gersie gersie komentáře u knih

Revolver na prodej Revolver na prodej Graham Greene

Nevěděl jsem co mám od knihy očekávat , tak jsem byl zvědavý. A dopadlo to dobrě. Jak tady píšou kolegové , nedá se to srovnávat s novější literatůrou, ale do děje mne to vtáhlo.Velice se mi líbilo, jak trefně vykreslil autor veškeré postavy. Všechny měly dobré i špatné stránky. I ti padouchové nebyli jen špatní vyvrhelové , ale našel i na nich něco dobrého , či alespoň zajímavého. Mistrně zvládnuté, má můj obdiv.

25.09.2015 4 z 5

Popík Popík Zdeněk Zapletal

Souhlasím s Moškou taky jsem si tuhle knihu užíval...miluji s jakýmm nadhledem autor ftipkuje a užívá
nádherné slovní obraty a jak skvěle dovede pár trefně užitými slovy či běžnými frázemi mnoho naznačit.......dle mého mínění zase SKVĚLÁ kniha Pana spisovatele.

10.09.2015 5 z 5

Jednou i v pekle vyjde slunce Jednou i v pekle vyjde slunce Pavel Baričák

Celkem slušná kniha , na začínajícího autora dobré ( i když mi tam občas něco nesedělo ).Možná jsem se dopustil chyby, že jsem dříve četl pozdější knihu P.B. Byla o dost lépe propracovaná, tu hodnotím vyžším hodnocením i když byla přehnaně zdlouhavá.
Autor má svůj specifický styl humoru, který se mi líbil. Snad bude pokračovat dalšími nadějnými knihami. Velice bych mu to přál. A čtenářům samozřejmě taky.

02.09.2015 3 z 5

Tušení podrazu Tušení podrazu Ondřej Neff

Opět další povedená kniha pana Neffa. Krásně se to čte , je plná zajímavých zápletek a netradičních nápadů. Obdivuji autorovu fantazii a děkuji za pěkný kousek do knihovny.

08.12.2014 5 z 5

Mipam láma s Paterou moudrostí Mipam láma s Paterou moudrostí Alexandra David-Néel

Hezká kniha, jak sám autor píše v předmluvě - je to příběh o chlapci z Tibetu , napsaný především tak,aby čtenář co nejlépe pochopil způsob života v těchto krajích. Popisuje jisté specifické zvyky a uvažování tamních obyvatel. Připadalo mi to trochu zbytečně rozvleklé,ale dobře se to četlo. Myslím si , že je tato kniha pro spoustu čtenářů poučná.

24.11.2014 5 z 5

Každý si v této knize určitě najde pro sebe něco zajímavého a poučného, což se mu může skvěle hodit. Kdo chce najít spokojenější život jistě něco z napsaných myšlenek použije.
Určitě se dala kniha napsat jinak , nemuselo se pořád totéž omílat dokola. Ale každý má svůj styl podání. Určitě je to užitečná kniha.

26.10.2014 4 z 5

Ztracené deníky Adriana Molea 1999–2001 Ztracené deníky Adriana Molea 1999–2001 Sue Townsend

Taky jsem toho názoru , že už to není takové jako dřív , ale i přesto se u toho člověk pobaví. Chápu autorku , že to psaní musí být čím dál náročnější , aby udržela svoji laťku a nestávalo se to nudným , nebo obehraným.......má můj obdiv.....

14.09.2014 3 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Přidávám se k těm , kterým se kniha velmi líbila. Taky jsem se stěží prokousával prvníma stránkama, ale potom se kniha stává čímdál
zajímavější a příběhy jsou poutavě podávány. Kniha je zdrojem spousty informací , které mohou velmi pomoci lidem , kteří to se sportem a se svým zdravím myslí vážně. Přikláním se k názoru , že by každý měl používat raději svůj zdravý selský rozum , než bezhlavě podléhat informacím lidí kteří si říkají Vědci ,nebo Doktoři a pronášejí SVÉ TEORIE ve kterých rozumný člověk snadno odhalí , že jim jde především o byznis a o prestiž a nikoli o domělé zdraví jiných.
Osobně mně snad nejvíc zaujala pasáž o trenérovi Vigilovi a jeho úvahách, a taky pasáž o Emilu Zátopkovi......doporučuji všem.

14.09.2014 5 z 5

Eskymo Welzl - Paměti českého polárníka a zlatokopa Eskymo Welzl - Paměti českého polárníka a zlatokopa Jan Welzl

Polárníkovy vzpomínky napsané jednoduchým stylem , ale působí velice lidsky.
Tato kniha zdáse potvrzuje , že drsné podmínky probouzí v srdci lidskost a
pochopení. Velice poučné a dobrodružné čtení.....doporučuji.

