08.2021 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Na svou dobu kniha s odvážným námětem. Až s podivem, že v puritánské zemi jako je Anglie vůbec vyšla.

27.08.2021 3 z 5

Zachráněné dopisy Zachráněné dopisy Sandra Brown

Hezké romantické oddechové čtení. Knihy Sandry Brown jsou čtivé všechny. Ať se jedná o romantiku nebo napětí.

27.08.2021 5 z 5

Žichovičtí půlpáni Žichovičtí půlpáni Karel Klostermann

Po tomto románu K.Klostermanna jsem sáhla z několika důvodů. Prvním bylo, že můj přítel tuto knihu čte téměř každý rok (stejně tak i jiné romány tohoto autora) a stále mi o ní vypráví. Potom také z důvodu znalosti Žichovic a jejich zámku. A za třetí se mi hodí do čtenářské výzvy. Tato kniha mi nepřipadala tak poutavá jako román V ráji šumavském, který jsem četla před několika lety. Klostermann je vynikajícím vypravěčem a krásně umí přiblížit krásu šumavské přírody.

22.04.2021 2 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

U knihy paní Třeštíkové jsem se dobře bavila. Používání nářečí bylo vtipným oživením. Hodně jsem se nasmála, ale také jsem si poplakala.

22.04.2021 4 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Opět vynikající román s postupným stupňováním napětí.

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Po přečtení (mohla bych napsat i "vdechnutí") této knihy se nedivím, že Andreas de la Motte patří ve Švédsku k těm nejčtenějším a nejoblíbenějším autorům krimirománů. V y n i k a j í c í !!!!

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Velice dobře napsaný kriminální příběh. Tato kniha měla větší spád než předchozí Konec léta.

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Kniha se mi líbila. Prolínání minulosti s přítomností nebylo násilné a dobře do sebe zapadlo. Celkem jsem odhadla, že malý Billy nebyl manželským dítětem, jen mě překvapilo, kdo za jeho zřízením stojí. Příběh měl spád a za mě doporučuji j přečtení. Sama beru do ruky další knihu pana De La Motta.

11.02.2021 5 z 5

Anežka a král: Jediná láska Přemysla Otakara II. Anežka a král: Jediná láska Přemysla Otakara II. Jaroslava Černá

Kniha o jednom z našich největších králů, Otakaru II., se mi velmi líbila. Byla zajímavým pohledem do dění a života v tehdejší době. Doporučuji k přečtení.

09.02.2021 5 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Zvláštně napsaná kniha. Trochu jsem se v ději ztrácela, tak jsem se i několikrát vracela k již přečtenému textu.

28.01.2021 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Nádherná kniha. Velmi se mi líbila a doporučuji všem k přečtení. Tato kniha autorky se mi líbila nejvíc za všech, které jsem od J.Moyes četla.

21.01.2021 5 z 5

Maják na útesech Maják na útesech Marie Lamballe (p)

Velmi čtivá kniha. Jsem ráda, že jsem si knihu koupila, protože autorka opět zasadila její děj do krásné i když drsné přírody Bretaně.
Ještě bych si ráda přečetla Hortenziovou zahradu, jejíž děj se také odehrává v Bretani.

30.12.2020 5 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Moje první kniha pojednávající o této nemoci a je napsaná velmi šetrným způsobem.

30.12.2020 5 z 5

Zvěrolékař a jeho přátelé Zvěrolékař a jeho přátelé James Herriot (p)

V mládí jsem přečetla všechny knihy J.Herriota a moc se mi líbily. S humorem podané příběhy venkovského veterináře pohladí čtenáře po duši. Ráda jsem se k jedné z jeho knih vrátila.

04.12.2020 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Jsem ráda, že mě výzva dovedla až k této sbírce K.J.Erbena. Po desítkách let jsem si připomněla krásné básně.

04.12.2020 4 z 5

Křesadlo a další pohádky Křesadlo a další pohádky Hans Christian Andersen

Jako malá se mi líbila právě pohádka Křeslo. Asi i proto, že je to jedna z mála Andersonových pohádek, která má dobrý konec. Většina pohádek tohoto autora je podle mě smutná a málo zde vítězí dobro nad zlem, jak jsme zvyklí u našich národních pohádek. Vzpomínka na dětství byla fajn.

24.11.2020 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Wow!!! Zatím z této série nejlepší. Krátké kapitoly dávaly ději spád a tím byl dramatičtější.

24.11.2020 5 z 5