georginaa georginaa komentáře u knih

Obnažená Obnažená Kathryn Taylor

Nebudu srovnávat knihy, které jsou si podobné, ale jak se kniha čte, což knihy od této autorky jsou čtivé. Přelouskáte to za jeden den, což je pozitivní, žádné dlouhé fráze, má to hlavu i patu a tím příběh má spád. A znám ze svého života takový citově nedostupný muže, takže i v této knize je to reálné. Šťastný konec si přeje snad každý, a každý má na výběr ho prožít dle svých přání.

18.05.2016 5 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Kathryn Taylor

Každý pár má svojí barvu lásky a samozřejmě Grace má úplně rudou ale Jon ještě má míchanici. Jelikož si nepřizná co vlastně chce. Myslí chce něco jiného než srdcem. A teď je na Grace, aby to vše správně vzala do svých rukou a ukázala mu pravou lásku.

13.05.2016 5 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

V této knize hraje hodně psychika, jak onoho reportéra, tak agenta FBI ale i záludného bezcitného zloděje a vraha. Zvláště i Amélii, která prožije tolik smrti kolem sebe, že snad to člověk nemá za celý život, a pořád je psychicky nad věcí. Zřejmě proto, že se musí postarat o dva malý kluky, kteří jsou její celý život. Ať se děje cokoliv, člověk by neměl ztrácet víru v něco lepšího, jen se musí trochu jít štěstí naproti. Příběh je moc povedený.

09.05.2016 5 z 5

Měj se na pozoru Měj se na pozoru J. D. Robb (p)

Nechápu co se v těch ješitných chlapech v jejich mozku stále odehrává. Kvůli své nadutosti, aby všem ukázal, jak je dobrý, zabije 147 lidí jen chemickým přípravkem, který vyvolává halucinace. Vždyť ty lidi to neocení, když jsou mrtvý né? Prostě debžo....

09.05.2016 5 z 5

Smrtící stvoření Smrtící stvoření J. D. Robb (p)

Smrtící série knih je jedinečná, mám všechny díly co zatím u nás vyšly, a opět tento díl se velmi dobře četl, zápletka jako vždy vyvolá pocit napětí a strachu. Sledovat co se všechno dá z malých indíciích vyčíst, je až neuvěřitelné. Akorát nikdy nepochopím, co těm vražedným dementům se může tak zvráceně motat v hlavě. Proč vůbec ty mozky jsou tak narušený, ať je to před staletími nebo v současnosti a budoucnosti pořád je to stejné a bohužel nevyléčitelné.

30.04.2016 5 z 5

Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Edgar Allan Poe

Záhady detektivních příběhů mě vždy lákají přemýšlet, jak to mohl vrah udělat a hlavně kdo byl vrahem, uhádnout dřív než dočtu poslední kapitolku. Jsem též ráda, že tyto příběhy jsou i namluvené v audio a mohu je poslouchat, pokud nemám knihu.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Na to že jsem dalo by se říct velká knihomolka, tak tato kniha je pro mě propadák. Nemyslím, že by zasluhovala až tak velké uznání, jak se jí dává. Je plno knih, které jsou daleko čtenější a chybí jim takováto popularita. Nelíbil se mi styl psaní, ani dějové pojednání. Ale všem se zavděčit nedá, takže jedna hvězda za mě za snahu.

10.04.2016 1 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Po shlédnutí úspěšného seriálu se v knize lépe dalo představit prostředí, jelikož je hodně rozepisováno a kdo nezná skotský kraj, těžko by se to dalo představit a chytit tu správnou atmosféru. Jsem nadšená touto tvorbou a námět je velice podařený.

Domácí chleby a pečivo Domácí chleby a pečivo Jens Dreisbach

Též se přidám ke komentáři této knihy. Pekla jsem v domácí pekárně už plno druhů chleba, dle receptů z internetu, né všechny se povedly a byly dobré. Tato kniha mě nadchla a po vyzkoušení pár receptů, musím říct, že jsem nadšená. Takový pivní chléb byl výborný a též pórkový bochánky. Můžu vřele doporučit všem kuchařkám.

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Pokud mohu posuzovat autorova tvorbu, tak polámané panenky byly jasné tím, že jsme věděli co pachatel dělá. Detektiv Winter musel přijít na to, proč to dělá. Za to v této knize neví nic. Převládají jeho pocity, myšlenky, zkušenosti. Hledá místo činu, samotný čin, chce se dostat do vrahovi mysli, ale bez ničeho lze těžko něco dokázat. Jenže to by nebyl dobrý detektiv, kdyby i na zdánlivou maličkost nereagoval a tím se podíval na zoubek a motiv vraha. Opět napínavá kniha až do konce.

