gersie gersie komentáře u knih

Pokořil jsem ledové království Pokořil jsem ledové království Mike Horn

Strhující kniha opravdového cestovatele v těch nejnáročnějších podmínkách. Vřele doporučuji.

10.04.2014 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Truman Capote

Truman Capote dokázal touto knihou přimět některé ze svých čtenářů k tomu ,aby se místo prostoduchého
odsouzení druhých zamysleli.
Díky jeho knize poznáváme , že vrazi jsou taky jenom lidé. Projeví se u nás místo pocitu odsuzování
také pocity lítosti nad hloupým a nesmyslným jednáním nejen vrahů, ale taky celé naší společnosti.
Vždyť kdyby naše společnost tolik nelpěla na penězích a na zbytečném přepychu, nemělo by
podle mého mínění většina omezených násilníků důvod k zabíjení.....
jenže to asi nikdo slyšet nechce..........
Nezbývá mi než dodat , výborně napsaná kniha .....

10.04.2014 5 z 5

Milénium 3 - Země vítězná Milénium 3 - Země vítězná Ondřej Neff

Po přečtení druhého dílu jsem byl opět tam kde jsem byl po prvním. Neviděl jsem vůbec žádný způsob jak by vše mohlo
pokračovat. A opět mě autor velice mile překvapil. Všechny tři díly zvládnul bravurně a nemám co bych mu mohl vytknout.
Myslím si , že nastavil velice vysokou laťku všem ostatním tvůrcům sci-fi.

Milénium 2 - Země bojující Milénium 2 - Země bojující Ondřej Neff

Na konci prvního dílu vypadá , že vše je ztraceno a není žádná šance to rozmotat. Nedával jsem autorovi příliš nadějí to
rozmotat. Velice mne překvapil jak bravurně to zvládl. Obdivuji jeho skvělou fantazii.

Země ohrožená Země ohrožená Ondřej Neff

Nádherně propracovaný příběh, napínavý , plný nečekaných zvratů a potvrzující skvělou spisovatelovu představivost.

Hybatelé Hybatelé David Mitchell

Musím se přiklonit k předešlým komentářům. Kniha mi připadala naprosto dokonalá. Po přečtení mně v knihovně
napadala pouze jedna otázka : co dalšího napsal tento talentovaný spisovatel??

Romeo & Julie 2300 Romeo & Julie 2300 Vladimír Páral

Vladimír Páral správně vystihuje , že ať už se píše jakýkoliv letopočet , nebo máme nepřeberné množství rozličných technologií,
stále musíme řešit otázku našich vzájemných vztahů a pečlivě vnímat pocity rodící se v našem nitru.

Cesty na Sibiř - 1. díl Cesty na Sibiř - 1. díl Martin Ryšavý

Jak se zde již píše Autor odvedl vynikající práci. Na to jak objemné je to dílo se velice hezky čte a člověk je rázem u konce a
těší se na další pokračování. Myslím si , že čtivost tohoto díla je především v tom , že Pan spisovatel popisuje své zážitky a své uvažování naprosto věrohodně a nezkresleně. Tím čtenáře vtáhne do děje a ten knihu nečte , ale prožívá.....

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Vynikající.....četl jsem knihu potom jsem viděl film. Film byl naprostou kopijí mých představ , které ve mně vyvolalo čtení
tohoto díla. Nevím kdo byl tak vynikající zda spisovatel, nebo režisér , ale smekám před oběma......

08.04.2014 5 z 5

Cesta na Měsíc / Cesta do Sluneční říše Cesta na Měsíc / Cesta do Sluneční říše Savinien de Cyrano de Bergerac

Moc hezká kniha. Cyrano zde píše nejen svůj snový příběh o cestě a pobytu na měsíci a na slunci, nýbrž jej
prokládá filosofickými úvahami v nichž popisuje jak funguje náš svět.
Je velice poučné přečíst si jaké představy měli filosofové před zhruba 350ti lety. V některých ohledech
se naprosto rozcházeli s nynějšími představami vědců , ovšem některé pasáže by se klidně mohly použít
k vysvětlení jevů i v dnešní době. Opravdu zábavné čtení.

Klukoviny a tátoviny Klukoviny a tátoviny Ondřej Neff

Touto knihou jsem byl překvapen. Nečekal jsem od svého oblíbeného autora sci-fi žánru takovouto povídkovou knihu.
Asi jsem se jen nedokázal vypořádat s takto neobvyklou proměnou stylu.

07.04.2014 3 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Tato kniha pro mne byla velice napínavou , čtivou a překvapující.Nesetkal jsem se s knihou jiného autora , kterou bych tak rychle
přečetl. Obdivuhodný výkon autora.

Půlnoční běžci Půlnoční běžci Zdeněk Zapletal

Kniha velmi pěkně popisuje všední příběhy několika různých lidí.Obyčejné příběhy , obyčejní lidé , obyčejné životy.
Tohle dohromady dává neobyčejnou hezky čtivou knihu. Je až zvláštní , jak příjemným čtením může být všednodenní život.