13.08.2014 5 z 5

Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho Douglas Adams

Elektromnich byl přístroj pro domácnost, podobně jako myčka na nádobí nebo video.Myčky za vás umývyjí otravné nádobí, takže se nemusíte umýváním obtěžovat vy; videa za vás sledují otravné pořady, takže se nemusíte sledováním obtěžovat vy; Elektromniši
za vás věří věcem takže se nemusíte obtěžovat něčím co vám svět k věření předkládá.

07.08.2014 5 z 5

Dobrodružství kapitána Žvanilkina Dobrodružství kapitána Žvanilkina Andrej Sergejevič Někrasov

Velice hezky a trefně popsána cesta kolem světa. Autor čtenářům humornou formou přibližuje některé charakteristické vlastnosti
cizích krajin , zemí a zvláštních jevů se kterými je možno se při cestování setkat. Je to příjemné čtení nejen pro děti.

22.05.2014 5 z 5

Ruce pryč od této knihy! Ruce pryč od této knihy! Jan van Helsing (p)

Řadím se také ke čtenářům co se tímto dílem prokousali. Abych pravdu řekl souhlasím s předchozími komentáři.
Také mi na knize vadilo , že neuspořádaně pendlovala od jednoho tématu k druhému. Hlavně se mi nelíbil
styl autora trvajícího na bulvární senzaci.
Naopak jsem taktéž přesvědčen , že spousta uvedených věcí v tomto svazku má pravdivý základ.
Je to opravdu jen o tom oprostit se od našeho navyklého stylu přemýšlení a nechat informace , aby si samy našly
cestu k našemu pochopení. Je zde totiž mnoho důležitých statí (a nejedná se ani o světový řád , ani o pyramidy ,
ani o délku života kohokoliv), které by si měl každý přečíst a alespoň o nich popřemýšlet.
Název knihy mne naprosto odpuzoval , ale shodou okolností jsem se přinutil ke čtení a našel jsem si tam
důležité informace. Myslím , že je tam pro každého něco co ho může oslovit.

17.04.2014 4 z 5

Vybrané spisy Jana Amose Komenského IV. Vybrané spisy Jana Amose Komenského IV. Jan Amos Komenský

Jaká jsou obvyklá lidská snažení ?
Shon za majetkem, hodnostmi a rozkošemi. A v těchto věcech tkví podle obecného úsudku základ lidského štěstí.
Co však jsou všechny tyhle věci ?
Majetek jistou starostí, hodnosti prázdným dýmem, rozkoše sladkým jedem, osidly všeho zla.
Tak tomu věru je , hledají li se , jak to obyčejně bývá, odděleně od věcí lepších a platí-li jim hlavní zájem.
Hledá-li však někdo především pravdivější dobra, moudrost, rozvážnost a zbožnost, pak tato dobra druhořadá
dostanou se mu návdavkem.
Dokud to lidé nechápou, honí se za stíny bez věcí a odchylují se i od správného užívání věcí, i od sebe samých.

13.04.2014 5 z 5

Tajné cesty do vesmírů Tajné cesty do vesmírů G. F. Lothar Stanglmeier

Mnohoslibný název mi přijde poněkud zavádějící.Nic tak tajného ani zvláštního jsem se zde nedověděl.
Ke konci už se stále jen opakovaly stejné věci dokola a nic nového, prostě nuda.

12.04.2014 2 z 5

Šachy - hra královská Šachy - hra královská Ladislav Alster

Tématicky seřazené partie šachů. Pravidla hry. Autor také zařadil zajímavé tzv.věčně živé partie.

11.04.2014 5 z 5

Králové šachového světa Králové šachového světa Jiří Podgorný

Bylo pro mně až neuvěřitelné jak lze popsat soupeření šachystů na turnajích. Autor to zvládl velice poutavě podat.

11.04.2014 5 z 5

Arktida stopami průkopníků Arktida stopami průkopníků Stanislav Bártl

Autor popisuje postupné dobývání Arktidy . Zmiňuje se o výpravách , které posunuly vždy naše poznání
severních krajů o kousek dál. Některé se s úspěchem vrátily , jiné to štěstí neměly.

10.04.2014 4 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Ano, dobře napsaná kniha, krátce a výstižně. Četl jsem i povídky od tohoto autora a všechny se mi líbily.

10.04.2014

Muž, který se proměnil v sebe sama Muž, který se proměnil v sebe sama David Ambrose

Kniha má dobrý námět , spisovatel se opravdu snažil , ale něco mi v tom vyprávění nějak nesedělo. Musím se přikonit k Ječmínkovi celkem to trefil.

10.04.2014 4 z 5

Sen na konci rána Sen na konci rána Zdeněk Zapletal

Zdeněk Zapletal umí perfektně popisovat obyčejný život obyčejných lidí. V podstatě se v jeho knize nic zvláštního neděje,
ale on to umí krásně výstižně popsat. Je to radost číst.

10.04.2014 5 z 5