E.T.007 E.T.007 komentáře u knih

Mesto Skla Mesto Skla Cassandra Clare (p)

Bavilo ma to rovnako ako prvé dve časti. Nemám čo vytknúť. Len si asi na chvíľu dám pohov od Tieňolovcov. :)

30.09.2022 4 z 5

Mesto popola Mesto popola Cassandra Clare (p)

Fajn pokračovanie. Udržuje si prvou časťou nasedenú latku v rovnakej výške. Na spríjemnenie pár večerov dobrá voľba.

27.09.2022 4 z 5

Mesto kostí Mesto kostí Cassandra Clare (p)

Zaujímavý fantasy príbeh. Nevyrazil mi dych svojou originalitou ani dejom celkovo, ale na spríjemnenie večerov je to fajn kniha.

27.09.2022 4 z 5

Rváč Rváč Niall Leonard

Tak toto bolo fakt super! Bavilo ma to. Veľmi. Skvelá zápletka, skvelé spracovanie.

17.09.2022 5 z 5

Láska z ulice Láska z ulice Miroslava Varáčková

Nebolo to zlé, ale ani skvelé. Určite dojímavé, každopádne ubíjajúce.

Áno, autorka tam napchala toľko tragédie, koľko sa len dalo, až príbeh doslova praská vo švíkoch. A áno, jasné, že človeku je ľúto Tamarinej malej sestry a nenechá ho to ľahostajným - aj mne sa oči zaliali slzami. Nechcela by som to zažiť na vlastnej koži. Takže keby som hodnotila, ako nám autorka všetkými tými rodinnými nešťastiami zabrnkala na city, tak dám päť hviezdičiek, lenže...

Kto chce mať po celý čas počas čítania stiahnuté hrdlo a slzy v očiach?

A tu sa dostávame k romantickej linke, ktorá, samozrejme, nemohla byť čisto romantická - dajme tragédiu aj sem. Veď prečo nie?
Nech má hlavná hrdinka chuť skočiť pod vlak a čitateľ spolu s ňou.

Mňa pred tým uchránilo asi to, že Noro mi nebol veľmi sympatický a svojím správaním mi liezol na nervy. Áno, viete vytušiť, čo je vo veci, prečo často dáva spiatočku. A podľa mňa bolo od neho sebecké, že to Tamare nepovedal hneď.

Takže... za mňa príliš veľa nešťastia, ktorým čosi pozitívne prefrnkne ako padajúca hviezda nočnou oblohou.

14.09.2022 3 z 5

Setkání s duchem Setkání s duchem Stacey Kade

Wow! Tak toto bolo fakt super! Čítanie som si náramne užila. Dej krásne plynie, námet je zaujímavý a spracovanie perfektné. Bavilo ma sledovať, ako si k sebe Will a Alona hľadajú cestu, ako sa zbližujú. Will mi bol sympatický už od samého začiatku, Alona si ma získala až neskôr, ale v konečnom dôsledku musím zhodnotiť, že som si ich oboch veľmi obľúbila.

Kniha určite stojí za prečítanie.

06.09.2022 5 z 5

Takto o rok Takto o rok Sophie Cousens

Veľmi príjemný príbeh so sympatickými hlavnými postavami, ktoré majú svoje svetlé aj temné stránky - a možno aj preto vám prirastú k srdcu. V knihe sa striedajú pasáže z minulosti s tými zo súčasnosti, takže vieme, čím si obaja museli prejsť a čo ich formovalo.
Quinna a Minnie som si veľmi obľúbila, no k srdcu mi prirástli aj mnohé ďalšie postavy a rodičov Minnie som doslova zbožňovala, najmä jej oca aj s tými jeho hodinami. :)

A ako píše Aziza23, je tu veľa pekných myšlienok. Tiež jednu pridám:

"Život je dar, netreba ho premrhať plakaním nad krivdami, ktoré sa nám stali." (str.330)

Vtip, romantika, dráma aj životné múdrosti - za mňa rozhodne päť hviezdičiek.

24.08.2022 5 z 5

Predtým ako som ťa poznala Predtým ako som ťa poznala Jojo Moyes

Brutálne silný a neskutočne krásny príbeh, ktorý vo mne rezonoval ešte pár dní po prečítaní. A ten koniec ma úplne zložil - do poslednej chvíle som dúfala, že si to Will rozmyslí. Nerozmyslel si to a mne slzy tiekli potokom.

16.08.2022 5 z 5

Ohnivá Ohnivá Kristin Cashore

Opäť skvelá fantasy, no Výnimočná sa mi páčila viac, takže Ohnivej dávam len štyri hviezdičky.

08.08.2022 4 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Zaujímavá fantasy trilógia. Budem hodnotiť rovno celú trilógiu, nakoľko nemá zmysel pri každej jednej časti písať to isté. Všetky tri boli fajn, bavili ma, ani pri jednej som sa nenudila. Je tam veľa akcie, zvratov a to so sebou prináša aj miernu dávku napätia. Len štyri hviezdičky dávam preto, lebo príbeh ma do seba nevtiahol až tak veľmi, aby som sa od neho nedokázala odtrhnúť. Ale celkovo ma jednoznačne zaujal.

