Esk Esk komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

skvělé, dobře vystavěné.. někdy jsem si samozřejmě přála, aby se už věci pohnuly dopředu, ale zase zpětně jsem viděla, že každá malá informace, kterou autorka poskytla, byla cenná pro vystavění příběhové linky. Doporučuju!

04.10.2019 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Popelka a Červená Karkulka..?? Ale opět říkám "proč ne" a hodnotím jako dobře zpracovanou inspiraci z pohádkových dívčích hrdinek. Ve své kategorii něco mezi třema a čtyřma hvězdičkama. Protože mě příběh zatím motivuje číst další díl, dávám teď čtyři.

30.04.2017 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Mě se to skoro až překvapivě líbilo. Je to oddechové, nenáročné. Dobře využitý zdroj inspirace z pohádky o Popelce. Proč ne.. vlastně se mi to líbilo tak, že jsem si koupila všechny navazující díly. Doufám, že mě to v půlce série nezklame :D Není to žádná vědárna, ale myslím, že to od toho nikdo ani nečeká.

30.04.2017 4 z 5

Nemůžu říct, že by to nebylo vtipné .. ale zároveň to taky nemá hlavu a patu. Takže po třech pokusech knihu dočíst jsem to vzdala někde v cca polovině příběhu. Můj přítel to zase přečetl jedním dechem, proč ne...

30.04.2017 3 z 5

Mr. Holmes Mr. Holmes Cullin Mitch

Fanoušci MR. HOLMESE, tohle nečtěte. Ta kniha není špatná, ale to napasování na Sherlocka .. to mi vůbec nesedělo :/ Kdyby se autor trochu víc snažil a dal nám příběh nové postavy, kterou představil atd. a ne si "půjčil" známého detektiva, bylo by to mnohem lepší. Protože ano, ta kniha má myšlenku a má atmosféru. Ale díky tomu, že neustále myslíte na Sherlocka, všechno trochu ztrácí body.. Za nápad, zpracování a čtivost = 5 hvězdiček. Za to, že je to Sherlock a tím pádem je to pro mě znehodnocení postavy skvělého detektiva = -2!

30.04.2017 3 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Po knize jsem sáhla v rámci čtenářské výzvy 2017. Hledala jsem zajímavý příběh z ostrova .. právě jsem dočetla a rovnou sedám k Databázi, ještě plná dojmů, se s Vámi podělit. Příběh Agnes mě dostal a držel celou knihu až do konce, až mě to samotnou překvapilo. Možná o to silněji, že jsem na začátku neměla žádné očekávání, ba naopak. Pokud máte náladu na mrazivě surový historický obraz Islandu a životní příběh děvečky Agnes, vřele doporučuji.

21.01.2017 5 z 5

Ulička hanby Ulička hanby Vlastimil Vondruška

Přečteno formou audioknihy. Od prvního zapnutí jsem se od toho nedokázala hnout a poslouchala, poslouchala .. dokud to neskončilo. Za mě fakt dobrý!

14.01.2017 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Dobré čtení na volné odpoledne, kdy jste doma v teple a venku sněží, souhlasím. Bohužel každý ze tří příběhů pro mě v některé chvíli došel do fáze, kdy jsem si přála přeskočit několik stránek, občas se na můj vkus příběh zbytečně táhl nebo prostě nebyl dostatečně zajímavý. Musím ale také říct, že na konci mě příběhy vždy dokázaly opět strhnout zpět a užít si krásné vánoční zamilované happy-endings..

08.01.2017 3 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Na začátek se přiznám, že Bridget není můj šálek britského čaje. Nemám ráda, když jsou postavy tlačeny do krajnosti vtipnosti, až možná trapnosti, a někdy i dál. Po "Láskou šílená" v anglickém originále jsem ale šáhla v rámci Čtenářské výzvy 2017 (kniha psaná formou deníku) a řekla si, dejme Bridget šanci. A stalo se to, co jsem neočekávala. Často jsem našla samu sebe soucítit s Bridget, prožívat s ní denní situace tak, jak se s nimi vypořádáváme my, a to mne potěšilo a zasloužilo si to 3 hvězdičky. Dala bych i víc, ale pořád tam na můj vkus je i dost těch situací, kdy mi je za Bridget tak trapně, že se mi nechce ani číst dál ..

08.01.2017 3 z 5

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Výborná Agatha! Jedná z mých Poirotovských nejoblíbenějších - jak knižně, tak ve filmovém zpracování. "vaše schůzka se smrtí se vždy měla uskutečnit tady"

08.01.2017 5 z 5

Vladař Vladař Christopher John Sansom

Musím říct, že mi Matthew i jeho staronový pomocník Barak přirostli k srdci a jejich detektivní příběhy čtu s radostí a napětím. Jen tak dál! A hurá na další díly ..

