georginaa georginaa komentáře u knih

Ztrácím tě lásko Ztrácím tě lásko Danielle Steel

Tato kniha byla zfilmována , v hlavní roli Patrick Duffy , film se jmenoval Táta.

09.04.2012 5 z 5

Přijď, lásko, k nám Přijď, lásko, k nám Danielle Steel

Kniha je realistická ze života, vše se může takto stát, na konci knihy jsem měla smíšený pocity, jako by se to týkalo osobně... a jsem moc ráda, že člověk i když se stane cokoliv, pořád hledá naději na další život i přes všechny nesnáze.

Dokud nás smrt nerozdělí Dokud nás smrt nerozdělí Danielle Steel

Život manželů, žijících v luxusní čtvrti se změní v peklo po udání, že manžel znásilnil neznámou ženu.

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

už to nemělo tak strhující náboj jako v první knize, ale určitě každý by chtěl vědět, jak dopadl další život autorky a její dcerky.

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

četla jsem o této autorce a nevěřila, že někoho může až natolik upoutat člověk z jiného světa, že obětuje celý svůj život a styl natolik, že se vrhne do naprosto odlišné mentality lidí. Kniha mě uchvátila jinou civilizací a životem, ale určitě bych takto žít nechtěla. Velký obdiv, co vše musela dokázat.

Škola zločinu Škola zločinu Carol O'Connell

Oběť jako zázrakem přežila, ale zůstává v komatu...
Kathy Malloryová ji v první chvíli nepozná: modré oči nejsou nalíčené rudými stíny a řasenkou, vlasy, které bývaly odbarvené na blond, teď mají přirozenější odstín. Dokonce i nos je jiný. A na rukách nemá vpichy po jehlách.
Patnáct let už uběhlo od doby, kdy Kathy Malloryová žila na newyorských ulicích; aby se uživila, kradla drobnosti pro šlapky, které ji na oplátku opatrovaly. Už dávno vyměnila dětskou pistolku za revolver ráže .357 a policejní odznak. Nikdo už jí nesmí říkat Kathy. Teď je jen Malloryová.
Kdysi dávno se jedna feťačka, prostitutka a policejní informátorka, které se neřeklo jinak než Vrabčák, postarala o osamělou uličnici bez domova. Malloryová teď po letech při vyšetřování případů, které mají původ ve staré nevyřešené vraždě, zjišťuje, že se dívá přímo do tváře své trpké minulosti...

Druhý ostrov doktora Moreaua Druhý ostrov doktora Moreaua Brian Wilson Aldiss

Román vypráví o světě na konci tohoto tisíciletí.Celý svět stojí na pokraji války a na smyšleném ostrově v Tichomoří pracuje geniální vědec doktor Mortimer Dart na vývoji lidské podrasy. Tento román jsem četla jako malá holka a popravdě můžu říct, že to byla první kniha, kde jsem se moc bála :-)

Jsem ti v patách Jsem ti v patách Beverly Barton

Reed byl odsouzen za vraždu nevlastního otce. Po návratu z vězení se snaží dokázat svou nevinu. Nachází pochopení a později i lásku .

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

Tento děj mě svým způsobem připomíná z filmovanou doktorku Quinovou, která též si musela vydobýt pozici mezi muži, aby byla uznávanou. A tak je to i v knize o Samantě, která musela čelit různým mužským kritériím a ukázat že ona je lepší, než kterýkoliv jiný doktor.

