handulli handulli komentáře u knih

S vikomtem v ložnici S vikomtem v ložnici Gayle Callen

Dobrý námět, ale dost slabé zpracování, jednoduché dialogy, žádná větší zápletka ... Anotace mě navnadila a možná příliš vysoká očekávání mě zklamala. Podobný námět už jsem četla v "Do svítání tvá" a Medeirosin počin dopadl mnohem lépe.
Takže hodnocení je především za náměť, který je mezi romantickými knihami dosud neotřelý a za to, že autorka knihu nezazdila zázračným navrácením zraku hrdinovi.

24.03.2017 3 z 5

Stopy mizí v mlze Stopy mizí v mlze David Morrell

Thriller z období viktoriánské Anglie založený na spoustě pravdivých událostí. Dokonale propracované dílo. Strhující děj. Kniha mě opravdu bavila a potěšily mě i pasáže, kde autor objasňuje určité historické události.

19.03.2017 5 z 5

Dívka s hnědýma očima Dívka s hnědýma očima Lisa Kleypas

Příjemná oddechovka. Knížka se četla sama, i když byl děj předvídatelný.
Z celé série se mi ale nejvíce líbil 2. díl.

04.03.2017 4 z 5

Úsvit Úsvit Jayne Ann Krentz

O trochu slabší než 1. díl.
Nemůžu si pomoct, ale její historické romány mi přijdou lepší, napínavější.

26.02.2017 3 z 5

Citlivá místa Citlivá místa Lisa Kleypas

Začátek mě moc nezaujal a přišel mi dost nereálný. Postupně mě ale autorčin vypravěčský um vtáhnul do děje a ke konci jsem se skoro nemohla odtrhnout.
Je dobře, že jsem si dala od autorky pauzu - nevadil mi tolik popis okázalého bohatství Travisových.
Pěkná série, pro mě zatím nejlepší 2. díl.

07.02.2017 4 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Tolik mě nevtáhla do děje jako předchozí knihy od Pratchetta, na druhou stranu mi přišla vtipnější. Nepamatuju, kdy naposledy jsem se u knihy zasmála nahlas.
--------
“Nastala chvíle, kdy magie přestane prchat,” podíval se významně na Mrakoplaše, “a začne bojovat. Magie oplácí úder. Budete si to pamatovat až do konce svých dní.”
“Cože, až do večeře?” zeptal se zmámený Mrakoplaš.
--------
“ Já jsem vlastně nikdy moc neutrácel. Vždycky mě zajímalo, jaké to je být chudý.”
“No tak to už v životě nebudete mít lepší příležitost, abyste to zjistil.”

20.01.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Děj se pomalu rozvíjí a po částech poodhaluje roušku tajemství, takže vás neustále drží v napětí a touze dozvědět se víc. Bohužel musím říci, že to mě na knize bavilo nejvíc (ta poloodkrytá tajemství, vlastní dohady a když se jedno tajemství odkrylo, nakouslo se něco nového, co mě nutilo zaujatě číst dál, abych tomu přišla na kloub), a tak, když jsem v posledních 2/3 zbylá tajemství uhádla, ztratila pro mě knížka na tajuplnosti a četla jsem jí spíš, abych se ve svých domněnkách utvrdila. Čekala jsem, že mi to vynahradí ještě závěr. Že bude tak napínavý a dechberoucí, že zapomenu na okolní svět dokud nepřečtu poslední stránku. Závěr však tak strhující a nečekaný nebyl, chybělo mi tam víc napětí.

02.01.2017 4 z 5

Na hraně temnoty Na hraně temnoty David Morrell

Moje první setkání s autorem. Čtivé, dobře napsané. Oceňuji, že na začátku každé kapitoly autor osvětluje dějiny či zvyklosti tehdejší Anglie. Mrzel mě akorát závěr - čekala jsem stejný náboj jako při útoku ve věznici, ale závěr byl natolik rozvleklý, že vlastně to drama a náboj skoro vyprchalo. Z původních 4 hvězd nakonec dávám 5, protože se mi líbilo kolik toho autor nastudoval než začal psát a že až na ten závěr, který mě úplně nepotěšil, byla celá kniha hodně dobře napsaná.