31.07.2022 4 z 5

Studňa, čo stíši smäd Studňa, čo stíši smäd Edgar Allan Poe

Veľmi pekná zbierka poézie. Niektoré básne sú nádherné, niektoré len fajn, ale celkovo ich hodnotím veľmi pozitívne. Páčili sa mi.

23.07.2022 5 z 5

Výnimočná Výnimočná Kristin Cashore

Jedným slovom PERFEKTNÉ...

Fakt skvelý, zaujímavý fantasy príbeh. Ja osobne si neviem predstaviť, že by niekoho sklamal, a rozhodne ho odporúčam prečítať.

20.07.2022 5 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Dojímavý príbeh s nejednou peknou myšlienkou. Ale nerozomlelo ma to tak, ako som vzhľadom na ťaživú tému čakala. Plus pár zdĺhavejších pasáží. Preto len štyri hviezdičky.

18.07.2022 4 z 5

Adonis v tričku Adonis v tričku Simona Kutišová

Ďalší príjemný YA príbeh od tejto autorky so zaujímavou zápletkou. Miestami vtipný, miestami trpko-sladký.

10.07.2022 4 z 5

Raz sa uvidíme Raz sa uvidíme Simona Kutišová

Pekný príbeh. Rasťo mi bol sympatický - pasáže s ním sa mi veľmi páčili. Dávida by som zas občas najradšej natiahla na škripec a stiahla mu gule až po zem. Majka je fajn baba, ktorá fakt pred niektorými vecami zatvára oči - aj keď do istej miery za to zrejme mohol nedostatok sebavedomia, ktorý majú na svedomí jej komplexy z kožnej choroby, ktorá ju trápi už od detstva a bola dôvodom posmeškov jej rovesníkov. Dalo sa to teda pochopiť, aj keď autorka miestami podľa môjho názoru už príliš tlačila na pílu, keď to neustále zdôrazňovala.

Tie veci okolo veriacich, chodenia do kostola a Karininej svadby ma veľmi nebrali, ale autorka zasadila príbeh do takého prostredia, takže... prečítala som to, len ma to až tak nebavilo.

A záver by sa pokojne zaobišiel bez tej drámy ohľadom Rasťovho klamstva - to mi už prišlo také nasilu, len žeby aj medzi ním a Majkou došlo k nejakému zemetraseniu, čo bolo z môjho pohľadu úplne zbytočné, lebo tých zemetrasení bolo v príbehu dosť.

Za mňa teda štyri hviezdičky.

08.07.2022 4 z 5

Na pár krokov Na pár krokov Rachael Lippincott

Vôbec ma to nechytilo. Čítala som knihu Pieseň zajtrajška, ktorá je tiež o cystickej fibróze - a tá ma úplne dostala. Toto bol slabý odvar. Akoby si autorka povedala, že vystavia príbeh na ochorení, ktoré hlavným hrdinom doslova dýcha na krk, nech je to zaujímavé, nech je to wow dramatické, ale mňa osobne sa to vôbec nedotklo. A ani romantická linka ma akosi nebrala. Miestami mi Stella a Will dokonca neskutočne liezli na nervy.

30.06.2022 2 z 5

Čajka Jonathan Livingston Čajka Jonathan Livingston Richard David Bach

Úžasná knižočka!
K jej prečítaniu ma inšpirovala kniha Nedokonalá dokonalosť, v ktorej je spomenutá a autorka ju prostredníctvom hlavnej hrdinky označila za vynikajúcu - inak by som sa k nej zrejme nikdy nedostala, lebo asi by ma nelákalo čítať o nejakej čajke.
No som rada, že som po nej siahla. Príbeh je síce krátky, no nabitý množstvom krásnych myšlienok, ktoré stoja minimálne za zamyslenie.

" Jediný pravý zákon vedie k slobode. Všetky ostatné zákony sú falošné."

"Sme slobodní a môžeme ísť všade, kam nás ťahá naše srdce, a môžeme byť samými sebou."

ODPORÚČAM!

28.06.2022 5 z 5

Nepobozkaná Nepobozkaná Miroslava Varáčková

Milá oddychovka. Vhodná tak pre 12 - 15 ročné dievčatá, ktoré ešte len čakajú na svoj prvý bozk či rande. Ale ani staršie slečny určite neurazí - ak si rady zaspomínajú na čaro prvej zamilovanosti, pusy a šantenie motýlikov v bruchu. :) Veď je to také pekné obdobie, že?

27.06.2022 3 z 5

Sadie Sadie Courtney Summers

Netypická YA kniha. A tiež zaujímavá.

Sadie je zvláštna osôbka a možno aj preto sa mi hrozne páčila a úplne si ma získala. Niekedy som mala chuť vkĺznuť do príbehu a tuho, chlácholivo ju objať. Nemala to v živote ľahké, žiadne dieťa by nemalo zažiť to, čo zažila ona. Bola však odvážna a silná.

Tak ak máte chuť na niečo nezvyčajné, určite si túto knihu prečítajte.

25.06.2022 4 z 5

Toto je moje srdce Toto je moje srdce Christie Craig

Príjemná romantika so zaujímavou zápletkou.

23.06.2022 4 z 5