Pozůstalost pana Ábela Pozůstalost pana Ábela Eva Kantůrková

Příběh muže jenž netradičním způsobem prožívá své vztahy. Snaží se k ženám chovat slušně a pokud může tak jim vyhovět.
Buduje si k nim hezký vztah a snaží se využít pro sebe výhod těhto soužití. Problémem ovšem je , že tyto vztahy se ženami udržuje souběžně. A to se stává jeho kamenem úrazu.

Odchod bez řádu Odchod bez řádu Josef Kebza

Velice přiléhavě napsané. Kniha ze života. Jako by autor jen nehnutě seděl v koutku a sepisoval to co právě vidí.
Absolutně nestranný pohled na dění kolem sebe. Dokonale odvedená práce zaznamenání událostí které jdou kolem vás.
Netřeba je jakkoli komentovat, tyhle příběhy mluví samy za sebe, jako by je psal sám život.

Kdybych zemřel Kdybych zemřel Jiří Švejda

Příběh muže jemuž se zdá, že jeho na první pohled bezproblémový a slušný život něco postrádá.
Tak se rozhodne využít příležitosti jež se mu nabídla a pokusit se znovu začít žít s mladou dívkou.
Předpokládá , že vše bude jiné , lepší , opravdovější , ale časem dospívá k závěru , že vše pomalu
sklouzává do stejných kolejí jako dříve......

Dva tisíce světelných let Dva tisíce světelných let Jiří Švejda

Nevím jak důležité bylo pro autora napsat knihu politicky angažovanou a tudíž ceněnou tehdejšími komunistickými kádry.
Spíš mi to připadá , že to tak schválně sepsal , aby měl jistotu , že jeho dílo neodmítnou.
Takže na politicky zidealizovaném pozadí děje (mladý vojín čestně si plnící svou vlasteneckou povinnost v armádě) se
rozvíjí vztah dvou mladých lidí.
Naprosto přesně a trefně sepsané myšlenkové pochody a jednání mladých lidí netušících jak se bude dál vyvíjet jejich život,
jsou tím nejcennějším na téhle knize. Autor dokáže proniknout do myšlení svého hrdiny a perfektně jej umí předložit svým
čtenářům. Dle mého názoru dokonalá práce, má moje uznání.

07.04.2014 5 z 5

Nic v této knize není pravda, ale přesně tak to je Nic v této knize není pravda, ale přesně tak to je Bob Frissell

Člověk jenž rád čte esoterické knihy by se asi měl s tímhle dílem seznámit.
Nadruhou stranu mně osobně moc nebaví styl,jaký mi to připomělo.
Styl senzacechtivých článků některých novin, toužících po trhácích.
Také jsou zde pasáže , kdy si nejspíš většina smrtelníků řekne :
Co to tady vlasně píšou ? Jsem natvrdlej , nebo jsem spadl z Marsu ,či co ??
Naproti tomu jsou zde kapitoly kdy si připomeneme věci co jsme již někdy někde slyšeli známe je a jsou nám jasné.
Autor se snaží posbírat spoustu různých záležitostí a nějakým způsobem je provázat a vyjasnit nám souvislosti.
Dověděl jsem se zajímavé věci a zase mě to donutilo přemýšlet o životě a světě jinak než je v našem prostředí zvykem.
A to je asi u těchto knih to nejpodstatnější.

07.04.2014 4 z 5

Filadelfský experiment Filadelfský experiment Oliver Gerchitz

Mám rád knihy které mluví o tajemných , zamlčovaných , nebo nepohodlných věcech. Je to proto , že když se o něčem veřejně
nemluví , je v tom skrytý určitý problém. Jenže autoři takovýchto knih se pouštějí na velice tenký led. Fakta jsou těžko dosažitelná,
a těžko ověřitelná. Navíc se jistě najde spousta lidí , co nechtějí , aby vyšla najevo.Když už se autor probojuje spoustou těžkostí
s pořízením informací,jejich roztříděním a sepsáním do určité podoby a prosazením se u vydavatele ,přijde problém s tím , že
spousta lidí tomu nevěří, protože o tom neinformují veřejné zdroje , nepíšou oficiální vědci a soused o tom taky nikdy neslyšel.
Je na každém z nás aby si o tom co se tady píše udělal vlastní názor. Jen je škoda , že mnoho lidí nemá vlastní názor. Tito lidé
přejímají názor většiny a svůj si nedokážou vytvořit sami o to je to těžší boj pro takovéto spisovatele.
Ale jsem rád , že takovéto knihy můžou vycházet, zbytek už je jen na nás , zda je přijmeme , nebo odsoudíme.

05.04.2014 5 z 5

Kniha poznání Kniha poznání Osho

Stojí za přečtení. Každý kdo se rozhodne začíst se do OSHOvých knih najde odpovědi na důležité životní otázky. Myslím si , že většina lidí přemýšlí o životě jako takovém a ptá se proč TO tak funguje? Tato kniha vám pomůže najít některé z odpovědí.
Je pravdou , že jeho knihy jsou přepisem toho , co OSHO řekl, a proto jsou sepsány jinak , než by to udělal spisovatel. Ale i přesto
je hodně důležité veřejnosti zprostředkovat jeho myšlenky. Já osobně jsem za tuto snahu vděčný.

05.04.2014 5 z 5