gersie gersie komentáře u knih

Po otřesech Po otřesech Haruki Murakami

Kniha se mi velice líbila, takže moc nerozumím mnohem vlažnějšímu přijetí čtenáři. Autor mistrovsky zachycuje atmosféru příběhů.
Mnohé zřejmě zaskočil styl zdánlivě nevyřešených konců příběhů.Já jsem to naopak ocenil a bylo to pro mne stejné jako příběhy, které prožíváme ve svém životě. Taky se stále dál vyvíjí svojí cestou a my nevíme jak budou pokračovat , přesto je to pro nás normální a přijímáme je tak jak přichází a mnohé jsou stále otevřené ( u některých se ani jejich konce nedočkáme ) tak jako je to v této knize.

11.04.2016 5 z 5

Moje cesta do ztracena Moje cesta do ztracena Martin Vopěnka

Je jasné , že některé knihy prostě čtenáři nesednou , nebo naopak. Já jsem byl zřejmě naladěn na stejnou vlnu jako autor, a proto jsem knihou nadšen. Autor píše z pohledu táty malého kluka s nímž se vydal "jen tak"cestovat. Kromě jejich příběhů se ledacos dozvídáme o myšlenkách táhnoucích tatínkovou hlavou. Je to asi ta důležitější část knihy.
Kniha je čtivá a autor nás snadno vtáhne do zajímavého a později dramatického děje.Prožíval jsem jejich cestu s nimi a nechalo to ve mně hluboký zážitek.Dle mého názoru výborná kniha.

06.04.2016 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Také se musím přidat k těm , kterým se líbila jednoduchost stylu. Jednoduchá ale dokonalá...děkujeme autorce....

31.03.2016 5 z 5

Tajemství přesnosti Tajemství přesnosti Pavel Augusta

Kniha nás seznamuje jednoduchým a srozumitelným stylem s jednotkami soustavy SI. Zmiňuje se o vědcích , jejich práci a způsobu jakým docházeli ke svým rozhodujícím objevům.Tyto objevy zásadním způsobem ovlivnili naše životy. Kniha je doplněná tabulkami pro přepočet nejrůznějších historických a cizích jednotek (které nepatří do základní soustavy jednotek SI , ale přesto jsou bohužel dodnes v mnohých zemích používané)

27.03.2016 5 z 5

Tři roky v Arktidě Tři roky v Arktidě Konstantin Sergejevič Badigin

Vyšel jsem na palubu, rozhlížel se a naslouchal.Všude bylo ticho , až příliš ticho.Říká se , že hlasitý zvuk může člověka zabít. Mohu potvrdit, že odporně působí na člověka i absolutní ticho. Ve spojení s temnotou polární noci je dvojnásob tíživé ; člověk pozorně napíná sluch, pokoušeje se zachytit i nejjemnější zvuk, nejlehčí šramot či zaskřípění, ale všechno kolem je mrtvo. Člověku by se chtělo porušit klid, spustit hluk, hřmot , pokřik. Ale ledy pohlcují lidský hlas, jako moře polyká zrnka písku, a znovu zavládne mlčení.

Někteří mechanici měli pochybnosti o úspěchu našeho nápadu. Ale Dimitrij Grigorjevič Trofimov se postavil za projekt svou dvojitou autoritou vrchního mechanika a stranického tajemníka a posádka strojovny se pustila do práce.
.....K.S. Badigin.....

13.03.2016 4 z 5

Tři roky v Arktidě Tři roky v Arktidě Konstantin Sergejevič Badigin

Tak jsem se konečně prokousal až ke 530 straně.Knihu bych hodnotil tak na 75 procent, tak jsem dal čtyry hvězdy. Je to kniha vhodná pro čtenáře milující poměrně přesné, zdlouhavé , mnohdy se všelijak opakující a dosti detailně popisující vyprávění. Musím s povděkem uznat , že se tohle neobyčejné polární dobrodružství celkem hezky četlo, ale po čase se stalo poněkud rozvleklé a stereotypní. Bylo to dosti zajímavé a detailně popsané.
Jenže se musím taky zmínit , že ruský autor ( kapitán ) ji neopomněl (jistě v duchu tehdejší doby)
prošpikovat politickou agendou komunistického agitátora.
Takže : příběh - dobrý , zajímavý , detailně popsaný , čtivý ; politická propagace - nudná , úsměvná , neustále se opakující......

13.03.2016 4 z 5

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Je to jedna z mála knih , které baví děti i dospělé , jež jim tuhle knížku předčítají.Navíc jsem měl to štěstí , že se mi dostala do rukou s nádhernými obrázky od Rudy Švába. Ty této knize dávají další úžasný rozměr.

27.02.2016 5 z 5

Eta, Eta, žlutí ptáci Eta, Eta, žlutí ptáci Jiří Orten (p)

Náročné čtení pro odvážné čtenáře.

27.02.2016 3 z 5

55 007 znaků včetně mezer 55 007 znaků včetně mezer Ondřej Buddeus

a když se podívám do zrcadla,
někdy mám pocit, jako by chtěl
něco říct. Někdy
ne.

Těžko se k takovým básním dá něco výstižně napsat. Určitě se najdou lidé , které tento styl neosloví, ale jistě také najdou mnoho příznivců........jsem jedním z nich. Kniha se mi moc líbí.

24.02.2016 5 z 5

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

Moc pěkná kniha. Nadchlo mě to pohodové vyprávění příběhů , jako ze života. Někdo styl psaní přirovnává Hrabalovi , proč ne. Příjemné vyprávění o podzemní dráze , o mladých hudebnících a všem ostatním okolo. Za mně .....nádhera byl jsem moc spokojen.

