Gibis Gibis komentáře u knih

Hotel Bertram Hotel Bertram Agatha Christie

Trochu jsem se bála, že po všech těch severských thrillerech se možná budu u Agathy nudit. Zbytečná obava :) Agatha je zkrátka po právu královnou detektivek :)

18.04.2016 4 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Ke knize jsem od začátku přistupovala jako k románu a ne k thrilleru, proto jsem nebyla zklamaná, jak se tu někteří zmiňují....ba právě naopak. Moc se mi to líbilo a hodně jsem přemýšlela. Jak by mi bylo, kdybych někoho milovala a on už by mě nechtěl? Kdybych milovala, vychovávala a pečovala od malička o dítě a pak už ho nesměla ani vidět? Ne že bych se kvůli tomu stala stalkerkou :)...ale rozhodně se teď na to dívám jinýma očima...

07.04.2016 5 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Tyhle komiksové sešity jsem v dětství přelouskala snad 100x....pro dnešní mládež možná trochu naivní a staromódní, ale v nás to vyvíjelo smysl pro čest a spravedlnost a rozlišování dobra a zla.

31.03.2016 5 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Za mě teda rozhodně pecka a po právu 5*! Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout a ten konec....no nechte se překvapit, mě spadla brada :)

31.03.2016 5 z 5

Čisté radosti mého života Čisté radosti mého života Jan Šmíd

Toto je kniha mého srdce....kdykoliv je mi ouvej, mám starosti a splín, stulím se pod deku a nechám se unášet tímto laskavým příběhem a starosti odplouvají....alespoň na chvíli :)

29.03.2016 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Rozhodně kniha, která vám zůstane v hlavě....budete o ní přemýšlet. Líbilo se mi, že postavy nebyly jen černé nebo bílé, dobré nebo špatné, tak jak to v životě opravdu je.

28.03.2016 5 z 5

Dieta? Já vím. Dieta? Já vím. Lenka Kořínková

S touto knihou jsem zhubla, když jsem to potřebovala, aniž bych se musela vzdát svých oblíbených jídel.....jen jsem je jedla jinak. Knížka byla milá, pozitivní, barevná :)

21.03.2016 5 z 5

Čáp nejni kondor Čáp nejni kondor Radůza (p)

Jako bychom s Radunkou strávily dětství na stejném dvorku :) Jen u nás zabíjel králíky děda a babička stahovala....znovu cítím chuť francovky na kostce cukru a usínám s bráškou ve studené "sváteční" světnici zabalená do peřiny. A páni! i já s dědou vyrážela na "smeťák", kde se daly najít ty nejúžasnější poklady, které potom děda spravoval :)
Díky za kouzelný výlet do kouzelného dětství ;)

04.03.2016 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Kniha rozhodně strhující a napínavá, jen trochu překombinovaná. Spousta otázek bez odpovědí, což ovšem člověka nutí číst dál a dál, protože zvědavost přece jen vítězí :)

04.03.2016 4 z 5

Tak trochu šílení Tak trochu šílení Jeffery Deaver

Nemám ráda povídkové knihy....ale tady jsem moc ráda, že jsem udělala výjimku! Parádní kousek :)

Rudý šál Rudý šál Nora Roberts

Opět jedna skvělá Robertsová! Tahle mě opravdu bavila a jako milovnice pejsanů jsem byla nadšená :)

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Dala jsem na doporučení mého kolegy a nelituji, i když jsem netušila, že mě čeká pohádkový příběh :) Ale byla jsem mile překvapena, zkrátka pohádkové počteníčko :)

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Pro mě bohužel nestravitelné popisy mučení, kvůli kterým už do dalších dílů nepůjdu. Jinak čtivé a napínavé.

Tajemství Morrowů Tajemství Morrowů Susan McNally

Pro mě ztráta času....jedna * pouze za obálku, která mě zlákala k přečtení.

27.02.2016 1 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Tak tohle byla velká nádhera :) Paní Mortonová to zkrátka umí se slovy moc dobře :)

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Musím souhlasit, že toto bylo až příliš depresivní a dýchala na mě z toho skoro až nenávist k mužskému pokolení. Člověk Gabriel sice taky nebyl přímo optimistický, ale byl takový laskavý a pohladil po duši. Ale přesto stojí za přečtení!

Manuál zralé ženy Manuál zralé ženy Halina Pawlowská

Dala bych hvězdiček i pět, protože mě to bavilo, ale Stvoření světa mi přišlo hodně zdlouhavé a po čase mě bavit přestalo....asi by bylo zábavnější sledovat to jako muzikál :)

Kouzelné vánoční sny Kouzelné vánoční sny Zuzana Pospíšilová

Tak tohle bylo opravdu kouzelné snění :) Milé, laskavé a prostě vánoční :)

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Do inspektora Gamache jsem se zkrátka zamilovala :) A přijde mi díl od dílu lepší a lepší...