ebartlova ebartlova komentáře u knih

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Byla to docela jízda :-) knihu jsem přečetla za 4 dny a těším se na další dílko.

19.05.2021 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Od knihy jsem moc neočekávala, hlavní hrdinka Hana mě místy dost štvala, ale i přesto jsem se nedokázala od knihy odtrhnout. Moc pěkně napsaný, jen je to dost smutný příběh.

26.11.2020 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Tato kniha by měla být jako povinná četba. Je to úžasný příběh.

14.11.2020 5 z 5

Nouzový východ Nouzový východ Richard Yates

Skvělá knížka...donutila mě hodně zamyslet se nad svým vztahem, sny a jestli jsem šťastná...pokud by tomu tak nebylo, tak bych se hodně bála, že skončím jak tento pár mladých manželů...Tento problém podle mně řeší hodně párů a pořád se bojí udělat nějakou změnu....Konec knížky nebyl moc překvapivý :-/ Bohužel....Tak nějak jsem doufala, že oběma se podaří sebe najít...

07.01.2015 4 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Po dočtení knihy jsem asi tak pět dní nemohla začít číst jinou knihu...Byl to hodně silný emoční zážitek, obzvláště když se jednalo o vraždy dětí. Ustavičný teror obyvatel ruským režimem byl nepředstavitelný a dost nahrával vrahovi. Román to byl skvělý a pokud má člověk rád mrazivé detektivní příběhy určitě by si to měl přečíst.

07.01.2015 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Naprostá oddechovka :-) Člověk u toho nemusí přemýšlet a docela se i pobaví. Nečekejte kdoví jaký děj, ale za přečtení to stojí ,-) Jen to hrdinky óčko bylo místy fakt trapný :-D

05.06.2014 3 z 5

Říkej mi Princezno Říkej mi Princezno Sara Blædel

Po přečtení jiných severských detektivek, jsem se na tuto docela těšila, ale bylo to zklamání. Knížku jsem četla celkem dlouho a upřímně - nebavilo mě to. Chyběla tam akce a moment překvapení. Spousta věcí zůstala nevyřešených. Konec byl předvídatelný a reakce pachatele na konci se dala také lépe vymyslet. Asi se k autorce budu jen těžko vracet.

05.06.2014 1 z 5

Brida Brida Paulo Coelho

Příběh je hodně podobný jako v "Čarodějka z Portobella". Hodně jsem se přemlouvala, abych knihu neodložila. Kniha mne moc nezaujala.

08.06.2011 2 z 5

Dítě v pravý čas Dítě v pravý čas Ian McEwan

Hodně dojemný a smutný příběh s krásným koncem :-)

04.05.2011 4 z 5

Chyť mě, jestli to dokážeš Chyť mě, jestli to dokážeš Frank W. Abagnale

Výborný životní příběh :-)). Někdy se mi to zdálo až neuvěřitelný. Od začátku až do konce jsem se bavila.

04.05.2011 5 z 5

Paměti starého chlapáka Paměti starého chlapáka Charles Bukowski

Jedna z nejlepších knih od tohoto autora :-)

04.05.2011 5 z 5

Čarodějka z Portobella Čarodějka z Portobella Paulo Coelho

Mám tohoto autora moc ráda, vždy si z jeho knih něco odnesu - řekněme nějaké poselství, uvědomění toho, že žebříček hodnot každého člověka má být postaven především na přátelství, lásce...ale tento román mne celkem zklamal. Je to psáno formou výpovědí svědectví lidí o ženě, která dělala zázraky a která je údajně mrtvá. Určitě je to jeden z Coelhových slabších děl.

04.05.2011 2 z 5

Záhir Záhir Paulo Coelho

V knize jsou občas věci co jsem moc nepochopila :-) Příběh je to zajímavý, ale Coelho v tomto případě až moc filozofuje :-)) Každopádně, i tato kniha mě donutila si uvědomit pár hodně důležitých hodnot v životě.

17.03.2011 3 z 5

Básně II. 1985–1986: Někdy jste tak sami, až to prostě dává smysl Básně II. 1985–1986: Někdy jste tak sami, až to prostě dává smysl Charles Bukowski

Sbírka básní se mi moc líbila, ikdyž dávám přednost spíše povídkám. Poezii moc nemusím, ale tohle se četlo samo.

06.02.2011 5 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Líbí se mi s jakou bezprostředností Bukowski vypráví své příběhy a zároveň seznamuje čtenáře jak to dříve chodilo v Americe.

06.02.2011 5 z 5

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Knizka me moc nadchla. Coelho umi nadherne vypravet.

Věčný neklid Věčný neklid William Boyd

Knizku jsem zacala cist s absolutni neznalosti autora a byla jsem mile prekvapena...Pribeh byl napinavy a ctivy..Nikdy nevite co se stane..

30.11.-0001 3 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Hodně příjemný příběh...

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Dalsi vyvedene dilko od Irvinga...Opet se tu resi tabu - potraty. Obcas se mi delalo mdlo, ale to je asi u tohoto autora zcela bezna vec a to si prave libi - J.I. dokaze stale sokovat a nikdy se mi nestalo, ze bych to cekala...Pribeh je to sice dost smutny,ale nadherny..

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Knizka na me dost zapusobila a je to jedna z nejlepsich knih, kterou jsem tento rok cetla. John Irving me neprestaval prekvapovat nahlymi zvraty pribehu. Je to hodne silny pribeh, ktery by si mel precist uplne kazdy...