28.12.2016 5 z 5

Místo v životě Místo v životě Lisa Kleypas

Druhý díl se mi líbil více než první, a to zejména proto, že tu ubylo výrazných popisů kontrastu chudoby a bohatství. Téma domácího násilí je zde docela věrohodně popsáno, včetně toho, jak se oběť následně snaží vyrovnat s prožitými traumatickými prožitky. Osobně si myslím, že oběť je málokdy schopná vyhledat sama pomoc jako tomu bylo u Haven (tím jak kontaktuje bratra), ale že si toho všimne někdo zvenčí, a že má tendence se k tyranovi vracet. Alespoň tak to probíhalo u mé příbuzné. Ale asi to závisí na osobnosti jedince.
Musím říct, že v kategorii romantických románů mě tato kniha příjemně překvapila a je čtivě napsaná, proto dávám 5 hvězd.

06.11.2016 5 z 5

Posvěcené zlo Posvěcené zlo Nora Roberts

Příjemné počtení. Ideální pro ty, co mají rádi romantické knížky s krimizápletkou. Knížka se dobře čte, děj rychle ubíhá, ale zároveň to není žádný thriller u něhož byste napětím zapomněli dýchat. Přesto je rozuzlení nečekané, vraha jsem neodhalila. Mně se to líbilo a jako knížku na odreagování bych ji klidně doporučila.

21.09.2016 4 z 5

Novicka Novicka Lisa Jackson

Moje 11. setkání s autorkou a bohužel musím říci, že kniha mě nechytla. Nebo respektive ne tolik, co předchozí knihy. Nevím, jestli se to zdá jen mě, ale přijde mi, že její poslední knížky jsou slabší. Možná je to ale tím, že jsou si její thrillery v jádru dost podobné.
LJ mě zatím vždy utáhla na svá nečekaná rozuzlení celého příběhu. V tomto případě jsem ale biologickou matku Val uhádla, aspoň, že vraha jsem neodhalila a kniha si zachovala nějaké tajemství až do konce. Nicméně mě hrozně unudily rozvláčné popisy děje na úkor akce.
Shrnuto, potrženo: Kniha se samozřejmě číst dá, je to takový lehčí podprůměr autorky. Dle mého by byla čtivější, kdyby byla zkrácená o zdlouhavý nepodstatný děj.

13.09.2016 3 z 5

Láska po francouzsku Láska po francouzsku Fiona Valpy

Čtivá letní romance. Prolínání přítomnosti s minulostí mi nevadilo, bylo jen na začátku knihy. Taky mi nevadil popis výroby vína, nicméně coby laik si z toho moc nepamatuju. Mně se to líbilo a pokud se někdo chce odreagovat, tak doporučuju. Už se těším na další knihu od autorky.

08.08.2016 4 z 5

Z králova rozkazu Z králova rozkazu Shannon Drake (p)

Kniha mě nenadchla. Zajímavé mi přišly především pasáže, kde autorka líčí dějiny. Děj se dost vlekl a ani hlavní hrdinové mi k srdci nepřirostli. Navíc se v knize objevuje docela dost překlepů a stylistických chyb, nevím, jestli je to pouze v dotisku, který jsem četla, nebo i v 1. vydání, ale dost mě to při čtení iritovalo. Takže nakonec dvě hvězdy za ty popisy historických událostí, a za to, že autorka umí psát - jen proto jsem knihu dočetla i přes vcelku nudný děj.

04.08.2016 2 z 5

Nechtěj nic vědět Nechtěj nic vědět Lisa Jackson

Kniha má zcela zbytečných 519 stran - více jak půlku knihy se vůbec, ale opravdu vůbec nic neděje (např. prvních 17 kapitol by se dalo shrnout do jedné). Dá se to přelouskat, autorka psát umí, až tedy na ty pasáže, kde si Ava domlouvá, aby se vzchopila, nebláznila apod. - to mě po pár stránkách dokonce začalo štvát. Některé rozuzlení bylo předvídatelné, některé překvapivé a některé mi přišlo i docela přitažené za vlasy. Tak mám docela rozporuplné pocity z této knihy. Přijde mi, že autorčiny knihy postupně přichází o ten správný náboj a napětí, které ty dřívější měly.

