E.T.007 E.T.007 komentáře u knih

Stratení Stratení Gayle Forman

Zaujímavý príbeh. Taký iný, určite nie klasická YA. Najviac som si obľúbila Nathaniela.

14.05.2022 4 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Veľmi som sa na toto pokračovanie tešila, no ostala som tak trochu sklamaná. Nechytilo ma to tak ako Ak zostanem. Bolo to rozhodne slabšie.

14.05.2022 3 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Tak toto čítať bolo pre mňa hotové utrpenie.

12.05.2022 1 z 5

Ak zostanem Ak zostanem Gayle Forman

Dojímavý príbeh, ktorý človeka prinúti zamyslieť sa nad tým, čo je v živote skutočne dôležité.

12.05.2022 4 z 5

Búrlivé výšiny Búrlivé výšiny Emily Brontë

V zahraničnej literatúre sa tento príbeh pomerne často spomína - hrdinovia ho väčšinou čítajú už po xy-krát a vzdychajú nad vzťahom Heathcliffa a Kataríny, nuž som si povedala, že si ho prečítam aj ja.
A... nebolo to zlé, ale ani ma to ktovieako nechytilo za srdce. Vôbec som nepochopila to nadšenie. Neprišlo mi to ničím výnimočné. Proste taký obyčajný priemer.

12.05.2022 3 z 5

Risknem to s punkerom Risknem to s punkerom Enja Rúčková

Ušlo to. Na Čo koho do toho sa to však ani zďaleka nechytá. :(

10.05.2022 3 z 5

Kto chytá v žite Kto chytá v žite J. D. Salinger (p)

A také kraviny nás nútia čítať v škole. Úplná blbosť. Tú jednu hviezdičku dávam len preto, že som to dočítala - takže ju vlastne dávam sama sebe.

10.05.2022 1 z 5

Všetko, na čom záleží Všetko, na čom záleží Lucia Braunová

Fajn príbeh. Číta sa ľahko, dej plynie rýchlo. Páčila sa mi hlavná myšlienka - že nie je Róm ako Róm. Ja som si to trochu zovšeobecnila, lebo nie len Rómov hádžeme do jedného vreca. Človek sa neraz stretne s neopodstatnenou nevraživosťou voči ľuďom inej farby pleti, národnosti či etnickej skupiny. A ja nechápem, prečo to tak je. Lebo ani farba pleti, ani národnosť neurčuje, či je niekto lepší alebo horší človek. Všade sa nájdu aj dobrí, aj zlí ľudia.
Lebo ako autorka napísala: "V každom z nás je zlo, chlapče. Je len na nás, či ho v sebe umlčíme alebo vypustíme von."

Čo by som tomuto príbehu vytkla je koniec - zdal sa mi taký unáhlený. Ja osobne by som uvítala, keby tam bola ešte jedna kapitola, ktorá by nám prezradila, kde celý ten čas Júliina mama bola. Ako a kde žila a čo bolo dôvodom jej odchodu - odišla sama, alebo ju Juraj Dolský vyhodil?

10.05.2022 3 z 5

Experiment Experiment Veronica Roth

Tento tretí diel ma až tak nebavil. A ten koniec... no, chvíľu som sa z neho spamätávala.

07.05.2022 3 z 5

Rezistencia Rezistencia Veronica Roth

Vydarené pokračovanie prvej časti. Latku, ktorú autorka nasadila v Divergencii, nespustila v Rezistencii ani o milimeter. Opäť ma vtiahla do deja a ja som sa chcela ocitnúť priamo v ňom.

07.05.2022 4 z 5

Divergencia Divergencia Veronica Roth

Zaujímavé, napínavé čítanie. Svet, ktorý autorka vytvorila, sa mi páčil. Niekedy som si až priala ocitnúť sa v ňom, proste skočiť do knihy a stať sa súčasťou príbehu.

