Gracinka Gracinka komentáře u knih

Faraonka Faraonka Patricia L. O'Neill

Mám moc ráda tento příběh. Vtáhne do děje tak, že má čtenář pocit, jako by vše zažíval na vlastní kůži.

08.07.2023 5 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Napínavý příběh s překvapivým koncem.

02.07.2023 5 z 5

Než jsem zemřela Než jsem zemřela S.K. Tremayne (p)

Prvních 80 stran věnovaných duševně nevyrovnané holčičce. To byl děs. Málem jsem knihu odložila. Kromě Tessy byly všechny postavy naprosto nesympatické, pořád dokola se omílaly popisy vřesoviště a divné příběhy. Nic se nedělo. Posledních 100 stran konečně dostalo spád.

18.06.2023 2 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Neotřelý příběh. Líbil se mi náhled do doby, kdy byla Mia psychicky v pořádku.

15.06.2023 4 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Líbil se mi náhled jak vznikl prima tým. Akorát linka s vrahem mě moc nezaujala. Frk frk, hromada mrtvol, najednou čáry máry fuk a mají vraha.

31.05.2023 4 z 5

Moje (tak trochu) dočasná chůva Moje (tak trochu) dočasná chůva Penelope Bloom

Všichni mi byli sympatičtí, hlavně Ben, ale zdá se mi, že příběhu něco malinko chybělo.

31.05.2023 4 z 5

Vánoční lásky Vánoční lásky Vi Keeland

Tyto autorky mám ráda, ale jako by jim došly nápady. Všechny příběhy jak přes kopírák. Ona kočka, on taky sexy, potkají se a je tu happyend.

28.05.2023 2 z 5

Líbánky Líbánky Rona Halsall

Čtivá knížka, dej ubíhá moc pěkně. Akorát linka s Liamem se mi nelíbila.

28.05.2023 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

(SPOILER) Za mě nejhorší knížka od Keplera. Bylo to zdlouhavé, dlouho se nic nedělo. V příběhu bylo málo Joony a chyběla mi i Saga. Sáhodlouhé popisování Martinovy nemoci bylo nudné, místy až otravné. Každému inteligentnějšímu čtenáři už na začátku dojde, jak to bylo s Alicí. Bylo tam zbytečně moc postav. Hodně mi vadil Dennis. Ten byl fakt nesympatický, ale i tak by mě zajímalo, zda přežil nebo ne. Postava babičky nebyla úplně dotažená. Minimálně sedmdesátiletá paní chodící o holi, která má takovou fyzičku, že zvládne hodit mladou ženu na korbu kamionu? To je dost mimo.

16.05.2023 2 z 5

Milovala jsem život Milovala jsem život Abby Fabiaschi

Knížka mě naprosto pohltila. Je v ní spoustu věcí k zamyšlení. Zvlášť když to člověk může přenést na vlastní život. Přesně chápu pocity Maddie i Eve.

08.05.2023 5 z 5

Jak jsem nebyla na Lvech a jiné příhody Jak jsem nebyla na Lvech a jiné příhody Martina Preissová

Tohle nebyla knížka pro mě. Vyprávění nezábavné až nudné.
Každý příběh začínající jsem herečka, je mi tolik a tolik let... To byla strašná fráze. Omílaná pořád dokola.
Za mě ne.

03.05.2023 1 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Nejlepší díl z celé série.

28.04.2023 4 z 5

Komisař Komisař Paulina Świst

Ještě slabší, než první díl.

28.04.2023 2 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Ehm...
Kde že byl ten žhavý sex? Za celou knížku si to rozdali sotva 6x a dvakrát to tam bylo napsané jen jako kdyby šli do krámu pro housky.
První polovina knížky byla děsná. Příběh o Šedivakovi nuda. Druhá polovina už byla lepší.

19.04.2023 3 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Nejslabší díl série.
Celkem nic se nedělo, bylo málo vzrušení, i když hlavní podezřelý překvapivě nakonec nevraždil.
Fifi je super, mohla by zůstat stálou postavou v týmu Kim.
Dost mě bavila Bryantova linka, i když bylo naprosto jasné, jak to dopadne.

16.04.2023 4 z 5

Popelčiny střevíčky Popelčiny střevíčky Trisha Ashley

Nevím, co přesně si mám o knížce myslet. Anotace vypadala hezky, čekala jsem velkou lovestory, místo toho to působilo jako sloh ze základní školy roztažený na 400 stran. Hlavní hrdinové nudní, nevýrazní, děj se táhnul, zvraty žádné. Jediná sympatická byla Bella.

15.04.2023 2 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Vlekoucí se příběh s duševně nevyrovnanou hlavní hrdinkou, která má zálibu v alkoholu. Čekala jsem víc.

08.04.2023 1 z 5

Nefertiti - sluneční stín Nefertiti - sluneční stín Christian Jacq

Od autora jsem četla daleko lepší knihy.
U téhle jsem se nemohla začíst. Postavy místo jmény označované jako kráska, zrzek, mitannka jsou neosobní, nevtahnou do děje tak, jako kdyby měly jméno. Bylo to poměrně nudné a dost mi vadilo, že kapitoly nenavazují a spousta byla zbytečná.
Nejvíc jsem nepochopila, že pár kapitol je královna těhotná, všichni to vědí, pak chce oznámit králi své těhotenství (ten to přece musel dávno vědět, když spolu spali), pak rodila. Spousta věcí nenavazovala. Za mě zklamání.

02.04.2023 1 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

Část, kdy byla Jessica unesená byla super. Četla jsem jedním dechem. Kdyby to tak skončilo, bylo by to lepší. Druhá část knihy mi přišla zbytečně překombinovaná. Navíc člověk neví, jak se Kim rozhodla a jak to s ní dopadlo. A epilog byl celý špatně.

25.03.2023 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Moc dobře se to četlo. Dej příjemně ubíhá, není nouze o zvraty.
Joanna mi byla trošku nesympatická a byla celkem paranoidní. Dost to vyvážila Kay s Michaelem.

18.03.2023 4 z 5