Hanin Hanin komentáře u knih

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Příběh, u kterého si určitě nebudete jisti, komu držet palce. Příběh, u kterého budete přemýšlet, jak dlouho a zda vůbec je možné své štěstí stavět na neštěstí druhých.
Nádherná kniha, doporučuji všem!

27.02.2014 5 z 5

Rok sněhu Rok sněhu Christian Signol

Křehký příběh, který je téměř poselstvím, že k boji s nemocí je kromě lékařů potřeba i pohoda a víra v uzdravení.
Sebastianův příběh mě pohltil a nádherně popisovaný francouzský venkov mi učaroval.
Krásná knížečka.

19.02.2019 5 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Je skvělé, když sáhnete po autorově prvotině a příběh vás úplně pohltí.
Prolínání časových období a několika životních příběhů pomalu odkrývající důvody i důsledky je přesně to, co Kufr paní Sinclairové skrývá.
Moc příjemné počtení, určitě doporučuji.

24.03.2015 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Jiřímu Hájíčkovi se povedlo přivést mě zpět do 80. let, do doby tolik rozdílné, než je ta současná. Škoda, že příběh není jen román, ale zakládá se na skutečnosti.
Pokud je rozhodnuto o osudu vesniček, obyvatel, kraje...je jednodušší vzdát se bez boje, nebo bojovat bez možnosti uspět???

Určitě si přečtu další autorovy knihy, těším se na ně.

05.09.2014 5 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Milá knížka, která je úplným pohlazením v dnešní uspěchané době.

21.04.2014 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Povídky psané očima dětí, vztahy mezi sourozenci, rodiči...Už jsem zapomněla, jak složité bylo dospívání a jen doufám, že mé děti se cítí šťastnější, než hrdinové této skvělé knihy.

15.02.2014 5 z 5

Prodloužená jízda Prodloužená jízda Václav Kopta

Dlouho jsem si chtěla přečíst knížku, u které se nebudu jen uculovat, ale opravdu srdečně smát. Prodloužená jízda mi přání splnila vrchovatě. Pan Kopta je vynikající vypravěč.

Doufám, že se mi do rukou dostane audiokniha, v podání autora bude určitě skvělá.

28.08.2019 5 z 5

Dědictví Dědictví Eva Tvrdá

Nebýt Databáze knih, zcela určitě by mi knížka unikla. Moc hezky se četla, a hned si jdu půjčit Třešňovou alejí.
Pokaždé, když čtu knihy z období válek, říkám si....na co my si neustále stěžujeme ?

05.09.2018 5 z 5

Můj sen o zlatě a sněhu Můj sen o zlatě a sněhu Martin Fourcade

Biatlon je můj oblíbený zimní sport.
Jasně, že fandím "našim", ale Martin Fourcade je pro mě machr :-) a po přečtení této knížky mu budu držet palce dál.

02.06.2018 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Absolutně mi došla slova.
Lidé, kteří přežili sibiřské gulagy museli být neuvěřitelně silní, to jinak ani není možné.
Přečtěte si V šedých tónech, rozhodně za přečtení stojí.

14.04.2014 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Moc pěkná knížka, určitě stojí za přečtení.Doporučuji

29.07.2012 5 z 5

Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Moc hezká kniha.Určitě si přečtu i další od této autorky
Při čtení jsem si připadala jako u babičky.

14.07.2011 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Čtivý román o houbaření, Šumavě a křehké dívčí duši, která se snadno rozbíjí a velmi těžce lepí dohromady.

03.07.2018 5 z 5

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Krásný, dojemný příběh

06.02.2018 5 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Pro mě výtečný čtenářský zážitek.
Chvílemi jsem byla tak naštvaná na mámu, která si přála plnit své sny, že zapomínala na všechno a všechny kolem. Ach jo...
A vlastně prvně jsem si uvědomila, jak těžké to, ti "jiní" někdy mají.

07.01.2018 5 z 5

Už máš spát Už máš spát Tibor Noé Kiss

Na pár stránkách je dokonale popsán tak marný, zoufalý a beznadějný život v zapomenuté osadě kdesi v Maďarsku. V krátkých úsečných větách se pomalu odkrývají tajemství a osobní tragédie každého z obyvatel.
Uf, nikdy jsem nic podobného nečetla. Popis krajiny, počasí, atmosféry je skoro hmatatelný, autentický.

" Někdy by člověk věřil, že to, co se odehrává v osadě, je život "

13.09.2017 5 z 5

Dr@hý příteli Dr@hý příteli Anne-Laure Bondoux

Bylo mi potěšením, stát se na chvilku "slídilem" a pročítat cizí korespondenci, která je plná emocí a citu.
Bavila jsem se, dojímala a moc ráda bych pokračování....takhle to prostě nemůže skončit.

04.09.2017 5 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Jestli je možné napsat optimistickou knížku o umírání, pak je to právě 100 dní štěstí.
Při čtení jsem se často usmívala a nad některými pasážemi příjemně dojímala.
Jen doufám, že nikdy neuslyším větu-zbývá vám xx dní. Zřejmě bych nedokázala na pár chvil žít úplně naplno v tom nejlepším slova smyslu.

04.04.2015 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Moje první detektivka od autorky. Sedla mi a už se těším na další

09.01.2014 5 z 5

Kosí hnízdo Kosí hnízdo Zdeněk Drozda

Milá vzpomínková knížka na dětství v nelehké době. Moc se mi líbila.

10.03.2019 5 z 5