Hania932 Hania932 komentáře u knih

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Tahle kniha mě velice překvapila. Moc jsem odní neočekávala, ale opravdu mě překvapila. Knihu jsem měla přečíst na povinnou četbu a já jsem sáhla zrovna po téhle a lépe jsem si vybrat nemohla. Děj byl zajímavý a čtivý. Konec mě překvapil, protože jsem to vůbec nečekala. Takže mě se to líbilo a jsem ráda že jsem si knihu přečetla.

08.01.2019 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Trošku jsem se bála jak se mi bude tato kniha líbit. Taovéhle knihy moc nečtu, ale tohle se mi opravdu líbilo. Film se mi strašně líbil a tek jsem prostě neodolala a a přečetla jsem si i knihu. Bála jsem se že ta kniha bude celá jenom o sexu, ale opak je jiný. Líbí se mi myšlenky Any, to jak ona přemýšlí a jak vidí situaci.
Četla jsem na ní plno oškvlivých recenzí, ale mě se to líbilo. Nechápu jen ty lidi, kterým se nelíbil film a jdou číst knížku. Jestli si myslíte že kniha je jiná než film, tak to opravdu není.
Knížka se hezky četla, byla taková oddechová. Pro mě je skoro vždycky lepší kniha než film, ale teď nemůžu říct co se mi líbí víc. A už teď se těším až si přečtu druhý díl!

26.08.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knížka byla už začátku strašně zajímavá a musím říct že autorka píša strašně poutavě. Celý příběh byl o tom že se ztratí dítě, což je asi noční můra každého rodiče.Já rodič nejsem ale i pro mě to byla taková ta "noční můra". Knížku čtete dál a dál, protože vás zajímá jak to nakonec dopadne a kdo to dítě unesl, co se s tím dítětem stalo. Bylo to napínavý, smutný, zajímavý. Tuhle knížku nemůžu hodnit jinak než 5 hvězdičkami protože to bylo vážně něco! Rozhodně stojí za přečtení!

13.07.2018 5 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Tak tohle bylo naprosto úžasné! Já nemám slov. Kniha je božská a já nemám co bych jí vytkla. Strašně se mi líbila, krásně se četla. Děj byl strašně zajímavý a napínavý. Strašně mě zajímalo kdo nakonec bude Blue a jak to se Simonem dopadne. Já knihu určitě doporučuji! Je to příjemné a zábavné čtení!

09.07.2018 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Velmi krásná a zajímavá knížka! Postavy ze Selekce miluju a toto bylo příjemné čtení.

15.04.2018 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Vůbec nevím co o této knize říct. Je hořkosladká a já si jí naprosto zamilovala. Knížka je plná chutí a myslím si, že každýmu zachutná. Je to něco jako pohlazení. U některých věcích jsem se hodně zamyslela a můžu říct že kniha mi změnila pohled na lidi, na svět a hlavně MĚ. Uvědomila jsem si spoustu věcí a to jen díky této knížce. Kniha pro mě z nějaké důvodu hodně znamená. Najdu v ní útěchu a podporu a když se cítím pod psa tak se k knížce strašně ráda vracím♥

23.03.2018 5 z 5

Harry Potter je moje životní láska. Knížky a filmy naprosto miluju a tahle kniha byla prostě nutnost. Příběh se mi moc líbil. Je to strašně čtivé, zajímavé a poutavé. Já jsem si knihu užívala. Prostě číst o tom jak je Harry dospělý a má děti? To je něco pro mě. Na knihu jsem četla moc kladných názorů a já si kladna otázku, "Co se jim na tom nelíbí?". A upřímně, si tuto otázku kladu i teď. Bradavické sérii se to sice nevyrovná, ale příběh je stejně poutavý a skvělý jako ostatní knihy. Podle mě je to moc povedená kniha! Je to krásná jednohubka na jeden večer. Určitě se k ní znovu vrátím. ♥

27.12.2019 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Acho Bože, tohle je tak skvělá kniha! Vůbec nechápu, proč jsem tak dlouho váhala, zda si knihu přečíst! Jsem tak strašně ráda, že jsem si ji přečetla, protože je naprosto boží!! Ten svět, který je v knize je tak zajímavý a fascinující. Celkově je příběh hodně čtivý, zajímavý a propracovaný. Už od první stránky mě to chytlo, a to jsem jenom četla a četla. Upřímně, při čtení jsem zažívala snad milion emocí. Radost, smutek, lásku, radost ale taky zmatení. Opravdu, tuhle knihu si chcete přečíst! Stačí asi jedno slovo. DOKONALOST. Tohle prostě chcete číst! Je to prostě skvělá knihu a já Vám Smrtku strašně moc doporučuji!