21.02.2016 5 z 5

Ulice Temných krámků Ulice Temných krámků Patrick Modiano

Jediné co mne zaujalo na knize , byla skutečnost , že autor uměl pár slovy naprosto obdivuhodně vystihnout atmosféru jednotlivých okamžiků. Jednotlivé scény jsou jako živé , bohužel dohromady nějak moc nesouvisí a nedávají konkrétní děj. Příběh je zmatený , nedává smysl , je útržkovitý , zřejmě jako paměť hlavního hrdiny. Asi to mělo nastínit chaos v jeho hlavě. No dobrá.....ale nemyslím si , že se najde mnoho čtenářů , kteří po takovém chaosu touží.....

18.02.2016 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Celkem hezky napsaná kniha. Jen mi trochu neseděl fakt , že některé situace a aspekty ze života na Marsu byly dost detailně promyšlené a pěkně popsané , zatím co jiné mnohem důležitější a nápadnější problémy byly absolutně pomíjeny. Prostě fantazie , ale od detailně promyšlených scén jsem předpokládal celkově promyšlené dílo , což dost pokulhávalo.

12.02.2016 4 z 5

Příliš hlučná samota Příliš hlučná samota Bohumil Hrabal

Moc hezká kniha....nejkouzelnější na psaní pana Hrabala mi připadá jeho umění vidět věci obyčejné, nebo podle námi zaběhlého způsobu souzení ošklivé , jako věci kouzelné , obdivuhodné či krásné. Je to vlastně způsob , jak si uvědomovat krásu života , kterou pro její všudypřítomnost už ani nějak nedovedeme vnímat....

05.02.2016 5 z 5

Ztracená místa, tajná města a jiné záhady na mapě světa Ztracená místa, tajná města a jiné záhady na mapě světa Alastair Bonnett

Pro mne to byla zajímavá kniha.Dozvěděl jsem se o místech o kterých jsem ani netušil , že existují.Bylo zajímavé popřemýšlet si o netradičních místech netradičním způsobem. Děkuji autorovi za rozšíření našich vědomostí.....

05.02.2016 4 z 5

Pohádky o Malé tlusté víle Pohádky o Malé tlusté víle Jiří Dědeček

Hodně neobvyklé vyprávění. Přiznávám , že člověk se musí dosti soustředit ,aby se udržel v kontextu.
"Já myslím ",řekla Malá tlustá víla,"že je to velmi jednoduché, jeden má vždycky dvě možnosti :
udělat líp nebo udělat hůř."
"Nebo neudělat nic,"zavrčel kocour.
"Tak tedy tři možnosti," řekla Malá tlustá víla.
"Někdy také lze udělat jenom tak trošku líp nebo tak trošku hůř," namítl Trpasl.
"Tak tedy pět možností," řekla Malá tlustá víla.
"Nebo tak trošku nic," dodal v polospáku Šroubováček.
"Šest možností a dost," řekla Malá tlustá víla, "takhle bychom se nikam nedostali."

17.01.2016 5 z 5

Náhradní život Náhradní život Naděžda Sochová

Byl jsem překvapen jak dobře zvládla autorka postihnout myšlení mužů. Její hrdinové neztrácí pojem slušnosti a lidskosti přesto , že se ocitají ve velmi těžké životní situaci. Smutné příběhy , které mají hloubku mě velmi zaujaly.

15.01.2016 4 z 5

Trosečníci na kře ledové Trosečníci na kře ledové František Běhounek

Zajímavá kniha , některé pasáže se mi jevily nezáživné a hemžily se mnoha nic nám neříkajícími jmény. Člověk si v dnešní době opravdu nedokáže představit tak strastiplné dobrodružství. Ale zdá se , že v tehdejší době se na to pohlíželo jinýma očima.....byli to opravdoví hrdinové...člověk nemůže jinak , než smeknout.....

28.12.2015

Beránek měsíc Beránek měsíc Christian Morgenstern

Morgenstern je jeden z nemnoha lidí , co nezapomíná na dětskou, nevázanou a bezprostřední hru s fantazií. Jeho tvorba zaujme čtenáře především tím , že se vymyká možnostem posuzovat ji dle nějakých zaběhaných pravidel......

10.12.2015 4 z 5

Hra Hra Neil Strauss

Absolutně souhlasím s tím , že je to hezky a čtivě napsané.Je v tom spousty zajímavých a poučných myšlenek. Někoho mohou šokovat , někomu mohou pomoci lecos pochopit. Moc se mi to líbilo.

Ta holka za mnou přijede na tejden na návštěvu do Los Angeles.Koupil jsem ji letenku.I když jsme spolu strávili všeho všudy jen sedum minut, troufám si předpovídat, že se s ní ožením, budu s ní žít, a možná spolu budeme mít děti.

Zaparkovali jsme u terminálu a čekali jsme. "Připravte se na seznámení s mojí budoucí ženou", řekl Mystery své rodině.
"Jen ji zase nevyplaš, jako tu předchozí", zasmála se jeho matka. Zkušenost ji zřejmě naučila, že jediný způsob, jak přežít všechny stresy, kterým ji její manžel a děti vystavovali, byl nebrat nikoho a nic příliš vážně. Život se pro ni stal interním vtípkem mezi ní a pánem Bohem.

17.11.2015 5 z 5

Opět vynikající dílo. Smekám nad uměním pana Johansona.Krásně se to čte , je to zajímavé , vtipné , poučné ... prostě nádhera. Děkujeme za tak vynikající knihy......

04.10.2015 5 z 5