Hania932 Hania932 komentáře u knih

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Tak tohle bylo pro mě úplně skvělé čtení! Dlouho mě kniha tak moc nebavila jako tahle. Příběh mě zaujal hned od začátku a ty postavy si naprosto oblíbíte. Svět víl je skvělý a já si užívala každou chvíli, kterou jsem v něm strávila. Příběh je velmi čtivý a hlavně nepředvídatelný. Nutí vás to číst pořád dál a dál. Kniha se mi moc líbila a těším se, až si přečtu další díl. Moc doporučuji.

08.04.2021 5 z 5

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

Moc hezká a oddechová knížka. Hezky se četla a byla zábavná.

31.03.2021 4 z 5

Nevím kudy kam Nevím kudy kam Gayle Forman

Na tuto knížku už se chystám nějakou dobu a konečně na ní přišel čas! Měla jsem docela velké očekávání, protože jsem na knihu slyšela plno pozitivních ohlasů. Za mě je kniha takové nemastná, neslaná. Četla se dobře a příběh byl i zajímavý, ale nijak moc mě nezaujala. Postavy jsou dobré, každý si prochází nějakým problémem. Nejvíce mi sedl asi Nathaniel. Konec knihy jsem čekala trošku jiný, tento nebyl úplně podle mých představ. Kniha je takový průměr. Myslím že nenadchne a ani neurazí.

15.07.2020 2 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Moc hezký a povedený milostný román. Líbí se mi, jak se děj odehrává ve dvou časových linkách. Příběhu z roku 1943 se mi líbil víc. Stella byla sympatická postava, která to neměla v životě lehké. Na části kde vystupoval Dan a Stella jsem se těšila asi nejvíce. Příběh z roku 2011 nebyl taký špatný, ale už se mi nelíbil tolik, jako příběh z minulosti. Celkově se ten příběh hezky doplňoval. Co se mi opravdu moc líbilo na knize, tak byly dopisy. To bylo hezké doplnění knihy. Příbeh se velmi dobře čte a děj vás krásně pohltí. Konec knihy je hezký a já jsem si přesně takhle představovala. Takže za mě je to hezká, oddechová knížka.

18.02.2020 3 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Tak tohle byl celkem propadák. Obálka je úžasná, opravdu se povedla. Ale ten příběh? To byla hrůza. První část knihy byla pro mě velmi úmorná. Nemohla jsem se začíst, příbeh mě nebavil. Nebyl vůbec záživný ba naopak byl nudný. Když jsem se nějakých způsobem prolouskala až k druhé části, tak jsem si myslela, že knihu odložím. Ale druhá část byla příjemná změna. Konečně mě příběh začal zajímat a bavit. Ta druhá část byla o hodně lepší než ta první. Bylo to více akčnější a čtivější. Postavy mi docela i sedly. Nikolaj a Zoja tvořili krásnou dvojku. A Nina byla prostě Nina♥. Velmi se mi líbilo, že tam byli zmíněny postavy z Šesti vran, to se mi opravdu líbilo. Myslím si, že autorkadokáže lepší. Šest vran a tohle se nedá vůbec srovnat. Jsem zvědavá co bude autorka vymýšlet v dalším díle.

01.01.2020 2 z 5

Kázání ohně Kázání ohně Francesca Haig

Za mě průměrná fantasy YA kniha. Začátek knihy jsem moc nechápala, ale potom jsem se do knihy hned dostala. Příběh je zajímavý a velmi dobře napsaný. Je to hodně čtivé. Některé věci jsou trošku předvídatelné. Dala by se říct, že kniha je hodně napínavá. Někdy opravdu netušíte, jak to s Cass a Kipem dopadne. Konec mě překvapil, ale trochu i zklamal. Čekala jsem možná trošičku víc. Ale myslím, že kniha stojí za přečtení!

