Fortuna7 Fortuna7 komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Deset malých černoušků je pro mě absolutní klasika, která mě nikdy nezklame. Zbožňuji to, jak si s vámi autorka pohrává, při čtení mi běhal mráz po zádech a fascinovalo mě propojení vražd s dětskou básničkou.

23.02.2023 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Skvělá, děsivá a velice čtivá klasika. I když jsem věděla o čem to je a vlastně i jak to dopadne, hodně věcí mě překvapilo.
Nedivím se, proč je Farma zvířat klasika, protože i skoro 80 let po napsání je neskutečně aktuální.
Obrovské doporučení! Jedna z nejlepších knih za tento rok.

22.08.2021 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Já mám prostě Kytici strašně moc ráda. Tu její ponurou atmosféru.
Vždy je příjemné se k ní vrátit, ale stejně se mi vždy nejvíc líbí Zlatý kolovrat :-)
Velké doporučení!

27.11.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Šikmý kostel od Karin Lednické je kniha, která obletěla český knižní svět. Příběh je rozdělen na čtyři části, přičemž v každé z nich je hlavní postavou někdo jiný, ale osudy postav se vzájemně prolínají. Hned první dvě části mě nadchly a já se od čtení nemohla odtrhnout. Poté mi ale přišlo, že děj začal lehce pokulhávat a už jsem do knihy nebyla tak zažraná. Při čtení jsem ale nejvíc obdivovala autorčino zpracování historie. To mě fascinovalo a už se těším, až budu pokračovat s dalšími díly. Osobně jsem o této části naší historie netušila skoro nic a jsem vážně velmi zvědavá, jak bude autorka pokračovat.

12.11.2023 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

V šedých tónech je neskutečně čtivá kniha. Přečetla jsem skoro na jeden zátah. Nemohu říct že je to hezká kniha, protože není. Je to smutná a velice hořká kniha.
Řekla bych, že konec byl trochu uspěchaný, ale to je asi jediná chybička, kterou jsem našla.

18.02.2021 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Ruta Sepetys nezklamala.
Musím tě zradit je kniha, která se odehrává v komunistickém Rumunsku v revolučním roce 1989. Kniha má neskutečnou atmosféru, při čtení mi běhal mráz po zádech a málem jsem i brečela nad tou nespravedlností, kterou zde autorka odkrývá. Chápala jsem chování všech postav, tu osamělost, když nemohli věřit ani vlastní rodině. Do hlavního hrdiny jsem se doslova vžila. O revoluci v Rumunsku jsem nic nevěděla a jsem vděčná autorce, že mi takhle dokázala otevřít oči. Mám obrovský respekt k rumunském národu, protože oni rozhodně nezažili "samet", ba naopak.
Nemám slov. Přečtěte si to a pochopíte.

25.10.2022 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Přesně tohle jsem potřebovala. Letní romantická oddechovka ze zajímavého prostředí vědy a s neskutečně zábavnými a sympatickými hrdiny. Příběh i postavy se mohou zdát lehce klišoidní, ale Hypotéza lásky je tak skvěle napsaná, že mi to bylo vlastně úplně jedno a čtení jsem si neskutečně užila. Hodně mě bavily i vedlejší postavy, ale mrzout Adam samozřejmě vede :-).
Jestli hledáte nenáročnou oddechovku, tak tohle je přesně pro vás.

10.07.2023 5 z 5

Wow. Úžasná kniha plná humoru, zajímavostí z natáčení Harryho Pottera a hlavně pohledu do osobního života Toma Feltona. Kniha byla neskutečně čtivá, a to hlavně díky skvělému stylu psaní. Považuji se za velkého fanouška Harryho Pottera a toto nahlédnutí nejen do samotného procesu natáčení, ale hlavně do života herců, pro mě bylo neskutečně dojemné. Po přečtení této knihy jsem si Toma Feltona ještě víc oblíbila a těším se, až se znovu podívám na filmy a vzpomenu si na ty dokonalé historky z natáčení. Tuto autobiografii budu doporučovat úplně všem :-).

