Erica Erica komentáře u knih

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Dočetla jsem jen proto, abych se přesvědčila, že se to opravdu nezlepší. To je ale slátanina! Vždyť ty holky vůbec neumí psát! Jazyková úroveň základní školy. A naprosto neuvěřitelné charaktery.

08.03.2014 1 z 5

Volba: Klíčový okamžik Volba: Klíčový okamžik Jakub Trpiš

Už tolikrát jsem se přesvědčila, že člověk nemá podléhat reklamě! Ovšem tato byla velmi masivní, co chvíli na mě z FB vykoukla, navíc ty nadšené fanynky. Mladý talentovaný spisovatel? Ani jeho neomlouvá naprostá neznalost politického systému ČR, banální až hloupě naivní dialogy a řešení situací, psychologické nesmysly. Už dlouho jsem nečetla tak špatnou knihu, s chybami obsahovými i gramatickými. Kdo to povolil vydat, by měl vrátit nakladateli peníze. Jeden bod dávám autorovi za drzost mládí, třeba se ještě psát naučí.

05.05.2018 1 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Přestože jsem už viděla filmové zpracování, jsem z knihy nadšená. Dejte mi všechny díly a pošlete na pustý ostrov.

12.08.2014 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Všechny části jsem dočetla zhruba před dvěma dny a nechala si čas na rozmyšlenou. Jsem už velká holka, ale ať se na mě všichni kritici koukají skrz prsty, prostě mně se ty knihy velmi líbily. Nikdy jsem nečetla nic o upírech, už dlouho jsem nečetla nic pro teenagery. Neviděla jsem filmy. Autorka mě uchvátila. Najednou jsem byla Bellou a všechno s ní prožívala. Myslím si, že ta kniha je prostě určena pro určitou cílovou skupinu, a ostatní ať se o ni nestarají. Je to holčičí knížka, kluci a racionálněji zaměřené čtenářky tomu vůbec nemohou přijít na chuť. Tak ať se o to ani nepokouší. Já se prostě zase nebudu pokoušet o dalšího Keplera. Mám raději lásku než vraždy.

03.04.2014 5 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Kniha, kterou si rádi přečtete a půl roku na to nevíte, že jste ji četli. Má to své výhody. Tak nějak sklouzne po povrchu, pobaví, neurazí a za rok ji můžete číst znova.

06.04.2019 4 z 5

Jen ty a já Jen ty a já J. D. Robb (p)

Divím se, že podle této série se dosud nenatáčí nějaký seriál. Já bych se tedy moc přimlouvala. Jen si nejsem jista, zda by našli vhodného Roarka.

05.11.2017 4 z 5

Z neznámých důvodů Z neznámých důvodů Zdena Frýbová

Tak to byla velká krása. Vychutnávala jsem si každou stránku. Kromě poutavého příběhu ještě spousta vtipných situací a lidí, navíc nechyběla ani psychologická stránka, a že ten závěr byl trochu křečovitý? Nevadí, byla jsem ráda, že to tak dopadlo, jen to vysvětlení mělo přijít o několik let dřív.

05.02.2015 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Nádherné. Tolik jsem si přála, aby odešli dřív, než se stane to, co se nakonec i stalo. Ta hloubka přátelství je nevídaná.

15.12.2014 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Pro mne Austinová nikdy nebude autorkou červené knihovny, na to nepíše dostatečně jednoduše. Její knihy obsahují bohatou myšlenkovou základnu, charaktery i zápletka jsou složité a stylistická hodnota jejího jazyka je na vysoké úrovni. Jediné, proč ji nedám pět bodů, je skutečnost, že reálie ještě pro mne nejsou dostatečně historické, navíc dávám přednost moderní době. Dokonce musím napsat, že film se mi líbil o poznání víc.

23.05.2014 4 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

To čtenářské dilema bylo nejhorší. Opravdu ten krásný příběh nechci zlehčovat, ale jediný konec, který by mě uspokojil, by byl, kdyby všichni čtyři nakonec žili na majáku.