Tajuplná žena Tajuplná žena Nora Roberts

Jedna z dalších krásných knih, super námět. Šestnáctiletá Liz nedotčená divokým životem měst zažije první zážitek nákupů, malování, tance, polibku....vše je pro ni nové a fascinující. Do té doby než se nechtíc zaplete k vraždě, stane se důkazním svědkem a změní se jí celý život. Nikomu nevěří, utíká z místa na místo, podléhá panice, dokud si nedobude své místo, kde se konečně bude cítit dobře. Zabydlí se v malém městečku, na kraji města, kde je samota a klid , který nejvíc potřebuje. Jenže poznává pomalu místní obyvatele a zjišťuje, že být sama není zas až tak skvělé jak si myslela a že přítomnost pěkného muže je příjemná. A co když se zamiluje??? Co si s tím počne? Už nechce utíkat, ale mít úplně obyčejný život a tím začne otvírání starých ran, musí dosáhnout spravedlnosti, aby mohla klidně žít a mít svou rodinu, kterou nikdy neměla.

07.04.2016 5 z 5

Topím se v tobě Topím se v tobě Jasinda Wilder

Příběh, který se může stát, člověk se těžce vyrovnává s úmrtím svého nejbližšího a dokud se nenajde někdo, kdo zaplní ten smutek, je to jak propast, kde padáte a nevíte kde je dno. Uvnitř jsme křehký bytosti i když navenek ukazujeme svou sílu. Každý se s tím vyrovnává po svém, každého to psychicky zasáhne jinak, ale jedna věc je jistá....chceme žít pro lásku

25.03.2016 5 z 5

Každý má motiv Každý má motiv J. D. Robb (p)

Peabodyová, nepřipadáte si trapně už jenom v těch růžových kovbojských botách, natož když mi ještě k tomu slintáte na můj nový kabát?.....Jůůů, extra třída, jemný jako máslo.....Kdyby byl jako máslo, už by na mě roztékal.....no prostě zbožňuji Evy hlášky. Vždy se těším z každého dalšího dílu, co z Evy a Peabodyové vypadne, jsou prostě skvělé.

19.03.2016 5 z 5

Smrtící nevinnost Smrtící nevinnost J. D. Robb (p)

Po dlouhé době jsem se vrátila k dalšímu pokračování Evy a jako vždy příběh byl strhující. Tím spíše jsem nadšená, že jsem si tipla od půli knihy kdo by to mohl být a uhádla jsem to. A líbilo se mi, že je i poodhalen další kousek ze života Roarka a neuvěřitelná Eva "proč si mi dala pěstí?" ...."protože si chlap" prostě to nemá chybu.

06.03.2016 5 z 5

Ostrovy splněných snů Ostrovy splněných snů Nora Roberts

Jedna jak druhá povídka má svá tajemství, romantiku a nechybí ani trochu detektivní zápletky. Jsou psané nenásilnou formou, což neubírá na kráse, ba naopak. Skvěle se čtou. Akorát je pořád poukázáno, jak ženy si umí se vším poradit a neberou v potaz, že právě chlapy se chtějí o ženskou starat, mají se nechat rozmazlovat. To já bych se nechala hned....ale jsem zrovna tak emancipovaná samostatná, že zvládám s přehledem i chlapskou práci. Nu což ... nic proti vám chlapcům. :-)

15.02.2016 5 z 5

Kdo chce víc Kdo chce víc Nora Roberts

Poutavý román se zápletkou, i když bych osobně přidala více akce. Ale je pravda, že si nás osud nasměruje tam kam chce. A máme dvě možnosti, buď se s tím sžít a nebo rozhodnout se jinak. Je to vše na lidech, jejich víře a šanci. Tak je to i v tomto románu.

04.02.2016 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Zvláštní pocit, číst a zároveň cítit, jako byste byli u toho, svědek který vidí, nebo vyšetřovatel, který se vžívá do pocitů vraha, aby prokázal dopředu jak se vše odehrálo. Mysl člověka je nekonečná fantazie, která se občas vymkne kontrole a pak je z lidí psychopat, který vlastně nechápe realitu od fantazie. Brrr až mě běhal mráz po zádech. Jenže dokud jsem nezhltala celou knihu, nedalo mi to spát. Teď se už těším na další knihu od tohoto autora.

20.01.2016 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Kniha je popsána zábavnou a vtipnou formou, co se týče hereckého života. Moc jsem se u této knihy pobavila a vyprávění ze zákulisí herectví je opravdu úžasné. Když jsem četla na blogu její příběhy, pořád jsem viděla Sašu z Comebacku, jak mluví, vnímá a hraje. Jsem moc ráda, že to vyšlo i v knižní podobě a určitě se ke knize budu stále vracet. Zvedne náladu a vždy ukáže, že je stejně na světě krásně.

20.01.2016 5 z 5

Neomylný instinkt Neomylný instinkt J. D. Robb (p)

Tak tento díl mě moc nenadchnul, byl moc zdlouhavý, jako by se v tom Eva ztrácela a neměla nápad jak dostat psychopata, který byl pořád o krok napřed. Chce se jí pomstít, ale zároveň se vyžívá v násilnostech na ostatních, jen aby předvedl, že ho Eva nedostane. I když jak víme, (kdo čte všechny díly jako já), že se Eva nikdy nevzdává.

14.01.2016 4 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

Kniha se velmi dobře četla, plno myšlenek, žádné dlouhé proslovy...no vždyť vlastně Finn toho moc nenamluví, spíše koná :-) má to děj, takže se mi to povedlo přečíst za jedno odpoledne...super

06.01.2016 5 z 5