Eulenleiterin Eulenleiterin komentáře u knih

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Asi chapu, proc se knize nedostalo az tak dobreho hodnoceni. Presto jsem si ze zacatku myslela, ze je tema jednoduse kontroverzni a neni salkem caje pro kazdeho. Pravdou spise je, ze celek opravdu neni nic extra. Prumerna kniha se zajimavym nametem, ktera nezanecha hlubsi dojem. Pribeh pusobil nerealne se svym premrstenym mnozstvim nahod hrajicich ve prospech obeti ci vysetrovatelu, nasledne ospravedlnovani techto benefitu me pouze otravovalo. Cetlo se to vsak dobre a nektere casti byly zajimave. Budu delat, ze posledni trapna lacina kapitola zde vubec nebyla. Oddechovka s naznakem psychologie pro mene narocne cterare thrilleru. Spinac by se mi btw hodil.

26.06.2018 4 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Sakra, co jsem to prave docetla? Clovek je drzen v napeti a nejistote deje. Spad je rychly a kazda kapitola prinasi novou uvahu. Psychologicky dobre propracovane a velmi dumyslne. Od zacatku jsem si oblibila Adele a naopak Louise me iritovala, jeji afektovane prupovedi a klise hloupe chovani me otravovaly. David byl celkem bezbarva ubrečená mučednická postava, která mi zde děj pouze vyplňovala. L a D se k sobě hodí, ani jeden nejsou extra. Celou dobu jsem mela predstavu, ze je jasne, jak to dopadne a tesne pred koncem me uz nic neprekvapi.. ale pak se to zvrhlo podivnym zpusobem, ktery se mi moc nezdal. Samotny konec to zachranil, i kdyz pochybne a nemuzu si pomoct, hodně divně. Povedeny a chytry pribeh, ale ke konci to autorka dotahla nekam, co prekracuje standartni zasady :D Pravdepodobne se, jak rada sama neustale pouziva, znacne “ovínila”.. Rozhodne si ale nestezuji.

24.03.2018 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Dokonalejší knihu budu jen těžko hledat

08.02.2018 5 z 5

Ďábel a jiné povídky Ďábel a jiné povídky Guy de Maupassant

Zřejmě jsem u tohoto autora nepřišla na pravou podstatu věci. Povídky mi moc nedávaly smysl a pro mě postrádaly nějakou pointu. Často jsem si říkala, proč to ten člověk vlastně napsal, za jakým účelem, že je to jen slepý výkřik, protože já ve většině přečtených povídek nic hlubšího nenašla. Je mi líto - nedočteno.

14.09.2017 3 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Milá knížka.Nekonečně dokola ohrávané téma "Jsem smutný a nepochopený teenager", které bylo pojato nečekaně poutavým způsobem. Kniha velkou částí připomíná stovky jiných ze středoškolského prostředí - má vše, co běžné příběhy pro holky kolem třináctky obsahují, včetně svůdného, geniálního, německého bad boye??!! No neber to, že.. Z takových už jsem vážně trochu vyrostla, ale zde bylo i něco navíc, což dělá tento příběh o něco zajímavějším. Myšlenka duševní nemoci, která znemožňuje běžný románek na střední, se mi moc líbila. Škoda, že jsem knížku nečetla dříve, bývala bych z ní byla jistě nadšenější, ale pěkná práce. :)

11.09.2017 5 z 5

Žhář Žhář Torkil Damhaug

Rok před touto knihou jsem četla i Slepou skvrnu. Pokud bych měla srovnávat, Žhář měl sice méně poutavý námět, ale kupodivu mě bavil více, celkově mě mile překvapil, ovšem pořád pouze lepší hezký průměr. Od chvíle, kdy jsem najela na 2. část mě čtení bavilo o něco méně. Chvílemi jsem už jen počítala stránky, kdy bude konec, ten to ale celé zachránil. Žhář neurazí, celkově dost slušná četba.

15.07.2017 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Kniha je nasáklá ponurou atmosférou, což mám ráda. Akce bych zde moc neočekávala, ale ke konci se něco najde. Je to takové příjemné odreagování k Vodě, které mě mile překvapilo. Prvních 100 str. jsem se neskutečně trápila se zmateným střídání pohledů xyz postav. Měla jsem v tom neskutečný zmatek a myšlenka knihy? Každý topí každého v depresivním, paranoiou protkaném městečku, kde je od vás sebevražda (vražda?) snad očekávána,  kde se vše točí kolem "tajemné" řeky a zoufalé, narušené populace pronásledované minulostí. Miluji, když mě knihy nutí být neustále ve střehu a zaměstnávají mou mysl, ale překombinovanost postav a množství pohledů mě držely za ruku pěknou dobu a chvílemi jsem se ztrácela. Však až na tento nedostatek, který nakonec splnil svůj účel celkového nádechu, hodnotím velmi kladně, neboť jsem si čtení ke konci vskutku užívala. Autorka odvedla dobrou práci, já byla spokojená.

