Srdce ze zlata

Srdce ze zlata https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166520/mid_srdce-ze-zlata-D9T-166520.jpg 4 134 134

Archeoložku Carter Wessexovou to táhne na Farrellovu horu; touží rozluštit záhadu, starou víc než tři sta let a možná také najít skrytý zlatý poklad. Jedna věc jí však stojí v cestě: Nick Farrell, neblaze proslulý finančník a lamač ženských srdcí, který nemá rád, když se po jeho pozemcích potulují cizí lidé. Podaří se Carter odhalit tajemství záhadného kamenného kruhu v horách? Dokáže překonat staré trauma z dětství? A najde v Nicku Farrellovi muže na celý život? To se dozvíte z nového poutavého románu J. R. Ward, která ani tentokrát nezklame!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Heart of Gold , 2003

pikilo
19.05.2023 3 z 5

Čtivá, jednoduchá romantika. Není to něco z čeho bych byla v mrákotách ještě týden. Palec hore za archeologické vykopávky. Zakončeno slaďoučkým happyendem.

evineckY
22.09.2021 4 z 5

Tuto knihu jsem četla už dáávno. Je to něco jiného, na co jsem zvyklá od této skvělé autorky, i když...
Pár slov od spisovatelky :
Hrdina Nick Farrell je alfa samec se vším všudy, i když – na rozdíl od upírů z Bratrstva
černé dýky – nechodí oblečený v kůži a nenosí u sebe pistole a nože. (Taky není
tetovaný.) Je to typ válečníka-finančníka a věřte mi, že ti dokážou být u jednacího stolu
úplně stejně brutální jako znalci smíšených bojových umění. Proužkované obleky taky
bývají nesmírně sexy, když jsou v nich ta správná ramena! Při zpětném pohledu teď
chápu, že Nick představuje počátek mé fixace na přehnaně dominantní chlapy. Má úplně jiný přístup k životu než bratři, ale stejně jako oni je to učiněná zásobárna energie, která se však nikdy před nikým neotevírá – dokud nenarazí na svou ideální družku.

Nuttelka
04.08.2021 4 z 5

Po dlouhé době jsem sáhla do starých zásob nepřečtených knih a splnila i tak další téma Čtenářské výzvy :-)
Musím říct, že kniha je opravdu velmi čtivá, styl psaní mi sedl. Co si budeme povídat, je to taková další pohádka pro dospělé, ale velmi krásně napsané. Jednu hvězdu srážím za to, jak mi chování Carter i Nicka ve vyhrocených situacích vadilo, nechutně tvrdohlaví mezci :-))) A jako jméno Carter pro ženu, no... docela jsem s tím bojovala.

havrmoni
12.07.2021 4 z 5

Taková sladká romantika na pozadí archeologických vykopávek a naopak.

janina66
23.09.2019 4 z 5

Hezká pohádka, plná romantiky i trocha napětí.

Eponka
19.06.2019 5 z 5

Jako vždy super čtení :).

suzanne1997
11.06.2019 4 z 5

Příběh plný napětí, emocí a nečekaných zvratů. Nikdy nevíte, co na vás na další stránce čeká a jakému překvapení se nevyhnete. Jednoduchému ději není co vytknout, není to jen další z přeslazených romancí, tady se dočkáte i kapky napětí, historie a možná v ní najdete i něco dalšího, ideální kniha ne zkrácené dlouhé chvíle nebo na oddych po náročné práci.

Mark.
19.03.2018 5 z 5

Vzhledem ke standardním románům pro ženy, mi to nepřišlo až takové klišé. Je tam cítit kouzlo stylu psaní Ward. Jak již bylo v komentáři níže, popletení jmen bude pravděpodobně chybou překladatelky.