15.07.2019 4 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Druhý díl z této série mám za sebou a už teď můžu říct, jak moc tuhle sérii zbožňuju! Je to strašně čtivé, že jsem jenom četla, četla a nakonec jsem byla na konci. Stránky mi rychle ubívali, a já si příběh neskutečně užívala. Kniha je akční, napínavá a hlavně zajímavá. Prostě můžu říct, že Simon má skvělé hlášky a Jace je prostě a jednoduše dokonalej. Jace a Clary mě úplně dostávali, že jsem si některé části čestla dokonce dvakrát! A to už teď jsem poznala, že má autorka opravdu talent na psaní. Protože píše tak jednoduše a přitom tak poutavě, že nevnímáte vůbec čas, a žijete jenom knihou. Já můžu říct, že mě tento díl hodně bavil. A už teď mě zajímá jaké bude pokračování!

13.06.2019 5 z 5

Odpuštění Odpuštění Lauren Kate

Na tuto knihu jsem se hodně těšila, protože sérii Andělé mám hodně ráda a mám ráda i Cama, a proto mě také zajímal jeho příběh. A tahle knížka byla skvělá! Lauren mě ješte nezklamala, je to skvělá spisovatelka. Kniha byla opravdu hodně čtivá. Příběh je jednoduchý, hezký a romantický. Byla jsem zvědavá jak to nakonec dopadne, i když jsem věděla jak to nakonec skončí. Cam byl vždy zajímavý a jsem ráda, že je i kniha čistě o něm. V knize se střídá pohled Lilith a Cama, a jejich pocity jsou opravdu skvěle napsané. Za mě skvělá kniha, jsem ráda, že jsem si jí přečetla. Kniha se mi líbila a doufám, že to není moje poslední kniha od autorky!

08.06.2019 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Toto je opravdu povedená kniha. A pro fanoušky famfrpálu je tato kniha přímo dělaná. Je tam plno informací o historii, pravidlech a vývoji sportu. Já upřímně famfrpál moc nemusím, takže mě to moc nebralo. Ale jinak je to hezky a čtivě napsaná. Stránky jenom ubíhají a plus jsou tam opravdu krásné ilustrace.

23.05.2019 4 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Moje druhá kniha od autorky a já musím říct že jsem trochu zklamaná. I když vím že je kniha o znásilnění, tak jsem čekala že se v knize bude řešit taky trochu něco jiného, ale to jsem se spletla. Nicméně, od knihy jsem neměla moc velké očekávání, takže jsem zas tak moc zklamaná nebyla. Celou dobu se tam vlastně řešilo kdo Bailey znásilnil a to bylo vše. Děj byl zdlouhavý a občas i nudný. Konec to trošku zachránil, byl tam zvrat, který jsem sama vůbec nečekala, ale myslela jsem že bude trošku víc rozepsané. Za mě to není špatná kniha, ale určitě není zase nejlepší je to takový průměr. Ale co se týče příběhů nápad to byl dobrý.

21.05.2019 3 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Poslední díl z této fantasy série a já jsem nejvíc nadšená. Všechny díly mě bavily, a proto jsem byla zvědavá jak autorka napíše poslední díl. A výsledek je skvělý! Celý díl je napínavý a mě celou dobu zajímalo jak to skončí. Kniha je psána jednoduše takže se stránky četly rychle. Posledních 100 stránek jsem si nejvíc užívala. To byla ta pravé akce. Dozvěděla jsem se plno věcí, které jsem vůbec nečekala, že by se v tomto ději mohly objevit. Ale konec si získal moje srdíčko. Byla jsem opravdu hodně zvědavá jak se autorka s koncem popere, ale zvládna to na jedničku. Ze začátku se mi to trochu nelíbilo, ale potom se mi začalo líbit. Byl to takový velký zvrat, který jsem opravdu vůbec nečekala. Konec jsem také vůbec nečekala, ale nakonec jsem spokojená s tím jak to skončilo. Akorát se mohla autorka na konci více rozepsat o ostatních postavách.
Já jsem ráda, že se mi tato série dostala do rukou a že jsem měla možnost si knihy přečíst. Knihy se zařadily mezi mé oblíbené série. A pokud i Vy přemýšlíte nad touto sérii, tak určitě neváhejte, protože si myslím, že se vám to opravdu bude líbit.

