Zkouška důvěry

Zkouška důvěry https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1080/mid_zkouska-duvery-FSV-1080.jpg 4 202 28

Reece se po těžkém traumatu rozhodne přistěhovat do malého městečka u jezera uprostřed Skalistých hor. Seznamuje se s přátelskými obyvateli i se sympatickým spisovatelem Brodym. Největší útěchou jsou pro ni toulky přírodou, kde se jí daří zapomenout na minulost. Ale i tady panuje klid pouze zdánlivý.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Angels Fall , 2006

Evka27
13.08.2023 4 z 5

Ano i za mně jedna z nejlepších knih od Nory, ale zase ty šílené hrubky a dokonce i malá násobilka, kterou se Reece uklidňuje: 6x1= 1?? To je fakt masakr.

jarkaska
26.06.2023 5 z 5

Nora opět nezklamala. Kniha se pěkně četla, vraha jsem odhalila dobře. Romantika spojená s detektivkou, to mám os spisovatelky ráda.

Tamirai
18.05.2023 5 z 5

Skvelá kniha. Nemám čo vytknúť, som veľmi spokojná. Dostala som napínavý thriller a aj romantiku v jednom.

Postavy boli skvelé. Aj Reece, aj Brody a aj ostatné vedľajšie postavy. Skvelá bola aj Joanie a Linda-Gail.

Prostredie mestečka Angels Fist je priam rozprávkovo dokonalé, hneď by som sa tam presťahovala do nejakej malej chatky a žila si pokojným životom v blízkosti hôr a lesov.
Malé mestečko, kde sa ľudia navzájom poznajú a keď môžu a vedia, radi si aj pomôžu.

Nora píše skvelo a zatiaľ ma žiadna z nej kníh nesklamala.

Levantine
06.04.2023 5 z 5

Noru som objavila len nedavno, ale hned som si jej knizky zamilovala. Jej styl mi proste sadol a jej pribehy su hodne ctive.
Ani tato nebola opakom.

Nevedela som co mam presne cakat ale zakratko sa pribeh rozvinul. Nora sa so mnou riadne pohrala a musim priznat ze koniec knihy som vobec necakala, a to som si myslela jak viem :O haha.

Hlavnych hrdinov som si oblubila. Reece sa povazovala za slabu, ale ja som ju naopak videla silnu, vytrvalu a nedala si zobrat co jej druhi zobrali. Aj napriek tomu, co sa jej dialo ostala silna a nevzdala sa. Za mna vyborne napisany charakter postavy.

A Brody bol super chlapik, sympatak :).

Musim este vyzdvihnut Joanie, ta zenska je jak ohen. Nikto by ju nechcel nasrat a naopak vie kde podpalit pod zadkom aby cloveka nakopla.

Super super super a to prostredie kde sa pribeh odohrava, jedna nadhera!

cukrovka
16.09.2022 5 z 5

Zajímavý a velmi čtiví příběh. Je zde dobře nakombinovaná romantika s detektivní zápletkou.

pip11
16.07.2022 5 z 5

Poutavý příběh, který byl sice klidnějšího tempa, ale příjemně a plynule napínavý až do konce. Vraha jsem si správně tipnula už ze začátku knihy, což mi ale nijak neubralo zážitek z dobrého čtení.

Kudík
11.06.2022 4 z 5

Zajímavá zápletka, ať již v rámci traumatické minulosti Reece, anebo současnosti a svědectví ohledně zločinu, který se možná ani nestal. Naštěstí jí věřil nejen Brody, který to s ní a jejími stavy paniky perfektně uměl, ale také spořivá Joanie. Osobně bych, na místě Reece, nevěřila sama sobě. Kreativita se pachateli, který byl jasný od samého začátku, i přes snahu odvést pozornost autorky jiným směrem, nedá upřít. Recepty byly sice fajn, ale popisu krajiny se to nevyrovná. Viděla bych to min. na týden aktivní dovolené v některé z chat s večerní četbou Brodyho detektivek. :)

petraj30
05.05.2022 5 z 5

Velice povedený a originální příběh.
Kdybych si prošla něčím podobným jako Reece, možná bych se chovala podobně, ale ty naschvály co se jí stávaly, by mě spolehlivě dostaly do blázince. Broody byl zpočátku nedůvěřivý, ale měnil svoje rozhodnutí a dokonce omlouval. Líbilo se mi, jak společně s Joanií vyháněli zlo zlem. Nebyli k Reece tak milí a soucitní, jak by se od nich očekávalo.
Vraha jsem uhádla v podstatě hned. Myslím, že ti vnímavější to taky hned pochopili.
Opět krásně popsaná krajina, kam bych se s radostí přestěhovala, vrah - nevrah. Jediné mínus dávám za to, že jsem během čtení přibrala pár kilo.
Jinak jsem jako vždy s knihou od Nory Roberts spokojená. Krásné.

ArwenAragorn
27.12.2020 3 z 5

55%

Tak tohle je vážně moje první knížka od Nory Roberts. A vůbec nejsme zklamaná. Ženský román s detektivní zápletkou, napětím a s opravdu hodně červenou knihovnou. Musím říct, že tentokrát mi tam spousta sexu nevadila, jen mi přišla knížka trošku zdlouhavá. A ještě něco - v knížce se pořád vaří - každou chvíli jsem měla na něco chuť a dostávala jsem hlad.
Styl psaní autorky se mi líbí, určitě se pustím i do další její knížky.