18.08.2019 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Ze začátku byla kniha trochu nudná, nezáživná. Ale v polovině mě to začalo bavit. Upřímně já si myslím, že druhý díl být nemusel, ale nakonec jsem ráda, že fruhý díl je. Kniha se četla poměrně rychle a jednoduše. Příběh Daniela a Kita je roztomilý, složitý ale krásný. Hezké a oddechové čtení.

10.08.2019 4 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Tohle je skvělá kniha. Je to originální příběh. Z pouští jsem měla vždy hrůzu a doslova jsem se pouští bála a teď se jich bojím zase o něco víc. Celkově je kniha hodně čtivá a napínavá. Rychle se to četlo a příběh byl zajímavý. Bylo tam plno zvratů, které jsem vůbec nečekala a několikrát jsem prostě přestala číst a říkala jsem si "Jak je to sakra napadlo?". Já upřímně bych se do takovéhle situace nikdy nechtěla dostat (doufám že se nedostanu), protože bych byla v koncích. Do postav jsem se vžila a prožívala jsem to celé s nima. Při čtení jsem měla nepříjemný pocit, protože jsem si dokázala představit ty podmínky. Horko, těžký vzduch, prach a strach. Trošku jsem se ztrácela v popisu akce a někdy jsem si to musela přečíst znovu abych to pořádně pochopila.
Kniha je skvělá. Rychle se to čte, je to napínavé a bude chtít číst dál a dál aby jste věděli jak to nakonec dopadne.

P.S. Akorát, že konec jsem tak trošku předpověděla a tak mě to trochu zklamalo.

02.04.2019 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Panebože..Nemůžu uvěřit, že z tohoto světa musím udejít. Tohle je tak dokonalá série! A tento díl je naprosto úžasné zakončení. Tento díl je úplně nabitý energií, které je tajemná. Já jsem si čtení neskutečně užívala a prožívala jsem každou ztrátu, každé vítězství. V tomto díle jsem si uspořádala všechny svoje pocity. Severus Snape je úžasnej stejně tak jako Albus Brumbál. Líbí se mi jak se v knihách probírá minulost, jak to bylo předtím. To naprosto zbožňuji. A konec nemohla autorka napsat líp. To bylo tak krásné zakončení, že jsem brečela ještě hodinu po přečtení knihy. Konec byl tak plný emocí a napětí. Bitva mezi Voldemortem a Harrym, byla tak krásně napsaná. Vyjadřovala z toho ta zlost, pohrdání, ale i odhodlání. Prostě lepší konec jsem si snad přát nemohla. Samozřejmě že jsem oplaka smrt jiných postav. Já jsem nadšená a jsem neskutečně ráda, že jsem si tuto sérii přečetla. Děkuju za tak úžasný svět. A jedno vím jistě, do tohoto světa se zase jednou vrátím a budu tuto radost prožívat znovu a znovu. Always♥

28.02.2019 5 z 5

Tohle je tak boží díl. Nemám slov, stránky jsem úplně hltala. Tento díl je hodně tajemný a záhadný. Už od začátku jsem knížku milovala a ten děj je prostě dokonalý. I když vím, jak to všechno dopadne, tak jsem stejnak byla nervozní v určitých věcech. Po přečtení jsem si uvědomila, kolik jsem toho dozvěděla. Ve filmu půlka není a tak mě nějaké věci překvapili. Tohle je díl, kdy si začínám uvědomovat, že se blíží konec a ta představa mě děsí. Konec jsem celý probrečela, protože pro mě je konec hodně emociální a zemře tam moje oblíbená postava.
Tohle je skvělý díl a já si strašně moc užila. Opravdu magické!♥

16.02.2019 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Tohle byla hodně zajímavá a zvláštní kniha. Když jsem si knihu koupila, tak jsem byla nasšená z té obálky a když jsem zjistila co ta obálka "znamená" tak mě to ohromilo ještě víc. Ze začátku jsem knihu uplně hltala, ale tak v půlce mě to nějak přestalo bavit. Ale konec to zachránil, bylo tam plno akce, zvratů a emocí. Co mi tam ale trochu chybělo to seznámení s rozpojením. Autor mohl tento "proces" trochu víc popsat, nebo jak to vlastně probíhá. A postavy nejsou tak špatné, ale k žádnou si moc neoblíbila. Ale Connor byl asi můj nejoblíbenější.
Kniha mě překvapila a byl to opravdu zajímavý příběh s netradičným dějem. Knížka určitě stojí za přečtení.

