Doktor v nemocnici přehled

Doktor v nemocnici https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113899/doktor-v-nemocnici-113899.peg 4 13 13

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Doktor v nemocnici. Přihlašte se a napište ho.

poiu
15.02.2022 5 z 5

Krátké epizodky (trochu fejetony) ze života lékaře klatovské nemocnice během 30. a 40. let. Spousta práce, lidství, obětavosti a hledání nových řešení, jak pacientům co nejvíce pomoci. Velký obdiv panu Pejšovi i ostatním z jeho týmu na infekčním oddělení, protože pracovat tam v té době rozhodně asi nebylo jednoduché...

Nejdojemnější pro mě osobně byl příběh pražského miminka se zavázaným očičkem, kterému matka pod špinavý obvaz dávala ořechovou skořápku a do ní brouka nebo pavouka, který dítě (na tom oku!!!!!!!) dráždil a nutil k pláči, aby tato matka vyžebrala více... Hrozné. :-( :-( :-(

"Marně jsem hledal vysvětlení, co se to děje. Co je možné v tomto století skvělých myšlenek, pokrokových, moderních idejí, převratného technického pokroku a báječných vynálezů. Čeho je to schopen takový národ? Co to dělá národ Bachův, Beethovenův, Goethův, Marxův, Einsteinův? Jak je možno zabíjet lidi jenom proto, že bezmezně milují svou vlast, řeč, svobodu?"

"Po válce se rozdávaly metály za hrdinství. zapomínalo se na hrdiny bez uniformy a bez okázalosti."

Havrnka
28.08.2021 5 z 5

K této knize jsem se vrátila po mnoha letech. Jsou zde popsané příběhy pacientů nemocnice v Klatovech v době druhé světové války.

Katka2382
06.02.2018 5 z 5

První kniha tohoto autora která se mi dostala do ruky.Moc milé počtení a o to víc že se zde jedná o mé rodné město.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Doktor v nemocnici v seznamech

Jiří Pejša
česká, 1912 - 1991