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

broskev28
03.03.2018 2 z 5

I já jsem knihu brala jako oddechovou - už jen kvůli tomu názvu. (Předmluvu samotné autorky jsem ale pro jistotu vynechala, neb mi připadalo, že vyzradí bez uzardění skoro vše.) A jako taková mě nezklamala. Zklamáním však byla úroveň českého vydání, resp. práce tiskaře - tiskárny - korektora? Pochybuju totiž, že by v originále došlo hned několikrát k záměně hlavní hrdinky (Carter) za pubertálního synovce jménem Cort.

majík1
22.09.2016 5 z 5

To byla nádherná kniha a určitě si od autorky přečtu další.

niknikita
30.08.2015 3 z 5

Mám co jsem chtěla, takže oddechovka, ale nijak zvlášť mne nenadchla. Přesto - pokusím se prokousat přes posledních pár stránek k předem jasnému happyendu.
A ta obálka?Jako by ji někdo použil z jiného příběhu.

Helena Lacková
10.06.2015 5 z 5

Skvělá oddechovka z červené knihovny. NejvětŠím pokladem autočiny tvorby pro mě zůstává BČD

Saskie
12.12.2014 5 z 5

Příběh byl napsán pěkně, jak už to u JRW bývá, vtáhlo mě to do děje a knihu jsem nedala z ruky, dokud nebyla přečtena celá.

Nel-ly
20.08.2014 4 z 5

Mám ráda J. R. Ward... její příběhy jsou, jak už to v tomhle žánru bývá, předvídatelné a dost obdobné, ale ona tomu pokaždé dokáže dát osobité kouzlo.Oba hrdinové si prošli svými traumaty a setkávají se prakticky na stejné úrovni, je potřeba aby se každý vyrovnal se svým dramatem, než dojdou na konec pohádky, a k tomu si připočtěte nevlastního pubertálního syna, hledání ztracené kapitoly amerických dějin a máte ne úplně blbý román... prostě oddechovka

P.S. Fakt potřebuju další upíry! :D

Lee7
05.07.2014 4 z 5

Příjemná oddychovka na cesty. Zase trošku z jiného vínka než Bratrstvo :)

Knizne maniacky
05.04.2014

Musím povedať, že s hlavnou hrdinkou som sa veľakrát vedela stotožniť, čo sa mi nestáva často.
Čo sa týka Nicka, tak musím povedať, že jeho zmena bola najväčšia. V priebehu knihy sa z krutého, tvrdého muža, ktorý nechcel k sebe nikoho pustiť, stal muž, ktorý horel láskou ku Carter a bez ktorej si nevedel predstaviť svoju budúcnosť.

Prečítajte si celú recenziu na : http://kniznemaniacky.blogspot.sk/

Monicay
03.02.2014 4 z 5

Nebylo to špatné, ale úrovně Bratrstva černé dýky to nedosahovalo. Ostatně sama autorka v úvodu píše, že tohle je jeden z jejích prvních románů, který psala ještě předtím, než začala uvažovat nad náhledy do života jiných postav. Moc se mi líbí její úvaha o tom, že nikdo nežije sám ve vakuu, že ho neustále obklopují ostatní lidé, kteří mají také své životy. Srdce ze zlata byla milá kniha, se kterou jsem strávila příjemné nedělní dopoledne. Postavy a popisy prostředí byly moc fajn, ale hledání zlata, a vlastně celý archeologický výzkum, se mi zdálo příliš odsunuté na vedlejší kolej.

Brambram
31.01.2014 4 z 5

Za mě dobrý. Občas člověk potřebuje jednoduchou romanci kdy bílá je bílá a černá je černá. Kdy ona je krásná a neví o tom, on je bohatý, mužný, ženy nesnášející,ale ona je pro něj neodolatelná. Nic víc, nic míň a očekávaný happyend. Krásně jsem si odpočinula.

Dandulka
18.01.2014 3 z 5

Já asi fakt nejsem na ty romance a zůstanu u osvědčeného Bratrstva Černé Dýky, to mě zatím nezklamalo.

J. R. Ward (p)
americká, 1969