Eliška_P Eliška_P komentáře u knih

Slovácko sa súdí aj nesúdí Slovácko sa súdí aj nesúdí Zdeněk Galuška

Slovácký klenot aneb díky Bohu za autory, jako je Zdeněk Galuška, kteří pro Slovácko udělali to nejlepší právě tím, že jej zachytili takové, jaké je. Štěglivé, hrdé, veselé, místy až tragikomické, ale především upřímné a srdečné.

Laudato si´ Laudato si´ Jorge Mario Bergoglio

5 hvězdiček pro papežskou encykliku. Něco takového chybělo. Jasné vyjádření papeže k tomu, jak to vlastně ta církev ve vztahu k přírodě má. Díky Bohu za takového papeže s jasnými a aktuálními názory!

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Strhující vyprávění. Docela rozsáhlý román, ale za přečtení rozhodně stál. Dokonce jsem toto dílo přečetla dvakrát, protože po prvním přečtení ve mně zanechal nějaké nejasnosti, a tak jsem to vzala ještě jednou - z gruntu :) Obrázek si ovšem každý musí udělat sám a názor taky. Problematika Žítkovských bohyň není jednoduchá, ale rozhodně stojí za zamyšlení. Knížka zanechala hluboký dojem...

12.04.2016 5 z 5

Eva Eva Wm. Paul Young (p)

Tohle je knížka, která mi ani po dočtení nedává 100% smysl. Spousta zápletek, souvislostí, fantazie autora... Nic to ovšem nemění na tom, že je skvělá. Stejně jako po dočtení Chatrče si říkám - buďme otevření a nestagnujme v myšlenkách, které jsme si vsugerovali. Jak to všechno na tom světě je, se stejně dozvíme až po smrti... Už se na to rozuzlení těším :)

17.01.2017 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Novela čtená kvůli maturitě, ale jedna z těch, u kterých jsem za její přečtení ráda. Velmi čtivý příběh o lidskosti, přátelství i nevyhnutelnosti osudu. Krásné dílo.

12.04.2016 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Krásné dílo. Perfektně napsané, děj velmi strhující. Doporučuji i těm, kteří se o válečnou literaturu tolik nezajímají. Prostě klasika.

Domeček pro panenky (Nora) Domeček pro panenky (Nora) Henrik Ibsen

Krásná knížka se spoustou podnětů k zamyšlení. Do jaké míry jsme i my loutkami, panenkami? Chováme se určitým způsobem proto, že to od nás čeká okolí nebo protože to chceme sami?

15.03.2017 5 z 5

Starý kraj Starý kraj Dörte Hansen

Nebyla to knížka, která by uchvátila emocemi a vášněmi. Bez příběhu velké lásky, která nad vším zvítězí, a přesto strhující, syrový příběh, který vás donutí zamyslet se. Nejvíc jsem si uvědomila při čtení této knížky, že válečné zlo nepůsobí jen přímo ve válce, ale zůstává v lidech a je prakticky nemožné vyrovnat se s ním, na to je jeden lidský život málo...

08.09.2016 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

První půlka dobré, druhá půlka hrozné. Námět i vyprávění velmi pěkné do okamžiku, kdy autor druhou půlku vyprávění věnuje snu. Zklamání...

12.04.2016 2 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Krásné vyprávění mapující život jedné velké rodiny a především jedné velké lásky. Jsem katolička a není pro mě úplně jednoduché přijmout lásku kněze k ženě a zvlášť, když přerostla i do fyzické roviny. Když ovšem pominu náboženské otázky, je to dílo opravdu strhující a velmi, velmi romantické :) Četla jsem dokonce několikrát.

12.04.2016 4 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Strhující typické dílo naturalismu. Už od půli děje bylo jasné, že se hrdinové řítí do záhuby a nedokáží si pomoci. I takový je život. Knížka se mi dobře četla, ale jsem asi moc velký cíťa, mrzelo mě každé nesprávné rozhodnuté hrdinů...

12.04.2016 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nadčasové, neuvěřitelně výstižné a poutavé vyprávění o tom, jak jednou byla jedna dobrá myšlenka, kterou někdo jiný vyhnal do extrému a obrátil na ruby. Všem bez výhrady doporučuji!

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Pohádkové čtení. Neurazí, nenadchne.

18.06.2017 2 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Miluji knížku i film a velmi ráda se k oběma vracím. Doporučuji všem romantickým duším, které nemají rády prvoplánové slaďáky.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásná knížka s hlubokými myšlenkami. Četla jsem také knížku Malý princ v nás od Mathiase Junga, kde autor Jung jednotlivé myšlenky z Malého prince rozvíjí a uvažuje nad nimi ještě více do hloubky.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Balady inspirované lidovou slovesností. K té mám velmi blízko, a tak ani Kytice pro mě není krokem vedle. Ráda se k těmto básním vracím. Ve svém žánru nemá konkurenci, maturantům doporučuji.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Humor autora mi sedl, bohužel mi v celém příběhu chybí něco víc. Číst knihu jen pro vlastní pobavení mi jaksi nestačí. Příběh mě nepohltil, dočíst knihu jsem se vyloženě nutila.

15.05.2017 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Úvod byl zdlouhavý, ale pak dostal děj spád a závěr byl možná až příliš rychle odbytý. Dojmy z knížky jsou celkem silné, pohltilo mě to a nedokázala jsem se od knížky odtrhnout.

15.03.2017 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Skvělá knížka! Doporučuji i film a to se stává málokdy...

17.01.2017 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Pěkné, lidské povídky o osudech židovského obchodníka Leo Poppera a jeho rodiny. Doporučuji!