Barulikc
27.05.2019 4 z 5

za mě tohle jedna z lepších knih od Nory. Moc dobře se to čte, ale opravdu je to hodně o jídle takže nedoporučuji na lačno :D vždy je třeba mít křupky nebo něco.

Teresita
03.12.2018 4 z 5

Jedná se o romantický příběh s detektivní zápletkou a trochu s prvky thrilleru. Hlavní hrdinka je kuchařka a pořád vaří, takže nedoporučuju číst nalačno :D Odehrává se v Americe v malém městečku u jezera uprostřed Skalistých hor. V knížce je moc hezky popsaná příroda, člověk má potom chuť se tam podívat. Čtivé, napínavé, oddechové, doporučuji. Kdybych měla něco vytknout, tak na mě je tam až moc přeslazená romantická linka, ale to k takovému typu knihy nejspíš patří.

Skalara
15.11.2018 5 z 5

Prvně jsem bohužel viděla film, ale i když jsem věděla, kdo je vrah, kniha se mi velmi líbila.

bekule
28.04.2018 5 z 5

Příběh se rozjíždí velmi pomalu a i kdyby se nic dramatického nestalo, čte se moc příjemně. Hlavní hrdince se porouchá auto při projíždění městečka Angels Fall a protože nemá moc peněz přijme na krátko práci kuchařky v místní restauraci. Nejen že musí bojovat se svými psychickými problémy z předešlého života, ale zde se stane jedinou svědkyní pravděpodobné vraždy a zdá se že jí téměř nikdo nevěří. Skvělá moc simpatická dvojice, Reece a Brody nejsou dokonalí hrdinové ale o to víc jsou uvěřitelní . Výborná, doporučuji!

hannah2000
28.11.2017 5 z 5

Napínavý krimipříběh doplněný romantikou, který se moc dobře čte. Hlavní hrdince se trochu zašmodrchal život a tak se rozhodla odejít jinam a začít znova. Takto se dostala až do zapadlého městečka, kde začala pracovat jako kuchařka. Jenže život není peříčko a zašmodrchá se často a rád.... Kromě krimizápletky hlavní hrdinka celou knihu vaří - jako kuchařka v restauraci, doma, ... Vaření je pro ni lék na pošramocenou duši. No a já nikdy neměla tak chuť jít vařit jako když jsem četla tento příběh.

Malá ukázka:
Když skončila ranní honička kolem snídaní, Reece začala připravovat hlavní polévku. Podusila fazolky, nakrájela cibuli a šunku. Joanie neobjednala čerstvé bylinky, a tak se musela spokojit se sušenými. Bylo by to lepší s čerstvou bazalkou a majoránkou. Mletý pepř se nemůže rovnat drcenému. A proboha dobrého, jak má vařit s česnekovým práškem? Kdyby tak měla aspoň trošku mořské soli. Nebo kdyby tady byla k dostání aspoň o něco chutnější rajčata…

Takže za mě doporučuji.

Aurorita
01.06.2017 4 z 5

Klasická Nora, nic převratného. Trocha romantiky, trocha napětí, celkem povedená zápletka. Kdo má rád Robertsovou, určitě by tuto knihu neměl vynechat

angelbooks
11.09.2016 5 z 5

Je to další skvělý výtvor, který se může zdát odpočinkový, ale když otočíte stránku, zjistite, že neotáčíte první stránku, ale poslední :D :).
Dokonce jsem ji i četla v autobuse, což většinou nedělám, protože za těch 15 minut toho moc nenačtu, ale tato kniha mě od sebe opravdu nepustila :D.
Doporučuju :).

evin84
18.08.2016 5 z 5

Fajn knizka,zajimavy dej... urcite stoji za precteni. Doporucuji :-)

Laf
05.03.2016 5 z 5

Tak tahle kniha byla dost dobrá. Její děj mě strhl natolik, že jsem ji jen tak nedala z ruky a četla a četla, abych věděla, jak to dopadne. Brilantně povedená romance s detektivní zápletkou. Můžu jen doporučit.

malen
10.02.2016 4 z 5

Napínavý román - romantika s detektivní zápletkou. Nebylo to vůbec přeslazené, to jsem ráda, nechybělo napětí. Takže spokojenost.

handulli
22.01.2016 3 z 5

Příjemné čtení, zajímavé prostředí i postavy. Zpočátku mě kniha moc nebavila, ale s tím, jak se stupňovaly všechny ty incidenty kolem Reece, kniha začala být napínavá a ke konci se nešlo odtrhnout. Bohužel ale musím hodnotit knihu jako celek, proto průměrné hodnocení.
Jelikož si ráda čtu knížky a poté zhlédnu film, neudělala jsem výjimku ani tady. Kniha je stopro lepší než film. Přestože film hrubou dějovou linku věrně kopíruje (ovšem jisté nesrovnalosti oproti knize jsou, některé pasáže ve filmu úplně chybí), obávám se, že kdybych nečetla knihu, tak bych se ve filmu asi dost ztrácela.