georginaa georginaa komentáře u knih

Budulínek Budulínek neznámý - neuveden

Kniha je výborně psaná, velká písmena, určená pro první třídu, kde se děti učí písmenka a též vyprávění podle krásných obrázků. Knihu jsem měla jako malá a mám na ní krásné vzpomínky.

08.02.2014 5 z 5

Zamilovaný darebák Zamilovaný darebák Johanna Lindsey

Jedna z dalších romantických duší, kdy ona je nádherná on je k zakousnutí, prostě tak bychom chtěly vypadat a mít tak krásného chlapa...jenže to je jen v románech a v pohádkách. O to víc je to líbivější čtení, čím toho máme méně. A tak to Lindsey umí napsat, že ji věříte každé slovo.

05.02.2014 3 z 5

Odražená střela Odražená střela Sandra Brown

Román s detektivní zápletkou je vždy poutavou četbou, jenže v této knize jsem postrádala větší svižnost. Příběh se v první třetině zbytečně protahoval, nad vraždami chybělo důkladné vypátrání, bylo to jako by se to vše vznášelo ve vzduchu a vy si musíte vše domýšlet sami. Jenže jsem pochopila záměr spisovatelky, že to v celku nemá být detektivka, ale zamilovaný příběh se spoustou tajemství. V mysli detektiva se odehrával chtíč po půvabné soudcově manželce. A to se celé odvíjelo v příběhu. Když se chlap zamiluje, tak jde přes mrtvoly.....v tomto případě obzvlášť. :-)

05.02.2014 4 z 5

Růžový víkend Růžový víkend Sandra Brown

Co se připustí v mysli, připustí se i v srdíčku.....Cyn si nejdřív musela připustit myšlenku, že by ji mohl taky někdo milovat a že to je nejlepší kamarád jejího zesnulého manžela, ji velice šokovalo. Potom po něm toužila a čím víc byla její touha, tím víc ho odstrkovala. Díky, že chlapi jdou za vším po hlavě a nedají se jen tak odehnat...kdyby trucovali, nikdy by žádný vztah nedopadl dobře. :-)

22.01.2014 5 z 5

Špinavá hra Špinavá hra Sandra Brown

Detektivní zápletka dá čtenáři takový požitek, aby tak trochu pátral sám, kdo vlastně může být vrah. A netajím se ani tím, že vždy čekám i nějaký románek v ději. A takové knihy jsou okouzlující jako sama představivost autorky. Umí zasáhnout do citů, vjemů a přidat mužský šarm, bez kterých to v románech ani nejde. Takže na závěr .... čtenářkám Sandry Brown, knihu vřele doporučuji.

17.01.2014 5 z 5

Proč jdu znovu do toho? Proč jdu znovu do toho? Václav Klaus

Tato kniha mi pomohla při maturitní otázce "charakteristika Václava Klause."

28.12.2013 odpad!

Smrtící soud Smrtící soud J. D. Robb (p)

Pořád mě udivuje, jak jsou příběhy složité a zároveň tak pochopitelné. Vždy to ale pochopím až na konci knihy. Jak si Robb dá takovou práci, aby to vedlo k dokonalosti a zároveň k pochopení, co se děje v hlavě Evě D. Ona už v půli knihy ví, kdo by mohl být vrah a já stále dumám jak k tomu mohla přijít. Je i pochopitelné mít nějaký únik od reality, jinak by se z toho všeho mohla zbláznit. A jediný únik je ke svému manželovi, který je jí oporou i když se všemi vyšetřováními vždy nesouhlasí. Její sbírku smrtící ... stále doplňuji a stále se těším na nové díly. Tento díl je opravdu povedený.

26.12.2013 5 z 5

Fantazii se meze nekladou Fantazii se meze nekladou J. D. Robb (p)

Příběh, kde hologramy zabíjí, neskutečná vymyšlená realita, ještě že takové hry nehraji. Tato kniha patří pro mě mezi slabší detektivky.