07.05.2022 4 z 5

Očistný debakel Očistný debakel Enja Rúčková

Toto pokračovanie knihy Čo koho do toho bolo pre mňa obrovským sklamaním. Tak, ako sa mi prvý diel veľmi páčil, tento ma väčšinu času rozčuľoval. Simonu by som najradšej prefackala a poriadne ňou zatriasla, nech sa spamätá, a Ben... aj on by si zaslúžil zopár zaúch.
Radšej ani žiadne pokračovanie nemalo byť. Alebo aspoň nie takéto.

29.04.2022 1 z 5

Čo koho do toho Čo koho do toho Enja Rúčková

Bavilo ma to. Je to pekný príbeh. Číta sa ľahko, je zaujímavý, má spád, postavy mi sadli. Simona mi bola sympatická a Ben bol očarujúci. Mrzel ma ten záver, bolo mi ľúto, že to dopadlo tak, ako to dopadlo, ale nie všetko má v živote šťastný koniec. Určite však odporúčam prečítať.

29.04.2022 5 z 5

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

Veľmi dlho som tejto ságe odolávala. Až som v knižnici stretla známeho, kecali sme o knihách a on sa spýtal, či som čítala toto. Tak som mu povedala, že nie, že ma hlúposti o upíroch akosi neberú, a on na to, že nech si to prečítam, že je to fajn. Tak som si vypožičala prvý diel, že okej, skúsim to, veď prinajhoršom to vrátim nedočítané a... neľutujem, že som sa na to nechala nahovoriť. Fakt ma to neuveriteľne chytilo a po prvej časti som si utekala vypožičať zvyšné tri.
Autorka vytvorila parádny svet upírov a vlkolakov a prepracovala ten príbeh do najmenších detailov. Napriek tomu, že je tam hrozne veľa postáv, sú zapamätateľné, pretože Stephenie ani jednu neodbúchala. Každá jedna mala v príbehu dostatok priestoru, svoj charakter a my sme mohli sledovať aj to, ako sa v priebehu príbehu vyvíjajú.
Proste klobúk dolu pred takou závideniahodnou fantáziou.

28.04.2022 5 z 5

Som číslo štyri Som číslo štyri Pittacus Lore

Super kniha! Nechýbala akcia ani romantická linka. Bolo to perfektne namixované a mňa to neskutočne bavilo. Od prvej po poslednú stranu.

27.04.2022 4 z 5

Rázcestia osudu Rázcestia osudu Veronica Roth

Táto časť sa mi zdala trošku slabšia než tá prvá, preto sťahujem jednu hviezdičku, ale inak sa mi to páčilo.

26.04.2022 4 z 5

Zárezy smrti Zárezy smrti Veronica Roth

Skvelé! Bolo to zaujímavé, napínavé, no super. Úplne ma to pohltilo. Odporúčam všetkými desiatimi.

26.04.2022 5 z 5

Klamári Klamári Emily Jenkins

Ak sa nechcete väčšinu príbehu rozčuľovať tak ako ja, že čo je to za kravina, začnite tým, že si prečítate najskôr koniec. Alebo to nečítajte vôbec. O nič neprídete. Tú jednu hviezdičku dávam len pre ten koniec.

26.04.2022 1 z 5

Grafitové dievča Grafitové dievča Miroslava Varáčková

Krásna obálka. Tie komiksové strany boli príjemným osviežením, také nevšedné... Ale samotný príbeh ma veľmi nechytal... Začala som to čítať, dočítala som to, no akosi nič to vo mne nezanechalo. :(

26.04.2022 2 z 5

Spolubývajúca Spolubývajúca Beth O’Leary

Príjemná oddychovka. Bavilo ma to čítať. Bavilo ma sledovať zbližovanie Leona a Tiffy. Vlastne ma bavila celá kniha. Nemám jej čo vytknúť. Jednoznačne odporúčam.

26.04.2022 4 z 5