20.04.2019 5 z 5

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

Tohle byla klasická romantická YA. Tohle je příběh, který se mi hodně líbil. Já mám ráda takové romantické knihy, kde dvou v lásce něco brání. A tohle bylo přesně ono. Henry byl hodný a hodně snaživý kluk a Grace byla jedna taková záhada. Kniha byla hodně čtivá. Je tam plno zábavných částí, ale byli tam některé věci nad kterými jsem se zamyslela. Čtení mě opravdu bavilo. Ale konec mě trochu naštval.Čekala jsem že to dopadne jinak. Děj je celkově takový komplikovaný, depresivní a nejistý. Grace je člověk, který toho má hodně za sebou, ale vůči Henrymu mi to přišlo sobecké. Jeho láska a touha byla silná, ale neopětovaná. Konec byl smutný a zlomil mi srdce za Henryho.
Takže za mě skvělá knížka, která vás pobaví, ale i rozesmutní.

03.03.2019 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Přišel čas na druhý díl "princeznovské" série, a tak jsem se do něj s chutí pustila. Neměla jsem strach, že by mě nějak zklamal, navíc mě poháněla zvědavost, jak se příběh bude dál vyvíjet...
America dostane další šanci. Tentokrát je jejím úkolem Maxonovi dokázat, že jí může plně důvěřovat. Tento závazek se na první pohled zdá být velmi snadným, ale America se znovu a znovu dostává do situací, kdy na povrch vypluje její svéhlavost a impulzivita.
A co víc - v paláci se stále pohybuje Aspen, který jí neustále připomíná nejen život, kterým žila před vstupem do Selekce, ale i lásku, o kterou se sám svým rozhodnutím připravil.
America se stále nemůže rozhodnout, co ve svém životě vlastně doopravdy chce. Navíc zjišťuje, že není jedinou dívkou, která měla možnost navázat s princem Maxonem užší a vřelejší vztah. A to ji v jistý okamžik doslova srazí na kolena...
Druhý díl young adult série Selekce se mi rovněž velmi líbil. Příběh je jednoduchý, svižně napsaný a po obsahové stránce nenáročný. Nejde sice o kdovíjak náročné čtení s nečekanými zápletkami. Přesto si myslím, že jde o příjemnou "oddechovku", u které si krásně odpočinete po nějakém náročném příběhu.

01.03.2019 5 z 5

Ocelové léto Ocelové léto Silvia Avallone

O knížce jsem měla velká očekávání, ale boužel mě kniha celkem zklamala. Děj vypadal zajímavě, ale autorka to špatně napsala. Děj byl hodně chaotický, každou chvíli se tam střídali postavy, takže jsem někdy nevěděla kdo zrovno v té části vystupuje. Některé části se mi líbili a některé zase ne. Postavy mi moc nesedli, protože autorka ani pořádně postavy nepopsala. Ze začátku to bylo trošku úchylné. Hlavní postavy bylo takové fifleny, které si mysleli, že jim patří celý svět. Chovaly se namyšleně a povýšeně. Konec to docela zachránil. Ale upřímně jsem čekala, že kniha bude lepší. Konec autorka mohla více rozepsat.

10.02.2019 2 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Zatím nejlepší díl! Čtení jsem si hrozně užívala. Bylo to magické a dokonalé! Další rok v Bradavicích plný dobrodružství. Od začátku do konce je to plné napětí. Je to strašně čtivé a já měla nutkání pokračovat furt dál a dál. Autorka je skvělá, protože tento díl je dokonalý a já nemám co bych mu vytkla. I když vím jak to dopadne, tak jsem měla stejnak obavy jak to nakonec dopadne. Po tomto díle jsem si Harryho ( jestli je to vůbec možné) zamilovala ještě víc.

