Věčný neklid

Věčný neklid https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7979/vecny-neklid-7979.jpg 4 25 8

Špionážní thriller držitele dvou prestižních literárních cen Costa Award. Boyd již roky náleží mezi nejuznávanější britské autory. Román líčí příběh Ruth, která ve věku 28 let zjišťuje, že není dcerou typické anglické domácí ženušky, ale že její matka původně emigrovala z Ruska do Francie a v Anglii se za druhé světové války stala špiónkou a plnila tajné poslání v USA. V dramatickém ději se postupně odkrývá rodinná historie, která má k životu běžné britské domácnosti hodně daleko. Nakonec je i Ruth vtažena do víru událostí ve snaze najít otce, než bude příliš pozdě…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

Restless , 2005

DominaCZ
25.01.2022

Mě to nebralo...a ta obálka-tady je holka a já mám kreslenou mladou vykrouceninu o věku mínus dvacet a váze podmínus 40 kilo...to taky dělal Decastelo, manža okurkové víly jo? :) Mně to nesedí tady ty braky prodávající se zároveň s časákem...

kilometr
14.02.2014 4 z 5

Velmi povedený špionážní kousek.Jen ten konec se mi moc nelíbil.90%.

St. Jimmy
01.09.2013 3 z 5

Ač nejsem největší fanoušek špionážních románů a válečné literatury, musím uznat, že tento román se skutečně podařil. Přestože se převážná část děje odehrává během druhé světové války, nedočkáme se žádných krveprolití, či naturalistických scén – i incident v Prenslu je vylíčen věcně, ale přesto s určitou noblesou. Boydův román také ukazuje, že i pracovníci strategického zpravodajství jsou lidé s určitými instinkty a pocity. Závěrečnou konfrontaci jsem přečetl doslova jedním dechem, což v určitém smyslu platí pro celý román.

čef
17.03.2012 5 z 5

Dobře jsem se bavil, zajímavé retro téma z 2. světové. Vždycky potěší, když loutka vodí loutkaře.

pajonek
30.11.-0001

......taktéž jsem knihu v knihkupectví přecházel....už ji mám z knihovny doma, zvědavost je velká

asam
30.11.-0001 5 z 5

Nejsem odborník na špionážní detektivky, ale knížka mě zaujala a celkem s chutí jsem ji přečetla

ebartlova
30.11.-0001 3 z 5

Knizku jsem zacala cist s absolutni neznalosti autora a byla jsem mile prekvapena...Pribeh byl napinavy a ctivy..Nikdy nevite co se stane..

love
30.11.-0001

je moc dobra ale naka divna

politické thrillery špionážní zápletka špioni

William Boyd
britská, 1952