Jak jsem nebyla na Lvech a jiné příhody

Jak jsem nebyla na Lvech a jiné příhody https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469090/bmid_jak-jsem-nebyla-na-lvech-a-jine-pri-Wr0-469090.jpg 3 61 18

Ste hérečka?! A kerá? Herečka je člověk jako každý jiný. I když pracuje po večerech v bizarním kostýmu s vrstvou make-upu na tváři a občas ji vidíte v televizi. Její pyramida potřeb je zrovna tak obtížně zdolatelná jako ta vaše. A občas stejně jako vy klopýtá už na těch nejnižších stupních. Martina Preissová je herečka. Její kolegyně o ní říká, že je Catherine Zeta Jones pro chudý. Její maminka o ní říká, že se narodila s potleskem. A její bratr jí říká, že jestli se v televizi v osm nebude křížit s Doktorem z hor, tak se na ni bude možná dívat. Martininy příhody a úvahy o tom, jak se smířit s časem, drobnými i většími komplikacemi všedních dní, své profese, své rodiny, a vlastně se sebou, jsou vtipné, něžné i nahořklé, vždy ale úsměvné. Protože i kdyby třeba občas nebylo veselo, vždycky je možné podívat se z okna, zazpívat si v autě, políbit muže, ale hlavně se brát takoví, jací jste.... celý text

Isew
08.02.2024 3 z 5

Povídkám často chybí nějaká pointa, i tam, kde by se nabízela. Ale jako terapie k vypsání z běžných starostí běžného života, proč ne. Je znát, že Martina Preissová má ráda svého muže, svou rodinu a svou práci. Posloucháno jako audio načtené autorkou.

attila1
28.11.2023 3 z 5

Tuto knihu jsem poslouchala jako audio. Dobré čtení na dovolenou.

myšpa
28.10.2023 5 z 5

Pro mně velké překvapení, humorné a zároveň citlivé.

az007
23.09.2023 1 z 5

Upřímně, tato kniha mne nijak nenadchla a ani nezaujala. Je to jedna těch knih, které dočtete a už nevíte o čem jste četli. Kniha o průměrné herečce, kdy každá kapitola začíná frází "Jsem herečka, je mi 43-45 let", je chvilkami až nudná. Za mne asi nemusím.

Jirinamac
11.08.2023 2 z 5

Rychlovka na čtení do MHD, spíš takový průměr, kdy mně nic v paměti nezůstane. Je herečka, to nám zděluje u každé kapitoly, ale asi jsem jí nikdy hrát neviděla a při nahlédnutí do čsfd, tak asi seriálová a na ty moc nekoukám. Jak nám u každé povídky sděluje věk, tak jí bylo 43-45 let, když tuto knížku dala do kupy. Běžný život.

iveta3689
11.08.2023 3 z 5

Milé čtení, pohodová jednohubka - 3,5/5*.

Gracinka
03.05.2023 1 z 5

Tohle nebyla knížka pro mě. Vyprávění nezábavné až nudné.
Každý příběh začínající jsem herečka, je mi tolik a tolik let... To byla strašná fráze. Omílaná pořád dokola.
Za mě ne.

mia.com
10.05.2022 3 z 5

Pokud taky mate radi tuhle herecku, taky sahnete po jeji knize. Neco jsem se o ni a jeji rodine dovedela, nekdy jsem se od srdce zasmala, nekdy me to moc nebavilo, takze suma sumarum, prumerna jednohubka. A to s temi otevrenymi konci mame spolecne, taky je nesnasim a musim jasne vedet, jak pribeh dopadl a nejlip jeste kapitolku "par let pote" :D.

romika
11.02.2022 3 z 5

Příjemné povídání od ženy, která kromě rodiny má ,,jen,, trochu jinou práci. Pohodové a oddychové čtení :)

petra_slunicko
07.02.2022 5 z 5

Moc se mi líbí nadhled paní Preissové. Příběhy ze života. Tolik "rolí" v jedné osobě. Děkuji.

tulipi
29.01.2022 3 z 5

Příjemné povídkové čtení o každodenních radostech i starostech herečky, která je ale zároveň naprosto normální ženskou, manželkou, maminkou...
Fajn čtení, které bych doporučila (z vlastní zkušenosti) vzít s sebou na dovolenou.

Ditules
18.01.2022 3 z 5

Přesně ten typ knihy, ke kterému si uvaříte kafe, přečtete za odpoledne a pak pokecáte s kámoškou. :) Příjemné minifejetonky od známé herečky.

Amneris
19.12.2021 4 z 5

Příjemně napsaná knížka o životě herečky, její rodiny a každodenních radostech a strastech. Pohodová knížka ideální na dovolenou nebo cestu vlakem.

Dagros
04.09.2021 5 z 5

Velmi milá a pohodová knížka, čte se prakticky sama, rozhodně doporučuji k odpolední kávě nebo na dovolenou.

Čokoláda
16.08.2021 2 z 5

Knih na téma : dovolená , balení , Chorvatsko, rodina, dámské dýchánky, záměna osob již bylo napsáno více a lépe.

Ver777
17.07.2021 4 z 5

Vtipné fejetony, které vám umožní nahlédnout do života jedné téměř normální rodiny s výraznými osobnostmi a které vám umožní zjistit, že radosti i starosti všedního dne hlavních protagonistů mohou být podobné těm vaším.

akinomV
15.07.2021 4 z 5

Moc příjemné čtení. Bylo fajn si ho dávkovat a tak nějak se jim nechat unášet.

Booky84
27.06.2021 4 z 5

Milé fejetony ze života herečky, příjemné čtení na několik večerů.

Část díla

Martina Preissová
česká, 1975
2021  68%Jak jsem nebyla na Lvech a jiné příhody
2022  84%Mají v nebi skleničky?