EnneP EnneP komentáře u knih

Samuel a Hortenzinka Samuel a Hortenzinka Yvona Bednarová

Je to krásný příběh dvou přátel, kteří spolu s ostatními kamarády zažijí mnohá dobrodružství. Pár řádků je i u mne na blogu.. http://pismenkovy-zivot.bloger.cz/Odpocinek-u-knihy/Samuel-a-Hortenzinka

05.06.2021 4 z 5

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Zajímavá, čtivá kniha. Je to jeden velký emoční příběh mladé a cílevědomé ženy.
Více najdete u mě na blogu.

21.09.2020 5 z 5

První poločas První poločas Matěj Novobilský

Kniha je napsaná již v roce 2016. Já jsem se k ní dostala až v minulých dnech. Byl na ni ten správný čas, protože se mi četla dobře, byť po chvilkách. Mohu říci, že mi kniha hodně dala. Ano někomu se to může zdát divné, ale mě ne. Každý jsme jiný a máme na knihu během jejího čtení nebo po něm jiný názor.
Díky této knize jsem si mohla lépe uspořádat myšlenky a pohled na různé věci v mém životě.
Kniha je pro mne napsaná zábavně, ale i poučně. Líbí se mi jak jsou popsané zápasy nebo tréninky. Věřím, že každý kdo si ji přečte, si v knize najde něco dobrého, něco co ho zaujme.
Kniha První poločas se mi líbí i když jsou v ní bohužel chyby.

15.07.2020 4 z 5

Panenka Panenka Věra Kadlecová

Hodně čtivá kniha a pár slov k ní najdete zde:

10.03.2019 5 z 5

Přízrak Alubenu Přízrak Alubenu Iva Kaspa

Krásná kniha pro mládež, ale i pro starší kteří mají rádi Fantasy, dobrodružství nebo české autory. Více se dočtete u mne na blogu http://cms.o-knihach1.webnode.cz/l/prizrak-alubenu/.

07.05.2018 5 z 5

Poslední modlitba Poslední modlitba Veronika Černucká

Kniha se dobře četla.

15.03.2018 5 z 5

V nitru skotské divočiny V nitru skotské divočiny Hana Hindráková

Včera dočteno a mohu říci, že knihu mohu doporučit těm co se chtějí podívat do Skotska, cestovat nebo si přečíst nějakou oddechovku.
Jinak krásně popsaná cesta West Highland Way.

27.01.2018 3 z 5

Kdo mi dá růži? Kdo mi dá růži? Lucie Lukešová

Dobré čtení to je pro dívky jimž je tento román určený. Jak jsem se k tomu vyjádřila najdete u mne na blogu.

27.07.2017 3 z 5

Panský klub Panský klub Daniel Kapča

Na to jak si knihu dočtu až do konce jsem se moc těšila, protože už od začátku mne kniha zaujala nejen svým názvem ale nakonec i svým obsahem. Jak jsem se k ní vyjádřila se můžete podívat u mne na blogu.

26.07.2017 4 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Krásné zakončení a rozuzlení trilogie Pekelných strojů. Nemohu říci který z těch třech dílů se mi líbil nejvíce, protože všechny tři se mi líbily stejně. Doporučuji přečíst je všechny.

04.07.2017 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Krásná kniha, a s touto tematikou jsem se setkala poprvé a hned jsem se začetla a četla ji jedním dechem. Krásně popsaný viktoriánský Londýn. Druhý díl už na mne čeká v knihovně, sem nedočkavá až ho otevřu..

25.10.2016 5 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Krásná kniha z historického prostředí, která se týká českých dějin. Doporučuji všem, kteří mají rádi historii, dějiny..

05.10.2016

Nechápu, jak to dokáže Nechápu, jak to dokáže Allison Pearson

Krásná kniha, stojí za to si ji přečíst..

22.08.2016 5 z 5

Dům s minulostí Dům s minulostí Sandra Brown

Právě dočtena a zcela mě překvapila. Ze začátku jsem čekala, že to bude červená knihovna, ale najednou se stalo co jsem nečekala, až v závěru knihy to přišlo, ale přitom to bylo jiné. Kniha se moc líbila. Divila bych se kdyby neměla pokračování.

11.02.2016 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Právě dočtený a můžu říct, že od začátku až do konce zajímavá a napínavá kniha. Četla se sama, jen sem na ni neměla tolik času abych ji mohla přečíst v kratší době.
Doporučuji..

13.12.2015 5 z 5

Vrcholy a údolí Vrcholy a údolí Spencer Johnson

Knížka je slabá, takže mi na to stačil jeden den na její přečtení. Doporučila mi ji moje kamarádka, a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Když jsem ji četla mohla jsem její obsah porovnávat se svým dosavadním životem. Do té doby jsem spíše byla v tom údolí, ale teď můžu říct, že se toho hodně změnilo, a tak postupně kráčím na ten pomyslný vrchol.

Knihu vřele doporučuji všem..

19.11.2015 5 z 5

Africký příběh lásky Africký příběh lásky Daphne Sheldrick

Je to krásná kniha, četla se téměř sama. Je to životopisný příběh ženy, která popisuje jaké měla dětství, dospívání a dospělost. Co vše zažila, co prožili její rodiče a prarodiče, co udělala se svým manželem i po jeho smrti. Celý život prožila v Keni mezi zvířaty, ale nejblíže měla ke slonům. O slony se stala od jejich útlého věku po dobu, kdy byli schopni se vrátit mezi volně žijící. V parku Tsavo, kde žila, zřídili sirotčinec pro osiřelá mláďata různého druhu, ale hlavně pro slony. To vše za života Davida Sheldricka, po jeho smrti založila nadaci s jeho jménem..

Knihu doporučuji těm, kdo mají rádi životopisné příběhy..

19.11.2015 5 z 5

Soumrak templářů – Hledání svatého kříže Soumrak templářů – Hledání svatého kříže Tony McMahon

Kniha se četla docela dobře i když mě tam vadily ty sprostší výrazy. Na knihu pro mě neobvyklé..

10.11.2015 3 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Knihu jsem četla, je to už dávno, ale do dnes na ni vzpomínám a vybavuji si o čem je.. Měla jsem staré vydání, to jsem půjčila a bohužel se někam zatoulalo. Tak jsem si koupila nové a přečtu si ji znovu.

Kniha je už dávno přečtená a tady je na ni odkaz na mém blogu.

10.11.2015 5 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Tato kniha mne zaujala už v katalogu KK, poté co jsem si ji koupila a měla ji v rukách mne zaujala podruhé, a to svojí obálkou, krásně barevní motýli jak lehce vystupují. Do třetice mě kniha zaujala svým obsahem, nečekala jsem, že bude mít takový děj ani, že pocítím napětí, dobrodružství a zároveň, že i zasměji.

V knize se střídají po kapitolách dva roky, a to rok 2008, kdy se děj odehrává nejdříve v Německu v Berlíně, přesouvá se do Anglie do Londýna, přes Cejlon čajovou plantáž Vannattuppucci a zpátky do Anglie do Londýna, a rok 1887 v Anglii v Londýně až na ostrov Motýlů na Cejlonu a plantáži Vannattuppucci.
Ze začátku mi trochu vadilo, že každou kapitolu se ocitám jinde, ale potom jsem si už na to zvykla, takže mi to ani nepřišlo.

Knihu doporučuji těm, co mají rádi napětí, dobrodružství a trochu té romantiky..

10.11.2015 5 z 5