Zatmění srdce Zatmění srdce Barbara Taylor Bradford

Hlas srdce je román čtyř životních osudů propojených láskou a vášní, přátelstvím i tragickým nedorozuměním. Neodolatelně krásná herečka Katharina Tempestová dosáhne hned ve svém prvním filmu senzačního světového úspěchu. Avšak největší Katharininou hereckou rolí je její vlastní život, v němž projevila takovou vnitřní nevyrovnanost a touhu po slávě, že otřásá i životy těch, kdo ji nejvíce milují. Její přátelé - slavný herec Viktor Mason, spisovatel Nicholas Latimer a mladá anglická aristokratka Franceska - jsou její nejvěrnější obecenstvo, které ji zbožňuje, ale také vidí pod povrch její uměle vytvářené minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Přes dvacet let hraje Katharina svou výjimečnou životní roli, ve které nechybí ani bouřlivý příběh lásky s Nicholasem a upřímné přátelství s Franceskou, ale vše je brzy ohroženo proradností. Složité osudy hlavních hrdinů i mnoha dalších postav zavedou do světa slavných a také bohatých a mocných lidí v Londýně, Hollywoodu, New Yorku, do exkluzivního prostředí zámků v Yorkshiru a Bavorsku či do přepychových vil na Riviéře a v Kalifornii. Neobyčejně působivý a bohatý děj této knihy je plný romantického kouzla, napětí a ironických zvratů.

Jezerní lásky Jezerní lásky Barbara Delinsky

Přestože si Lily Blakeová, talentovaná pianistka a zpěvačka, úzkostlivě střeží soukromí, ve své naivitě naletí bezohlednému reportérovi, který zneužije její upřímné vyprávění o přátelství s nově jmenovaným kardinálem Francisem Rossettim. Záhy nato se ve všech sdělovacích prostředcích objeví šokující zpráva o dívčině údajném poměru s hlavou církve. Lily se ze dne na den stane vyvržencem společnosti, přijde o zaměstnání, novináři ji pronásledují na každém kroku. Nezbývá jí než tajně uprchnout do svého rodiště, malé obce daleko na venkově, v srdci nádherné krajiny. Zdánlivě idylické městečko však také skrývá svá tajemství, z nichž některá byla dokonce příčinou Lilyina někdejšího odchodu z domova. Návrat pro ni není snadný, ale Lily se nevzdává. Potřebuje zázemí, aby se mohla s novými silami vrhnout do boje, očistit svou pověst a dosáhnout spravedlnosti. A možná na své trápení nezůstane nakonec sama…

Bleskové námluvy Bleskové námluvy Barbara Delinsky

U této autorky můžeme čekat očekávanou lásku a plno odmítání, ale touha vždy překoná všechny překážky.

Zázrak v Mexiku Zázrak v Mexiku Barbara Cartland

Zázrak je plný erotiky, napětí a děje, jež toto čtení se přečte se zatajeným dechem.

Nebezpečí na Nilu Nebezpečí na Nilu Barbara Cartland

Tento román se mi zatím líbil nejvíc.... plno nástrah a dobrodružství v daleké cizí zemi, láska a též shledání , které by nebylo, nebýt statečné sestry.

Nebe v Hongkongu Nebe v Hongkongu Barbara Cartland

Další zajímavý román, kde bratrské pouto předčí v něco víc.....

Láska a gepard Láska a gepard Barbara Cartland

Působivé čtení , nechybí napětí , dobrodružství ani láska.

Tajemný snoubenec Tajemný snoubenec Arnette Lamb

Román pro ženy z červené knihovny, jak můžeme od této autorky čekat. Nechybí pouto lásky, dobrodružství a tajemství...vše jak má v tomto žánru být. Moc pěkné.

Let do nebezpečí Let do nebezpečí Arthur Hailey

Knihu jsem četla, ale spíše mě uchvátila na cd, mluvená známými herci - Eduard Cupák - bývalý letec, který let zachrání, Gabriela Vránová - coby letuška, Jiří Adamíra - lékař...atd. K poslechu jsem to slyšela už mnohokrát a pokaždé si to vyslechnu až do konce.

09.04.2012 5 z 5

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Tuhle knihu jsem již četla 3x..... jednou za čas se k ní opět vrátím, je to poutavé čtení plný akce.

Láska na tanieri Láska na tanieri Anthony Capella

Neapol 1944. Do města poničeného válkou je převelen mladý kapitán britské kontrarozvědky James Gould. S hlavou plnou naivních představ a plánů se ujímá úřadu, než se však naděje, musí volit mezi láskou a povinností -- to když pro něj začne pracovat okouzlující a energická kuchařka Livia Pertiniová. Ani ji ale nečeká lehká volba.

09.04.2012