Havrnka Havrnka komentáře u knih

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Velmi smutný příběh s krásnou starou češtinou.

12.11.2020 3 z 5

Pět neděl v balónu Pět neděl v balónu Jules Verne

Díky výzvě jsem znovu šáhla po knize J. Verna. Jako dítě jsem všechny jeho knihy přečetla. Pěkná vzpomínka

02.11.2020 4 z 5

Košík modrých běloušů aneb Pozor, vyletí štěně Košík modrých běloušů aneb Pozor, vyletí štěně Marie Dimunová

Příběh jedné pražské rodiny, která si pořídila fenku kokršpaněla, mi připomněla naše soužití se psem kokršpanělem. Tito psi jsou velmi temperamentní a zvídaví. Nejvíc mě pobavila kapitola "Papáníčko". Podobná scéna se odehrála i v naší rodině. Při vaření vepřového jazyka a srdíčka, které vonělo po celém paneláku, dorazil domů manžel. Měl velkou radost, že se konečně i v týdnu dočká masa k večeři. Jak moc byl zklamaný, když zjistil, že maso je pejska a my budeme mít jen nudle s mákem.

29.10.2020 4 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Zase jedna z knih se strhujícím a nápínavým dějem

23.10.2020 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Zpočátku se děj rozvíjel pomalu. Ale postupně nabíral na obrátkách. Celkem čtivá Kniha.

17.10.2020 3 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Ze začátku jsem se nemohla chytnout, protože byl velký rozestupy mezi díly. Děj byl napínavý, přestože oproti předchozím dílům nebyl tak krvavý. Opravdu dobrý závěr trilogie.

17.10.2020 3 z 5

Hrdina ze sousedství Hrdina ze sousedství Nora Roberts

Romantické čtení na večer, kdy nemůžete spát.

17.09.2020 4 z 5

Srdce v bouři Srdce v bouři Nora Roberts

Knihy Nory Roberts mám ráda. Příběh měl spád a jako vždy plný lásky.

15.09.2020

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Bylo hezké si oživit básně, které jsme probírali ve škole. Některé hned vyskakovat z paměti.

15.09.2020 5 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Kniha je velmi čtivá. Líbilo se mi prolínání minulosti s přítomností.

15.09.2020 5 z 5

Miluj mě vším Miluj mě vším Jennifer Probst

Opět přečteno jedním dechem. Je to takové letní oddechové čtení.

20.07.2020 5 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Kniha se mi velmi líbila. I přesto, že pojednává o složité době, tak příběh je napsán moc hezky. Má první přečtená kniha od této autorky.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi strhující příběh. Nevyhledávám knihy a ani filmy s válečnou tématikou, ale tato kniha mi byla doporučena do výzvy. A jsem ráda, že jsem našla odvahu ji číst. Nenásilnou formou podaný příběh jsem přečetla jedním dechem. Jen dlouho jsem hledala slova ke komentáři. Mezi přečtením knihy a napsáním komentáře uplynulo několik měsíců. A stejně nejsem schopná najít ta správná slova. Jen poděkování autorově. Děkuji!!!

Miluj mě kdekoli Miluj mě kdekoli Jennifer Probst

Krásné pokračování "Miluj mě jakkoli". Takové to ženské čtení, romantické s mírným erotickým nádechem. Těším se na třetí díl.

23.02.2020 5 z 5

Srdce v bouři Srdce v bouři Nora Roberts

Klasický romantický příběh. Kniha je čtivá, takové čtení na zimní večer.

20.02.2020 3 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Opět strhující příběh. Napínavý děj. Teď ještě sehnat třetí díl Milénia:-))

20.02.2020 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale postupně se začal rozvíjet napínavý příběh. Doporučuji.

27.01.2020 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Vynikající, strhující, nedá se odložit!!!! Stejně jako předešlý díl

18.01.2020 5 z 5

Tatínku, má ďábel oči jako maminka? Tatínku, má ďábel oči jako maminka? Martin Petiška

Také jsem si tuto knihu vybrala do čtenářské výzvy na letošní rok. Trochu smutné vyprávění, které čtenáře nutí k zamyšlení.

15.01.2020 2 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale druhá a třetí část celkem dobrá.

10.01.2020 3 z 5