18.11.2018 4 z 5

Třetí rok v Bradavíc nakonec dopadl úspěšně. Tohle bylo opravdu něco. Bylo to zase napínavé, plné tajemství. Už v tomhle dílu se tam objevuje plno nových postav, které si prostě hned zamilujete. Líbí se mi že tento díl se netočí jen okolo lorda Voldemorta. Celou knihu jsem uplně hltala a konec mě dostal uplně nejvíc. Tolik zvratů, tolik akce.I když znám film nazpamět a vím jak to nakonec skončí, tak jsem při čtení měla vždycky nervy jak to nakonec skončí. :D A když bojovali o famfrpálový pohár tak jsem snad myslela že nervozitou umřu.
Tohle je prostě ještě lepší než jsem čekala. ♥ Harry je a bude moje největší láska♥

10.11.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Od týhle knížky nečekejte žádnou romantiku, protože tohle je velmi drsný a strhující příběh. Je to hodně reálný příběh až z toho jde mrázu po zádech. Na první pohled zamilovaný pár, šťastní novomanželé, ale ve skutečnosti je to jen manžel psychopat a manželka vězeňkyně. Naprosto úžasný a napínavý příběh od kterého se nelze odtrhnout. Autor píše čtivě takže se kniha četla rychle. Některé pasáže byli hodně drsné až se mi to nechtělo číst :D Ale byla jsem zvědavá jak to dopadne takže jsem četla stejnak dál. Musím říct že jak autorka popisovala Jacka a jak on sám vystupoval se mi strašně zprotivil. Celkově mi nesedl už jen z toho jak arogantně se choval, jak o sobě mluvil atd. Ze všeho nejvíc byla nejhorší ta jeho "záliba".
Mě se kniha strašně líbila a všem doporučuji!

03.08.2018 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Tak tohle bylo zajímavé čtení. Knížka se mi strašně líbila, byla hrozně hezky napsaná. Knížka se hezky četla, nebylo to žádně těžké čtení, prostě taková oddechová knížka. Musím ale přiznat, že z knížky mám smíšené pocity. Úplně nevím jak bych měla popsat tenhle příběh. V jednu chvíli bylo všechno jak má být takový normální život ale pak se to zvrtne a já se nestačím divit co se právě stalo. Příběh Alex jsem si oblíbila, líbil se mi její pohled na svět, jak to ona všechno vnímala, její pocity, myšlenky. Akorát jsem si ten konec představovala trochu jinak. Byla jsem z toho docela naštvaná jak to skončilo ale potom, jsem si přečetla epilog a už jsem byla spokojená. Takže já knížku určitě doporučuji. Hezké a zábavné čtení a myslím že tohle stojí za přečtení!

26.07.2018 5 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Na tuhle knížku jsem se strašně těšila. Líbil se mi ten nápad o autismu. Knížka mě překvapila. Autor krásně psal a hezky pospsal myšlenky autistické dívky. Příběh byl zajímavý a napínavý. Ale přišlo mi že se děj v některých částech opakoval. Ale jinak to bylo hezké a příjemné čtení.

13.06.2018 4 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Jamie Dornan je můj oblíbený herec. A proto jsem si zamilovala i Christiana Greye. Knížka se mi strašně líbila. Viděla jsem film a vždycky mě zajímal jeho pohled, pocity. Takže mě se knížka moc líbila. Hezky se četla, bylo zajímavá, vzrušující a taky plná očekávání. Rozhodně doporučuji všem kdo mají rádi Christiana Greye♥

20.05.2018 5 z 5

Harry Potter je sám o sobě skvělý, ale ilustrace tomu dodaly zase o něco víc! Nádherné čtení.

05.03.2023 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Další knížka od Colleen a já jsem nadšená! Upřímně jsem dlouho knížku odkládala a to jen z toho důvodu, že se mi moc nezamlouvala obálka, ale jak se říká, nesuď knihu podle obalu. Knížka je velmi čtivá a příběh je poutavý, smutný a dalo by se říct i zničující.
Za mě super knížka!

01.01.2023 4 z 5