Čarodějka z Portobella

od: Paulo Coelho

Čarodějka z Portobella

Paulo Coelho přináší ve svém dalším románu fascinující a dramatickou zápletku, v níž čtenář odhalí dlouhou tradici, založenou na ženské síle a na lásce.

http://img.databazeknih.cz/images_books/41_/414/carodejka-z-portobella.jpg 3.8160
Orig. název: A bruxa de Portobello
Žánr:Literatura světová - Romány
Rok vydání: 2007, 1. vydání originálu: 2006 ...více

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
arthera17.11.2014

Coelho...on sám a jeho ego se šíleně motá do všech příběhů. No a to mi vadí.

Veryuu24.10.2014

První kniha, kterou jsem od Coelha četla. A jsem víc než spokojená ;)

kejty9128.09.2014

coelho....coelho...

co víc říct ... jednou bych fakt ráda chtěla přijít na to, kde ten spisovatel bere inspiraci pro takováto témata....

verunali07.09.2014

Mnohem slabší než Alchymista. Četla se dobře, ale podruhé bych ji už do ruky nevzala.

kota07.07.2014

"Změny nastanou teprve tehdy, když uděláme něco, co je proti všemu, úplně proti všemu, na co jsme zvykli" (str. 188)
Kniha je zvláštní nejen zpracovávaným tématem MATKY, ale tím, že se nejedná o klasický román, ale o výpověď lidí z Athénina okolí, kteří s ní prožili svou část života, a která jejich životy obohatila.

KetrinZel21.04.2014

Moc pěkná kniha.

i-v-u-l-a21.08.2013

První kniha tohoto autora a docela mě zaujalo, jak se postavil k tomu nám představit hlavní hrdinku :) chytlavé, čtivé... proč ne. Zkusím i další :)

mysiacik04.07.2013

Horkoťažko som sa prebojovala ku koncu. Prvá kniha od autora, dám mu ešte raz šancu a prečítam si toľko ospevovaného Alchymistu, tak som zvedavá.

LucieRej08.06.2013

Čarodějka se mi líbila moc, měla zajímavý vývoj a konec a všechny myšlenky a pocity se mi moc líbili, pamatuju si, že jsem se i často dokázala s hlavní postavou stotožnit, chápala jsem některé její stavy mysli velmi dobře.

budíček08.06.2013

Zatím asi nejslabší Coelhovka, co jsem četla (váhám ještě nad Záhirem, ale ten mě místy přece jen oslovoval, i když jsem taky občas váhala kudy se to ten Coelho v té knížce vlastně ubírá...). No co mě rozčilovalo nejvíc byla sama hlavní hrdinka. Ona sama o sobě nemluví, to za ni obstarají osoby, se kterými je dělán rozhovor. Nicméně z toho, co se o ní člověk dozví, je to egocentrická ženská, která zatancuje v záchvatu extáze a chlapi kvůli ní padají na kolena a následují ji zmanipulovatelné masy... První studentskou lásku si vezme za muže a vztah po krátké době trvání končí... Ano stává se to, ale já měla neodbytný pocit, že si ho brala jen proto, aby s ním měla dítě a jak byl účel splněn šla o dům dál...Navíc i z jejího dalšího počínání na mě působila spíš jako sobecká mrcha než jako starostlivá matka a dobrý člověk. Nevím asi nejsem pro tuto knížku dost velký snílek (a že si ve světě fantazie běžně docela užívám...:)), realista by se měl tomuto dílu radši vyhnout. Ono to ani běžnému čtenáři, který by si to vybral jako seznámení s autorovou tvorbou, moc nepřinese, akorát ho od čtení Coelhovek odradí a to by bylo docela škoda, protože Coelho, pokud se zrovna s neodbytnou zarputilostí nepokouší nacpat víru do svých děl píše dobře a má světu, co sdělit...(tak nějak si ale nejsem stoprocentně jistá v co vlastně věří, protože co knížka to uctívání jiné vyšší moci, přírody, Boha, vesmíru... fakt jsem to nepobrala a ani to hlouběji zkoumat neplánuju) Koneckonců ne nadarmo jsou jeho citáty a myšlenky tak oblíbené...Ale i mistru tesaři občas něco nevýjde, a to je tento případ...

hanapaimen26.03.2013

Líbila se mi, hezky se četla. Ale nejlepší je stejně Alchymista.

tonda008.03.2013

Velmi zřídka se stává, že knihu nedočtu. Bohužel tuto jsem odložil, což se mi u mého oblíbeného autora stalo poprvé. Velmi podobné Bridě, zde mi však vůbec nesed autorův styl jakoby dokumentu, kdy jde o výpovědi všech, co hlavní hrdinku znali a hned na začátku je řečeno, jak kniha dopadne. Nedokázal jsem se do příběhu vůbec vžít.

myjka26.02.2013

Nečítala sa mi tak prirodzene ako ostatné autorove knihy, ale koniec je krásny a vylepšil dojem. :)

Lady Lili28.01.2013

Coelho mě nepřestává fascinovat. A ačkoliv je forma vyprávění netypická, znovu mě kniha nadchla a obohatila.

Pemca23.05.2012

zajímavý způsob vyprávění příběhu, určité momenty a myšlenky se mi v knize líbili, ale jako celek mě až tak moc nenadchla

HankaJ28.04.2012

bohužel toto je kniha, kterou jsem nedočetla. Vůbec mi nešla pod nos, a to se mi stává opravdu velmi málo.

eliska1814.12.2011

Další kniha mého nejoblíbenějšího spisovatele. Jeho knihy zbožňuji. Ani tato mě nezklamala, i když jsem místy měla trochu problémy se začíst, zvlášť ve chvíli, kdy byly určitě věci a jevy popisovány vědecky a historopisně. Z každé jeho knihy jsem si odneska nějaké moudro, poselství, přesně, jak říká ,,ebartlova"- v tomto ohledu. Nemohu se dočkat na vánoce, kdy dostanu další z Coelhových knih :)

asam08.11.2011

Nějak můj oblíbený spisovatel ztrácí na síle. Alespoň z mého pohledu je to dílko slabší.

Lumidek30.08.2011

Jako první knihu od Coelho jsem si vybrala tuto a asi jsem se zrovna netrefila, přiběh je to asi silný, ale nesedl mi způsob vyprávění.

Peace29.05.2011

Někdy se i Mistr tesař utne..

ebartlova04.05.2011

Mám tohoto autora moc ráda, vždy si z jeho knih něco odnesu - řekněme nějaké poselství, uvědomění toho, že žebříček hodnot každého člověka má být postaven především na přátelství, lásce...ale tento román mne celkem zklamal. Je to psáno formou výpovědí svědectví lidí o ženě, která dělala zázraky a která je údajně mrtvá. Určitě je to jeden z Coelhových slabších děl.