Místo na slunci

Místo na slunci

Ze současnosti. Liberty Jonesová má jako každá dívka na prahu ženství své sny a přání. Její výchozí pozice ovšem velkým životním plánům moc nepřeje: v sedmnácti letech žije v kempu pro obytné přívěsy, vychovává malou nevlastní sestru a jedinou oporou je jí kluk jménem Hardy. Ten však míří hodně vysoko a Liberty pro jeho am... celý text

Ze současnosti.

Liberty Jonesová má jako každá dívka na prahu ženství své sny a přání. Její výchozí pozice ovšem velkým životním plánům moc nepřeje: v sedmnácti letech žije v kempu pro obytné přívěsy, vychovává malou nevlastní sestru a jedinou oporou je jí kluk jménem Hardy. Ten však míří hodně vysoko a Liberty pro jeho ambice představuje nevítanou komplikaci.

Když Hardy odjede z města, aby dobyl svět, Liberty se také odhodlá dobýt si své místo na slunci. Přestěhuje se a začne pracovat v luxusním kosmetickém salonu, který se má stát odrazovým můstkem její kariéry slavné vizážistky. Když jí kolegyně sdělí, že některé atraktivní mladé dívky se nechávají diskrétně vydržovat postaršími bohatými pány, Liberty tento způsob existence nejprve zavrhne - ale pak jí do cesty vstoupí nesmírně bohatý a vlivný vdovec jménem Churchill Travis.

Stanou se z nich dobří přátelé, překvapivě bez jakýchkoli intimností. Churchill se stává pevným bodem jejího života a Liberty zároveň nachází štěstí po boku syna svého zaměstnavatele. Pak ale navštíví osudný večírek a všechno je zpátky - romantické sny, neukojená láska i atraktivní Hardy, z něhož se vlastním úsilím stal bohatý muž. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/80_/80556/travis-misto-na-slunci-91u-80556.jpg 4.3167

Travis (1.)

Sugar Daddy (2007)

Vydáno:, Domino

ardeas

Dosť bieda. Námet zaujímavý, teda v celku klišé zápletka šmrcnutá novými prvkami, ale tá forma, tak to je des. Štýl akým bola písaná je mne osobne dosť proti srsti.
Veľký problém sa začítať, nakoniec som preskakovala niektoré časti. Veľa opisov, málo deja. Dlhá časová linka, ktorá popravde nemala konca kraja.
Finále bolo fajn, ale v rámci celého deja knihy bolo priam zanedbateľné.

P.S.: Kto tú knihu preboha číta s nadšením, to hodnotenie je fakt vysoké a nechápem ako sa k tomu ľudia dopracovali.

adrianna0305

Takový primitivní příběh, který měl na pár stránkách cosi primitivně líbivého :-)

Lentilka2

Příběh byl zajímavý, jediné co mi strašně vadilo je, že autorka nekonečně popisovala situace. V průběhu knihy jsem se přistihla, že vynechávám ty nekonečné pasáže, jen abych se už dozvěděla, jak příběh skončí... Kniha není špatná, rozhodně neurazí, ale...

Suin

Pekný príbeh, romantika na plny plyn. Úpřimně ale, docela jsem se víckrát nudila a musela se přinutit číst dál. Jinak série příjemná...pokud máte radi romantiku a vždy k tomu nějakou rodinnou tragédii se šťastným koncem tak je to něco pro Vás.

dasa4663
29.11.2016

Moc krásná knížka :) trochu víc popisování,ale děj mě vážně vtáhl a zaujal. :) hlavně ke konci, neměla jsem tušení jak to může dopadnout :) Doporučuji k přečtení :)

Meridea
02.09.2016

Moc hezké odragování :-)

KydlochMoris
15.08.2016

Občas člověk potřebuje knihu, u které nemusí myslet...

janesy
05.04.2016

Kniha mne cca prvních 60 stran moc nebavila, autorka nezáživně a podrobně vše popisovala. Nakonec jsem se do děje nechala vtáhnout a nelitovala, čtení bylo pak mnohem zajímavější a musím říci že jsem si zamilovala Gage. Chování Hardyho jsem chápala-snaha vymanit se z bídy a mít lepší život....jeho chování k Liberty po letech mne však docela zklamalo. No uvidíme, co se bude dít dál :)