20.03.2016 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Je velmi málo knih, o kterých mohu říct, že jsem je nedočetla .. ale tahle patří mezi ně. Bojovala jsem do posledních sil, ale dál než za polovinu jsem se nedostala. Nesympatické postavy jedna vedle druhé, hrubé jednání, vztahy, do kterých se nedá vžít .. vůbec nechápu, proč to číst a nečím tak negativním si zatemňovat mozek. Je mi líto, že to musím hodnotit jako ztrátu času a to nejnudnější, co jsem z povinné četby kdy četla :/ Zároveň gratuluji všem, kteří si knihu oblíbili. Pravděpodobně jste v ní byli schopni najít něco, co mně úplně uniklo...

09.09.2015 odpad!

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Kniha se prvních 150 stran rozjíždí a nutila mě přemýšlet, jestli se děj vůbec někdy rozjede.. Množství vedlejších postav opět stoupá a s nimi vedlejší dějové linie, které se samozřejmě na konci všechny spojí v jedno. Dějová linie je víc nereálná než v prvním díle. Přesto všechno je kniha psaná čtivým stylem a i když místy nudí, stránky letí jedna za druhou .. přemýšlím, zda číst třetí díl? Mám ho doma, takže asi ano, ale kvality prvního dílu už od něj nečekám.

21.08.2015 3 z 5

Vějíř lady Windermerové Vějíř lady Windermerové Oscar Wilde

Pusobiva divadelni hra. Etuda o (ne)cnostech zen i vyssi spolecnosti. Rada bych to videla divadelne zpracovane .. Snad se mi brzo nekde podari. :)

02.08.2015 4 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Dobré čtení. Americkou rodinku i jejich "vynalézavé děti" bych teda už podruhé číst nemusela, ale to dokazuje jen jejich perfektní vykreslení autorem :) Příjemná povídka - doporučuju.

30.07.2015 4 z 5

Temný oheň Temný oheň Christopher John Sansom

Výborná oddechová detektivka, která pohltí zajímavým příběhem i skvěle vypracovanou atmosférou. Oceňuji práci, kterou si autor dal a seznámil se dokonale s prostředím tudorovského Londýna a stylem života, který se tenkrát vedl. Těším se na další díl!

27.07.2015 5 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

postava Esk se mnou jde už dlouhá léta, pro mě z neznámého důvodu nezapomenutelná postava! pět hvězdiček bez zaváhání!

10.06.2015 5 z 5

První První Kiera Cass

Třetí díl za mnou, čtvrtý mi zítra přijde poštou. Upřímně, těším se na finální story. Třetí díl sice nebyl podle mne nejsilnější, ale byl dobrý, akčnější .. ano, někdy by patřilo Americu zatlouct do země za její chování a Maxona vynést do nebe za trpělivost, ale někdy to bylo zase přesně naopak :D Konec knihy byl - nerada bych spoilerovala pro ty, co ještě nedočetli - tak řeknu diplomaticky překvapivě nepřekvapivý :) jen se z toho určitě dalo vytřískat víc. Občasné nudné rozjímání o citech mohlo být občas kratší a důležité scény, hlavně na konci knihy, kdy se všechno začalo někam posouvat, delší a podrobnější. Ale i tak jsme spokojená a na další díl se těším (vše čteno v AJ, objednávám přes nejlevnejsi-knihy.cz a absolutní spokojenost)

09.06.2015

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Po dalších jeho knihách mírné zklamání. Ano, nejsem dítě, takže možná se to dětem bude líbit. Nějakým to dám. Ale pro děti v té knize vidím zbytečně moc smrti a smutku. Pro mě v knize pouze nádherné ilustrace. Tak jako byla chladná Adara, tak nechal i její příběh chladný mně :/

01.06.2015 2 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Jak jsem psala u prvního dílu - příběh postapokalyptické Popelky mě baví. První díl jsem četla česky, druhý jsem dala anglicky, protože jsem nechtěla čekat na vydání v ČR. I v angličtině jsem dala knihu "jedním dechem" .. smekám Kieře za čtivost!!! Samozřejmě to není nějaká super inteligentní detektivka, ale je to krásné oddechové čtení, ketré příjemně překvapí a zaslouží si 4hvězdičky a mé doporučení všem, kteří si chtějí prostě užít pár pohádkových chvilek a číst o tom jaké by to bylo "stát se z Popelky princeznou" :) PS: na rozdíl od podobných knížek v žánru jsem neumírala touhou zabít hlavní hrdinku za přehršel trapných situací, do kterých se vrhá, nebo za její sebepodceňování či jiné niterní hloubání o jejím (ne)sebevědomí atd. takže s chutí na 3.díl :D

07.04.2015 4 z 5