24.04.2016 3 z 5

Místo na slunci Místo na slunci Lisa Kleypas

Od LK jsem zatím přečetla jen 3 knihy, ale vždy se v nich objevil silný kontrast bohatství a chudoby s přeslazeným happyendem. Opakovaný namet mi vadil, až jsem nakonec její knihy přestala cist. Nicméně série ze současnosti mě zaujala a jsem ráda, že jsem se k autorce vrátila.
Kniha mě prvních 50 stran vůbec nezaujala,jak byla roztahaná, ale nemam ve zvyku knihu nedočíst, tak jsem ji ještě dala šanci a nakonec jsem byla spokojena. Jen myslím, ze Gage a Liberty si zasloužili vice než jen půlku knihy. Hardy byl pro mě zklamáním, snad se můj názor na něj v dalším díle poopraví. A klobouk dolu před Gagem, jak byl trpělivý.
Příjemné romantické čtení.

09.03.2016 4 z 5

Tvůj slastný polibek Tvůj slastný polibek Teresa Medeiros

Na Medeiros průměrná kniha, ale za ten konec 4 hvězdy.

12.02.2016 4 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Napínavá čtivá kniha, ale souhlasím s tím, že byla až moc překombinovaná, tudíž jsem se na konci téměř ztrácela v tom, kdo je doopravdy kdo a co se mu v minulosti stalo.
Líbilo se mi, že děj nebyl od začátku předvídatelný. Uhádla jsem ho až tak 80 stran od konce. 2. díl si určitě ráda přečtu.

01.02.2016 5 z 5

Zkouška důvěry Zkouška důvěry Nora Roberts

Příjemné čtení, zajímavé prostředí i postavy. Zpočátku mě kniha moc nebavila, ale s tím, jak se stupňovaly všechny ty incidenty kolem Reece, kniha začala být napínavá a ke konci se nešlo odtrhnout. Bohužel ale musím hodnotit knihu jako celek, proto průměrné hodnocení.
Jelikož si ráda čtu knížky a poté zhlédnu film, neudělala jsem výjimku ani tady. Kniha je stopro lepší než film. Přestože film hrubou dějovou linku věrně kopíruje (ovšem jisté nesrovnalosti oproti knize jsou, některé pasáže ve filmu úplně chybí), obávám se, že kdybych nečetla knihu, tak bych se ve filmu asi dost ztrácela.

22.01.2016 3 z 5

Noc předtím Noc předtím Lisa Jackson

První půlka knihy mě moc nebavila, nedokázala jsem se dostat do děje. Už už jsem si říkala, že tohle je nejslabší knížka od LJ (přečetla jsem od ní 11 knížek), ale od druhé půlky nabrala knížka spád a nemohla jsem se od ní odtrhnout. A opět byl konec strhující s nečekaným rozuzlením. Plný počet hvězdiček nemůžu dát jednak za ten začátek a jednak za určité nedostatky. (spoiler) Nevěřím, že se někdo může dostat takhle rychle a snadno z disociativní poruchy a schizofrenie, pokud vůbec. Nepřijde mi, že by policie dostatečně "proklepla" Caitlyn coby hlavní podezřelou, zvlášť když přibývali mrtví. Např. dům jí policie prohlédne úplně na konci, když už vymřela skoro celá Montgomeryovic rodina. A i postava Adama na mě nepůsobila úplně věrohodně.

Knížka je ale hodně čtivá a ty nečekané konce u LJ, kdy to všechno do sebe nečekaně zapadne, mě pořád baví.

12.01.2016 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Láska nebeská s náctiletými. Líbilo se mi to. Knížka je hrozně čtivá a příběhy jsou navzájem provázané. Jen jsem nečekala, že je to o středoškolácích.

14.12.2015 4 z 5