19.05.2023 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha je neskutečně čtivá a udržuje obrovské napětí. Jediná chyba pro mě je, že jsem únosce uhodla už cca v polovině knihy, takže jsem nebyla překvapená...

06.12.2021 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Jedna z nejoriginálnějších knih co jsem četla. Svět byl vystavěný skvěle a hrozně mě bavilo "rozpleskávání"

26.10.2020 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Wow, já jsem neskutečně překvapená, jak mě tohle drama bavilo. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout, postavy mě bavily a zápletka na konci byla skvělá, i když možná trochu uspěchaná. Jinak ale můžu opravdu doporučit :-).

19.03.2023 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Skvělá kniha, která mě okamžitě vtáhla do děje a nepustila. Oblíbila jsem si hlavní hrdinku, protože jednala logicky a nebyla to žádná ufňukaná princeznička. A u styl psaní obou autorek se nedá nic dodat. Pecka!!! Jsem ráda, že jsem se do knihy pustila a těším se na další díly!
Doporučuji

27.06.2021 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Musím říct, že Revizor mě velmi překvapil. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout a já jsem se neskutečně pobavila u líčení lidské hlouposti. Témata, která Gogol v Revizorovi zpracovává, mi přijdou i teď velmi aktuální a pravdivá. Z tohoto dramatu musím vyzdvihnout i skvělé charaktery postav.

31.12.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Pro mě taková průměrná romantická oddechovka se zajímavými postavami a úžasným prostředím Kodaně. Námět knihy mi přišel velice zajímavý, ale podle mě nebyl úplně naplno využit. Kavárna v Kodani má neskutečnou atmosféru a já mám chuť sbalit si kufry a odjet do Dánska :-). Při čtení jsem se několikrát zasmála a přemýšlím, že se pustím i do dalších knih od autorky.

04.07.2023 3 z 5

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Velmi originální zpracování tématu holocaustu. Moc se mi líbilo, že každý národ byl vlastně jiné zvíře, to mě fakt bavilo a oceňuji autorovu kreativitu.

23.09.2022 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Sakra tohle bylo tak neskutečně rozkošné! Styl psaní autorky mi okamžitě sedl, zamilovala jsem si všechny postavy a co vám budu povídat, rodina Bridgertonových je dokonalá. Už se těším na další díly a konečně se budu moct podívat na seriál, který jsem tak dlouho odkládal kvůli knižní předloze.

02.08.2022 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Mariana Zapata prostě umí. Srdcem proti zdi je neskutečně originální a roztomilá záležitost. Ty 4 dny co jsem tuhle knihu četla jsem se usmívala jako měsíček na hnoji, těšila se na okamžik, kdy budu moct zase knihu otevřít a lepíkovala jako šílená. Aidena jsem si skoro hned zamilovala a Zac je taky miláček.

20.06.2022 4 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Kniha má skvělé grafické zpracování v podobě e-mailů, což neskutečně pomáhá čtivosti. Jediné co mi vadilo je reagování hlavních hrdinů. Emmi i Leo mě občas strašně moc štvali a měla jsem je chuť proplesknout. Konec mě překvapil, takže jsem ráda, že je napsaný další díl.

06.04.2022 4 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Kniha má skvělý potenciál, ale já bych to potřebovala trochu víc rozepsat... Chtěla bych více popsaný svět, možná i trochu víc informací o minulosti a bylo by to skvělé.

13.01.2022 4 z 5

Debutantka Debutantka Jan Gardner

Tohle bylo fakt super! Skvělí hlavní hrdinové, super zápletka a humor s komorníkem fakt mega pecka, já se nemohla přestat smát. :-D Poslouchala jsem jako audioknihu a podání V. Fridricha mě taky strašně moc bavilo.
Oddechová a humorná detektivka, kterou s klidem doporučuju :-)
Doufám, že brzy budou další díly ;-)

06.11.2021 5 z 5