23.12.2013 2 z 5

Ohnivé znamení: příběhy ze starých časopisů Ohnivé znamení: příběhy ze starých časopisů Jaroslav Foglar

Kreslené příběhy rychlých šípů měly ve své době velikou slávu. Sbíraly se čísla časopisů, vyměňovaly se mezi kamarády a též se tvořily partičky, které si vymýšlely různé názvy part a soutěžilo se mezi sebou. Krásnou dobu jsem prožívala s nadšením a mám jen krásné vzpomínky. Škoda že dnes mladí o vše přicházejí....

16.12.2013 5 z 5

To se ti jen zdá To se ti jen zdá J. D. Robb (p)

Další příběh Evy. která opět vyšetřuje vraždy žen a pátrá po vrahovi, jenž se na to připravoval celých 20 let.

01.12.2013 4 z 5

Prostě a jasně Prostě a jasně Peggy Nicholson

Tyto romance jsou výborné ke čtení k "čaji o páté". Jedním dechem za krátkou dobu a stále krásné příběhy o lásce.

24.11.2013 3 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Sparks se nádherně čte. Má úžasný cit pro krásné příběhy, pro vztahy dvou lidí a nebojí se otevřeně mluvit i o pocitech mužů. Což ve většině případů jiných autorů chybí.

24.11.2013 5 z 5

Srdce ze zlata Srdce ze zlata J. R. Ward (p)

Příběh se mi líbil, i tajemno hor, poklad, láska....vše v jednom.

24.11.2013 4 z 5

Hrana pokušení Hrana pokušení Eve Berlin

Co další díl této autorky, to zlepšení v samotném příběhu, už to má delší rozsah děje ( nejenom erotiku). Je to čtivý příběh a zajímavý jak člověk bojuje s vlastní touhou, zda má překročit hranice nebo se držet opodál. Jenže mozek říká něco jiného než srdce...ale to by nebyl správný konec, kdyby láska nevyhrála nad všemi rozumy.

19.11.2013 3 z 5

Radostná zvěst Radostná zvěst Sandra Brown

I šťastný konce bývají v životě, ale jedno ponaučení přeci jen kniha dává. A to, že si mají lidé říkat věci na rovinu, nemít strach říci o svých pocitech ať to skončí jakkoliv. Pak se předejde k různým nevyjasněným situacím, hádkám a zároveň se dozvíte více o myšlenkách toho druhého. Budete si bližší a určitě si budete více vážit vztahu, který může fungovat na vzájemné toleranci a hlavně lásce.

10.08.2013 3 z 5

Hrana touhy Hrana touhy Eve Berlin

Druhá kniha je o něco lépe popsaná než první "Hrana rozkoše". Více se rozepisuje minulost milenců, jejich pocity a touhy. Je více promyšlená a tím i zábavnější. Více se mi líbila.

10.06.2013 3 z 5

Hrana rozkoše Hrana rozkoše Eve Berlin

Kniha na mě působila jak šitá horkou jehlou. Co nejvíce erotiky ve spěchu bez děje. Jak vyjmuta jedna kapitolka ze života a zbytek jakoby ani nebyl.

18.05.2013 2 z 5

Sázka na vášeň Sázka na vášeň J. R. Ward (p)

Tento román bych ohodnotila jako velice poutavý, mám ráda romantiku na rančích, práci s koňmi a kde zajisté nechybí ani láska. Velice se pěkně čte, má živočišný obsah a určitě se bude všem líbit jako mě.

06.04.2013 5 z 5

Třetí patro Třetí patro Ivo Pelant

Knihu jsem četla coby ...náctiletá a moc se mi líbila, též pěkné zpracování filmu a výběru herců.

15.12.2012 3 z 5

V žáru lásky V žáru lásky Sandra Brown

Některé pasáže byly zdlouhavé a jakoby o ničem, omílání jedné věci stále dokola a nějak se ztrácel děj hlavní hrdinky, kdy bydlela od svých blízkých. Též o její adoptivní matce, kde můžu jen podotknout, že neměla ráda nikoho a ani nic, co život přináší. Myšlenka byla v celku pěkná, ale bylo by poměrně lepší popsat více podrobností co se týče postav.

15.12.2012 2 z 5