Elleniel Elleniel komentáře u knih

Město lží Město lží Sam Hawke

Odpočinkové čtení, fantasy pohádka z originálního světa "středověku". Prostě meče, hrady, šlechta, vesničani a dobrodružství kolem. A trošička magie k tomu. Od první čtvrtiny jsem se nemohla odtrhnout, napínavé až do konce. Těším se na další knížky autorky, pokud bude psát dál :-)

18.03.2020 5 z 5

Účinný lék Účinný lék Arthur Hailey

Zajímavý vzhled do života farmaceutického průmyslu. Člověk si udělá obrázek o jeho fungování. Jako příběh ovšem pro mě osobně nudné, příliš přímočaré a stále se opakující. Hlavní postava mi lezla na nervy a byla od začátku do konce nesymatická, s chováním muže.

02.08.2019 3 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Zvláštní styl psaní ale chytil mě. Ale hodnotím pozitivně, že si autorka raději nedomýšlela a psala klientů jen to, k čemu měla zdroje. Jakožto sama žena lékařka, obdivovuju Vlastu, klaním se před ní a jsem si jistá, že bych to já nedokázala. Hlavně přežít poté, co všichni ostatní zemřeli, dokonce si zbytek života užít a dál pomáhat. Velký respekt. Z knihy jsem měla řádnou depresi, ale přečtení nelituju.

02.08.2019 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Strhující a maximálně pravdivé. Děsivá kombinace. Čteno bez dechu. Upřímný respekt autorovi!! Nemůžu se dočkat dalších knih, které ihned přidávám na seznam To Read.

01.11.2016 5 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Neurazí, nezaujme.

29.11.2015 3 z 5

Bez děje, vleče se a celou dobu se točí kolem jednoho místa, nudných dialogů a proslovů. Závěr, který je odhadnutelný už od začátku. Pro mě zklamání.

29.11.2015 2 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

První stovka stránek stačila, až jsem knihu musela odložit. Oplzlé.

10.02.2015

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Takové problémy bych fakt chtěla mít.

10.02.2015 1 z 5

Odkaz Dračích jezdců 1–3: Eragon / Eldest / Brisingr Odkaz Dračích jezdců 1–3: Eragon / Eldest / Brisingr Christopher Paolini

Série mých nejoblíbenějších knih ze všech. Naprosté vtažení do světa, jste prostě jeho součástí. A najednou dočítáte poslední stránky a strašně moc chcete zpět. A tak čtete znovu. :)

10.02.2015 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Moc nepravděpodobné na to, abych mě tato knížka mohla dostat. Sci-fi není můj šálek kávy, přesto věřím, že může být pro jiné skvělá.

10.02.2015 3 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Krásné. Přesto jde cítit vzdálenost japonské kultury, rozdílnost jejich prožívání. Příliš plýtké vyjadřování citů podle mého názoru.

10.02.2015 4 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Zprvu lovestory přeměnující se v thriller. Příběh dvou milenců, kolem kterých se pomalu, ale jistě utahuje smyčka. Tato knížka vás nenechá spát.

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Ukazuje nezvratitelnost, neopravitelnost duší, poznamenaných zlem druhé světové války. Velmi silné.

10.02.2015 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Nedostalo mě to tedy až tak, jak bylo proklamováno.

10.02.2015 3 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

První knížka, která mě rozbrečela.