15.07.2017 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Autorovi se mistrně povedlo poskládat tolik úvah a myšlenek do tak jednoduchého příběhu, že konečně mohu použít tu známou frázi, že v jednoduchosti je krása :)

13.06.2017 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

❤️❤️❤ ️Skvělý dojem zanechá, o tom žádná. Od začátku mě čtení hrozně bavilo, bylo to propracované a byla jsem nucena číst pořád dál, neboť mi na mysl neustále vyskakovaly nové a nové teorie, jak to celé tedy je. Každou chvíli jsem přicházela s novou a šílenější. Čekala jsem grandiózní velkolepý závěr, nějaké nečekané bum, které jsem taky dostala a to se vší parádou! *Spoiler* Moc jsem doufala, že to pro ně dopadne dobře ve sluncem zalitém happy endu. A závěr mě vskutku vydeprimoval :D Podle mě to mělo skončit jinak, ale i tak dávám 110%, skvělá kniha ❤️❤️❤️

13.06.2017 5 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Nechci tvrdit, že je to špatná kniha. Jen jsem z tohoto stylu psaní a "hororů" pro YA asi trochu vyrostla, věřím ale, že číst ji tak v 7. třídě, byla bych nadšená a třeba se i bála.

09.06.2017 2 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Pro mě nádherná poezie plná hlubokých citů a myšlenek s vysokou hodnotou. Všechna čest geniálnímu Shakespearovi..

26.05.2017 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Mám být upřímná? Miluji tuhle knihu ❤

23.05.2017 5 z 5

Šepot Šepot Isabel Abedi

Zajímavá a poutavá myšlenka, která má ovšem neskutečně mizerné, nudné a primitivní zpracování.. U knihy jsem se nudila i tam, kde by to být nemělo.. Vážně škoda, opravdu by se s tím příběhem dalo velmi dobře pohrát a udělat z něj tak velkolepý bestseller s překvapivou zápletkou. A ten konec? Ach jo, přišlo mi, že už se i sama autorka tak nudila, že vybrala random postavu z vesnice, aby knihu ukončila..

12.05.2017 2 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Tuto knihu je těžké zhodnotit - na jedné straně je tu dojemný a těžký příběh Sophii, její vyprávění o hrůzách, které se obyčejným lidem děly za války a ze kterých nevyváznete bez hlubokých jizev na celý život, o velké ztrátě i nešťastné lásce a zoufalství. Kvůli této části, která mě ke knize přiměla, jsem se do ní s chutí pustila. Jenže potom je tu ta druhá část knihy, kterou jsem se musela náročně prokousávat. Nudné, často naprosto zbytečně dlouhé a nezajímavé průpovědi mladého nevybouřeného Stinga, u kterého máte pocit, že jedinou jeho starostí je sebelítost nad nevyužitím jeho nádobíčka. Možná autorovi křivdím, ale právě jeho postava mi byla naprosto nesympatická. Často úchylné pasáže, do kterých byl celý Sophiin příběh zabalený, celou atmosféru jen kazily. Občas jsem jen znuděně přeskakovala a hledala, kde se zase ukáže hrdinčino jméno. Krásné a srdcervoucí, jen kdyby měl její příběh prostor vyniknout.

02.05.2017 4 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Kniha ve mně zanechala docela silný dojem a vychutnávala jsem si ji až do konce. Podle hodnocení bych to nečekala, ale oblíbila jsem si způsob, jakým autorka knihu podala. Já si toho chlápka prostě nemohla nezamilovat. Dobře, narušená záporná postava, která tak upřímně naivním a zaslepeně subjektivním způsobem vypráví své trable s děvčetem, které ho nechce, ačkoliv pro něj udělal vše, vše, aby žili šťastně až na věky, Fňuk...Fňuk...Fňuk... A proč se s tím vlastně nesžít? Přijmout ho a fandit mu, jako všem našim knižním hrdinům? Možná je to jen klasická vlastnost - mít slabost pro padouchy, ale řekněte, nebylo sladké pozorovat jeho zaslepenou lásku? Uznávám, jestli mi tato kniha něco dala, bylo to zamýšlení se nad vlastním vztahem, takže aspoň vím, kde nechci, aby to skončilo :D Na závěr bych jen dodala, že nedoporučuji brát tuto psychologicky propracovanou, místy upřímně úchylnou a perverzní knihu na týdenní pobyt na horách, kde s ní vyděsíte své přátele ;) A já se vrhám na druhý díl!

11.03.2017 5 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Brilantní černý humor, sarkasmus a sympatický motiv, který byl možná trochu nedotažený. Myslím, že by se kniha mohla trochu více věnovat myšlenkám milého Dexíka, než nudným policejním formalitám, které byly vedlejší. Naopak některé pasáže, které v sobě skrývaly největší potenciál, byly až moc stručné. Rozhodně skvělá myšlenka subjektivně zabarveného příběhu kladného sériového vraha, který se potýká nejen s tajemným vrahem, ale především sám se sebou. Zajímavá kniha, mnou hltaná až do nečekaného konce. :)

11.02.2017 5 z 5

Kniha pro mě byla spíše příležitostnou oddechovkou, než jednou z těch, které napjatě hltáte až do konce. Možná jsem od bestselleru čekala více, neboť jsem se párkrát trochu nudila, ale ve finále jsem dostala, co jsem od příběhu očekávala.. Kniha u mě má rozhodně velké plus za vtip a nadsázku, které mnohdy způsobily, že jsem se přihlouple usmívala na cizí lidi ve vlaku. Konec sice neměl dramatické vyvrcholení, ale i tak patřil k nejlepším částem knihy a dokonce ve mne vyvolal jakýsi nostalgický pocit, při ohlédnutí se za příběhem. Občas se v průběhu knihy objevil náznak "deep úvahy", ale přišly mi nedotažené do konce, ale to zaleží na tom, na jaký styl je člověk zvyklý. :)

14.01.2017 4 z 5