23.12.2018 5 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Páni! Já jsem opravdu nadšená, že jsem si tuto knihu koupila a přečetla. Tohle bylo opravdu skvělé čtení a já jsem strašně ráds, že knihu mám. Příběh je hodně podobný knize "Manželé odvedle", ale má jiný děj. Už od začátku mě kniha bavila. Líbí se mi, jak autorka do knihy zapojila jak minulost i přítomnost. Opět únos dítěte je hrozná věc a já jsem s hlavní postavou Caroline soucítila. No ale kniha je plná překvapení a zvratů, které jsem vůbec nečekala. Už od začátku jsem věděla, že kniha dopadne dobře, takže to bylo trochu předvídatelné, ale stejnak. Konec měuplně rozsekal, protože to jsem vůbec nečekala. Myslím že tuhle knihu by jste si měli přečíst, protože je skvělá a hodně čtivá.

17.12.2018 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Další knížka od Greena za mnou. Příběh byl hodně zajímavý. S Margo jsem si nějak nesedla a Quentin mi přišel strašně naivní. Je to spíše detektivní knížka mi přijde. Začátek měl skvělý rozjezd, ale potom to tak trochuuvadlo. Už mě to nebavilo tak jak na začátku. Konec už byl zase o něco lepší. Konec mě nepřekvapil, protože znám film a ten se mi líbil víc. Konec je jak v knize tak ve filmu uplně jiný a mě se nelíbí ani jeden. Představovala jsem si ho trochu jinak. No co, každá knížka nemusí končit HappyEndem.

09.12.2018 3 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Tuhle knihu jsem četla v rámci povinné četby a musímříct že to zas tak hrozné nebylo. Já osobně jsem nikdy neměla ráda čtenářské deníky. Nebudu tady nic nalhlávat, ale já takové ty "starší" knížky nečtu. Špatně se mi čtou a celkově mě ty příběhy nenadchnou. Ale tohle bylo něco jiného. Bylo to zajímavé a zamilované. Četlo se to rychle a ani mi navadila zastaralá čeština! ☻ Konec je smutný, ale zase romantický. Společná smrt.
Mně se to líbilo a jsem ráda, že jsem si knížku přečetla.

19.11.2018 3 z 5

Muka Muka Lauren Kate

Tak tohle bylo prostě DOKONALÝ! Naprosto jsem si to zamilovala. Je to čtivé, napínavé a úpně andělské. ♥ Sérii Andělé jsem si prostě oblíbila.
Celý příběh je tak čtivě napsaný, že vás to nutí číst furt dál a dál. Líbí se mi že se v knize dozvídáme plno nových věcí. A Luce jsem si oblíbila ještě víc. Akorát co mě mrzelo, že tam skoro nebyl Daniel. S Luce jsem soucítíla, Daniel mi taky chyběl a chtěla jsem aby byla Luce s ním. Ale pak se tam objevil Miles. A toho jsem si taky oblíbila. Měla jsem ho strašně ráda a přála jsem aby byla Luce s ním. Ale když se tam objevil Daniel, tak jsem byla očarovaná a na Milese jsem úplně zapoměla.
Tahle kniha je boží a autorka tak skvěle píše, že si to zamilujete. Její styl psaní je prostě skvělý.
Já knihu moc doporučuji a už teď chci číst další díl, protože tohle se čte uplně samo!

29.10.2018 5 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Z téhle knížky mám hodně smíšené pocity a nevím co si o tom mám myslet. Knížka se mi ze začátku vůbec nelíbila a můj názor se po dočtení knihy moc nezměnil. Bylo tam příliš moc postav, plno dějů a to mi přišlo trošku zbytečné. Chvilkama jsem se v těch postavách ztrácela. Nemůžu ani říct, že jsem si nějakou postavu oblíbila. Na knížku jsem četla plno pozitivních ohlasů a tak jsem se na ní těšila, ale nakonec je kniha pro mě zklamáním.
Kniha se četla dobře a rychle. Ale já jsem z knihy zklamaná. Čekala jsem něco víc.

21.10.2018 3 z 5