LilianaFalcon
10.03.2016

Ten začátek byl tááák dlouhý. Sice chápu, že je potřeba se s hrdinkou sžít a pochopit všechno okolo, ale dalo se to udělat kratším a efektivnějším stylem. Kdybych si nepřečetla anotaci, tak nevím, jestli se k zápletce vůbec pročtu.
Ale hrdinku jsem si oblíbila, závěr se mi strašně moc líbil. Žádné hysterické záchvaty, zdlouhavé vysvětlování.
A asi jsem se do Gage zamilovala :-D

handulli
09.03.2016

Od LK jsem zatím přečetla jen 3 knihy, ale vždy se v nich objevil silný kontrast bohatství a chudoby s přeslazeným happyendem. Opakovaný namet mi vadil, až jsem nakonec její knihy přestala cist. Nicméně série ze současnosti mě zaujala a jsem ráda, že jsem se k autorce vrátila.
Kniha mě prvních 50 stran vůbec nezaujala,jak byla roztahaná, ale nemam ve zvyku knihu nedočíst, tak jsem ji ještě dala šanci a nakonec jsem byla spokojena. Jen myslím, ze Gage a Liberty si zasloužili vice než jen půlku knihy. Hardy byl pro mě zklamáním, snad se můj názor na něj v dalším díle poopraví. A klobouk dolu před Gagem, jak byl trpělivý.
Příjemné romantické čtení.

petra4080
24.02.2016

Moje první kniha od této autorky, která mě zaujala a dala mi chuť přečíst si celou sérii. To prolínání života všech bratrů mi na tom přijde úplně nejlepší.

Příběh je milý, nenáročný, plný lásky (i té sourozenecké), Liberty má těžký život, pak se chopí šance a najde svoje štěstí.

tejinka7
12.02.2016

Fanda milostných trojúhelníků nejsem (jako že vůbec), a i přes fakt, že osudovému muži se věnuje menší část knihy, než muži neosudovému, a že hrdinčino přebíhání mezi jedním a druhým mužem mi přišlo dost nefér, se mi kniha moc líbila. Celý ten zmatený vývoj a hledání toho pravého ve skutečnosti docela fungoval a čtenářka si osudového muže proste musela zamilovat tak jako hrdinka, snad právě proto, že na něj čekala tak dlouho.....přečíst přečíst, je to page-turner jak hrom, a osudový muž je fakt miláček, budete ho zbožňovat taky :).....

evelýny
25.09.2015

Opravdu hezký příběh. Navzdory datailním popisům všeho - což mě dost nudilo - jsem měla knihu přečtenou rychle. Zápletka s minulostí matky a pak s návratem lásky z dětsví mě nutila číst a číst a číst. Pro mě dobré.

niknikita
02.09.2015

Tak nevím...asi byla lepší první polovina příběhu, ale nakonec jsem si připadala, jako bych četla něco z padesáti odstínů šedi. Ovšem ta dvojí volba, kterou Liberty prošla, vlastně nebyla vůbec špatná. A tak proč si nedopřát trochu nereálné romantiky, když o tom Lisa Kleypas píše docela hezky :-)

PomněnkaPrvní
01.07.2015

Historické romance jdou podle mě paní Kleypas líp. Ale i přesto to bylo příjemné čtení. Děj je bohatší než u jiných autorek romancí. V nějaké fázi si budete lámat hlavu, který z mužů bude pro Liberty ten pravý, ale autorka poměrně záhy udělá z jednoho bídáka, takže rozhodne za Vás ;)

bzdenca
27.04.2015

Příběh se mi sice v jistých částech zdál začne zdlouhavý, ale byl jedinečný. Knihu jsem přečetla během jednoho dne.