19.04.2014

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

To je tak málo originální, že se mi to ani nechce komentovat. Přijde mi, že to autorka psala podle nějaké příručky, jak napsat erotickou knihu, a protože se jí nedostávalo fantazie, tu nahlédla do Odstínů, tu do Sylvie Day. Hrdinka je tak traumatizovaná, že s ní ani člověk nemá soucit a její trápení ji nevěří. Konec je pak neuvěřitelně zdlouhavý, nenápaditý, fakt jsem ráda, že to mám za sebou. Nejsmutnější je, že jsem si v duchu a nerada říkala - zlaté Odstíny!

16.03.2014 1 z 5

Bleděmodře pruhovaný Bleděmodře pruhovaný Tereza Tomanová

No, taky mi to nedá, abych se nezapojila. Babyboar buď nezná Popelku, nebo četla knihu jen letem světem, protože srovnání těchto dvou děl opravdu kulhá. Klidně ať je jí Terry nesympatická, vytýká jí její řešení životních situací, každý to děláme podle své letory, ale ať tady nepíše něco o své soudnosti s nevydáváním svých raných děl. A překvapuje mě, že když nachází tolik negativ (klišé, hysterická slepička, prvky amerických soap operas, a populární literatury (co to jako má být?), "fan fiction" ( zná tento pojem?) ), že přesto dala knize tři body.

09.04.2014 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Spíše ze zvědavosti, ale stálo to zato. Opravdu autorský styl, který po dvou jeho knihách každý pozná.

08.03.2014 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Mě ta kniha nijak neoslovila, strašný je i seriál podle ní natočený. Postoj služebnic je tak pasivní, že mě to hodně irituje. Vlastně tam jsou pasivní všichni - jak služebnice, tak ženy a jejich muži. Fakt nechápu, proč se o knize tolik mluví, když je nejen obsahově, ale i stylisticky tak slabá.

05.11.2017 2 z 5

Smrtící sláva Smrtící sláva J. D. Robb (p)

Když si uvědomím, že mě čeká ještě spousta dalších dílů, hřeje mě to u srdce. Ani nevím, jestli mě knihy víc baví proto, že to jsou detektivky nebo zamilované příběhy. A ten rok 2059, to už je jen takový sci-fi bonus.

26.09.2016 5 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Skoro všichni Remarquovi hrdinové jsou si podobní, Ravic je také piják, také má svou osudovou ženu, také je dobrý ve své práci. Tady je navíc motiv pomsty a já mu celou dobu držela palce, aby ji mohl vykonat. Nádherná stylistika, plná jemných poetismů tolik pro tohoto jemného spisovatele typických.

26.01.2016 5 z 5

Mafie po česku aneb Jeden den Bohuslava Panenky Mafie po česku aneb Jeden den Bohuslava Panenky Zdena Frýbová

Nemám ráda, když se něco zevšeobecňuje, generalizuje. A tato kniha je takřka prototypem. Každý podnikatel je podvodník, každý politik zkorumpovaný, každý člověk špatný. Kde jsou doby, kde Frýbová psala vtipného Robina a další skvostný knihy!

03.04.2015 3 z 5

Kámen a bolest Kámen a bolest Karel Schulz

Nijak historické knihy nevyhledávám, ale tato se mi moc líbila. Jednak jsem se hodně dověděla o renesanční době, jednak o samotném sochaři a jeho životě.

15.07.2014 4 z 5

Odysseus Odysseus James Joyce

Pokoušela jsem se číst už na gymnáziu a odložila jsem pro netrpělivost a nedostatek času. I teď mi ale tato kniha trvala přečíst skoro 2 měsíce. Je to obtížné čtení, střídají se tam stavy vědomí i podvědomí, automatické psaní způsobuje, že je text mockrát nesrozumitelný, často jsem se v něm ztrácela. Autor musel být velmi vzdělaný, protože se v knize objevuje mnoho informací z mnoha vědních oborů. Jsem ráda, že ji mám za sebou, nemám vlastně experimentální prózu ráda, ale nějakým záhadným způsobem se mi to i líbilo.

29.05.2014 4 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Už asi po třiceti stránkách jsem si začala dělat seznam. Takové množství postav se stejným jménem bylo od autora určitě záměr, který jsem nepochopila. Knížkou jsem se prokousávala ztěžka, přečetla jsem mezitím tři jiné a tuhle dočetla silou vůle. Je to dobrá kniha, ano, ale není to můj šálek kafe.

23.05.2014 3 z 5