Turquoise
13.04.2015

Lisu K. mám moc ráda, vždycky mě bavily historické romance a jinak tomu nebylo ani u příběhu ze současnosti. Popravdě mě hodně mile překvapila. Knihu jsem přečetla jedním dechem, úplně jsem se zažrala do příběhu "malé, dospívající i velké" Liberty. Její vztah s malou sestřičkou jsem jí celou knihu záviděla, práci vizážistky i asistentky taky no a o Gageovi bych si klidně nechala zdát. :) Hardyho rozhodnutí bych taky dokázala pochopit, jak ta dobré, tak i to "špatné" na konci. Na závěr, jsem ráda, že to skončilo tak, jak to skončilo.

havrmoni
05.04.2015

Kniha se mi četla dobře i první polovina. Tím jak je napsaná jsem se do ní vžila a později jsem spolu s Liberty postupně docházela ke stejným závěrům a dokonce pocitům. Kdyby autorka přeskočila pár let o dětství k dospělosti,myslím,že by to knihu ochudilo o pocity a sílu hl.hrdinky a o všechno to, v co příběh vyústil. A možná by si mnohé čtenářky přáli jiný konec s jiným mužem. O čemž jsem se nejednou přesvědčila při přečtení jiných autorů tohoto žánru.:-)

SimcaK
28.10.2014

První polovina taková zdlouhavější a čtenář sleduje příběh hlavní hrdinky už od jejího dětství. Ale později vám dojde, že to má své opodstatnění a vliv i na další díl série, kde už se nemusí tolik vysvětlovat. Knížka se mi moc líbila, je krásně napsaná a já osobně jsem ji zhltla jedním dechem :).

PriMula
08.03.2014

Kniha se mi zdála taková zdlouhavá. Někdy mi i dost vadilo že spisovatelka nenapsala věk hlavní hrdinky. Jinak vcelku dobrá kniha. :)

lucmat
20.02.2014

Opět jedna z knih, kdy na začátku přemýšlím, zda odložit nebo číst dál, nemůžu se začíst, ale nakonec přeci jen ano a děj se rozjíždí :-) Četla jsem průběžně cestou do IT na hory (zase zácpy, klasika...), takže půlka knihy během cesty, příběh se konečně pořádně rozjel a večer druhého dne bylo dočteno! :-) Tudíž hodnotím pozitivně, moc hezká kniha.

liletka_a
12.02.2014

Musím říci, že první polovina knihy pro mě byla neskutečnou nudou, horko těžko jsem se prokousávala stránkami, všechno bylo takové nemastné, neslané a kdyby to nebyla Lisa, tak bych knížku odložila, ale jen co jsem se dostala za půlku a vlastně to bylo v okamžiku kdy se objevil Gage. :) Konečně jsem se pořádně začetla a užívala si jiskření mezi ním a Liberty. I když mi trošku bylo líto Hardyho(i když i ten podle dalšího dílu taky nalezne štěstí)na sympaťáka Gage prostě neměl. ;) Takže určitě stojí za to, prokousat se začátek a objevit ten ukrytý poklad. :) Doporučiji! :))

zoja
17.01.2014

Prostě Popelka. Sice moc nemusím psaní v první osobě, ale myslím, že se to Lise povedlo. Gage je rozhodně sympaťák, i když jsem zprvu fandila Hardymu :-)

lanusinka
11.05.2013

Rozhodně to není špatná kniha, jen mi přišlo, že je trochu moc roztahaná a děj se tak nějak nakupil do poslední třetiny a to předtím byl takový hodně rozvláčný prolog...

jluky
30.04.2013

Zatiaľ /lebo očakávam stále ďalšie nové knihy/ od tejto autorky moja najobľúbenejšia kniha. ....Takže Lisa ani v príbehu zo súčasnosti nesklamala.

barborelka
11.04.2013

Z této knihy jsem měla velké obavy- romány ze současnosti nemusím, zato Kleypas je moje nejoblíbenější spisovatelka a nechtěla jsem o ni přijít. Naštěstí se moje chmury nepotvrdily ;-). Dobré počtení, jsem zvědavá na osud Hardyho ;-)

gabca007
04.04.2013

Moc krásný příběh, přečetla jsem jedním dechem.

pohodaaklid
01.04.2013

Poutavý příběh se šťastným koncem :-)

Lexie321
06.02.2013

Občas sa stane, že autori. ktorý píšu v jednom žánri sa nevedia poriadne prejaviť ak skúsia nejaký iný... to ale určite nie je prípad Lisi Kleypas zase raz sa pekonala. Nádherný príbehom dievčatka z malého mesta, ktoré sa zmenilo na vášnivú ženu. Liberty som si zamilovala a ešte aj to prostredie Texasu, nádhera :)

jasmína
28.08.2012

Moc hezká romantika, a život neměla moc lehký, tak jsem jí ten šťastný konec moc přála..

Lisa Kleypas

Lisa Kleypas