E.T.007 E.T.007 komentáře u knih

Najhoršia Najhoršia Katarína Gulai

Kniha sa mi najprv páčila - autorka pekne spracúva fakt, že a hlavne ako nás niekedy aj vlastná rodina dokáže zdeptať a udupať nám sebavedomie, ktoré je v období dospievania už aj bez hlúpych poznámok iných častokrát dosť labilné -, no asi od polovice ma príbeh začal nudiť. Akoby som dookola čítala to isté. Chcelo by to buď nejakú gradáciu, prípadne pridať ďalšiu zápletku, ktorá by ho oživila.

20.11.2022 2 z 5

Nebo nepozná obľúbencov Nebo nepozná obľúbencov Erich Maria Remarque (p)

Po knihe Traja kamaráti, ktorá ma uchvátila, som sa rozhodla siahnuť po ďalšom diele od Remarguea a... NEĽUTUJEM.

Opäť nádherný príbeh plný krásnych myšlienok, ktorý aj po šesťdesiatich rokoch od svojho vydania dokáže zaujať čitateľov, ktorí v čase jeho vydania ešte ani neboli na svete - mňa teda určite. A to by som si ešte pred nejakým časom povedala: Určite nebudem čítať takú starú vykopávku.

Teraz môžem s čistým svedomím povedať: Som rada, že som po nej siahla. Našla som totiž nádherný klenot. Odporúčam!

17.11.2022 5 z 5

Road trip Road trip Beth O’Leary

Zaujímavý, pekne spracovaný príbeh. Je písaný z pohľadu oboch hlavných hrdinov, čo je super, len som sa v tom občas strácala, keďže obe časti sú podané v ich forme - niekedy som sa proste zarazila a rozmýšľala: Z čieho pohľadu to teraz vlastne čítam? Pretože postáv je tam ako maku v makovici a všetky sú poprepájané s obidvoma hlavnými postavami, takže tie isté mená sa opakujú aj pri Addie, aj pri Dylanovi.

Každopádne, je to príjemná oddychovka. Aj keď musím dodať, že Spolubývajúca sa mi páčila o čosi viac.

13.11.2022 4 z 5

Darca Darca Lois Lowry

Za mňa teda nič moc. Niekedy to bolo také nudné, že som sa musela do čítania nútiť - a to je pri knihe, po ktorej človek siahne z vlastnej vôle, fakt veľmi zlé.

09.11.2022 2 z 5

Niečo viac Niečo viac Patrick Ness

Zaujímavý príbeh. Bavilo ma ho čítať. Začiatok je trochu zdĺhavejší, no neskôr to naberie spád a vy pretáčate stránku za stránkou.

07.11.2022 4 z 5

Zájsť priďaleko Zájsť priďaleko Abbi Glines

Trápne, bezduché, úplne o ničom. Len samé klišé, ktoré bolo použité v už XY príbehoch.

On ťažký frajer a kurevník. Ona hlúpa naivka. A akože neuveriteľná príťažlivosť medzi nimi, ktorá vedie k láske. Lenže ani tú príťažlivosť a už vôbec nie vrúcne city som autorke ani na sekundu neuverila.

NEODPORÚČAM!!!!

04.11.2022 odpad!

Karambol Karambol Enja Rúčková

Jednohubka, ktorá neurazí, ale ani nenadchne. Určite však pri nej vypnete, lebo tento príbeh si nijaké premýšľanie nevyžaduje.

02.11.2022 3 z 5

Traja kamaráti Traja kamaráti Erich Maria Remarque (p)

Kto by to bol povedal, že nejaká kniha z povinnej literatúry, ktorá bola navyše napísaná už tak dávno, môže byť taká... SKVELÁ.

Akože fakt, bavilo ma to čítať. Je to nádherný, neskutočne silný príbeh s množstvom krásnych myšlienok, ktorý vo mne silno zarezonoval. Rozhodne odporúčam!

01.11.2022 5 z 5

Po celý čas Po celý čas Rachael Lippincott

Tento príbeh sa mi páčil oveľa viac než kniha Na pár krokov.

Začiatok je trošku zdĺhavejší, ale pri smútku a bolesti je to zväčša tak - plynú pomaly a občas sa zdajú byť nekonečné.
No len čo sa na scéne objavila Marley, všetko ožilo a dej krásne plynul.
Zápletka je skvelá a rozuzlenie je tiež fajn. Bavilo ma to čítať.

28.10.2022 4 z 5

Jedna spomienka Flory Banksovej Jedna spomienka Flory Banksovej Emily Barr

Zvláštna kniha. Párkrát som mala chuť ani ju nedočítať, no bola som zvedavá, lebo nosná téma je pomerne zaujímavá. Bohužiaľ, začiatok je strašne zdĺhavý, taký viac-menej o ničom. Mala som dojem, že čítam dookola to isté. Stále som však dúfala, že sa to konečne rozhýbe. Napredovalo to však hrozne pomaly, až k záveru to nabralo svižnejší spád.

Ak to teda zhrniem, téma zaujímavá, spracovanie nič moc, takže tri hviezdy.

26.10.2022 3 z 5

Ranč na Červenom vrchu Ranč na Červenom vrchu Jamie McGuire

Príjemný zážitok. Autorka síce neprišla s ničím výnimočným, nezanechalo to vo mne wow efekt, ale bavilo ma to čítať. Malo to spád, nechýbala akcia a tá mimozombíkovská linka bola tiež fajn.

23.10.2022 4 z 5

Toto je celá pravda Toto je celá pravda Lygia Day Peñaflor

Ak mám byť úprimná, nestálo to za ten čas, ktorý som tejto knihe venovala. Príbeh nie je nič moc - očakávania som mala pomerne dosť veľké - a som z neho sklamaná. Miestami to bolo hrozne nudné, miestami zas trápne. Nebavilo ma to. Ešteže som ju mala len požičanú z knižnice. Chvalabohu.

20.10.2022 1 z 5

Verity Verity Colleen Hoover

Wow! Tak toto bola teda poriadna jazda. Príbeh ma úplne pohltil. Bolo to napínavé, častokrát mrazivé a neraz desivé. A ten koniec... No doriti, to som fakt nečakala. Ešte raz wow! Odporúčam.

17.10.2022 5 z 5

Odvrátená tvár lásky Odvrátená tvár lásky Colleen Hoover

Ďalší skvelý príbeh od Colleen. Začiatok je trochu zdĺhavý, a ako sme už u Colleen zvyknutí, je tam pomerne veľa sexu, čo chvíľami začína byť dosť otravné, ale potom to naberie ten správny smer a kniha vás pohltí.

Štyri hviezdičky dávam pre ten začiatok a tiež preto, lebo si myslím, že Colleen napísala už aj lepšie príbehy. Ale aj tento určite stojí za prečítanie.

15.10.2022 4 z 5

Heroín Heroín Melvin Burgess

Drogová tematika ma pomerne dosť zaujíma, ale... kniha nie je zlá, poukazuje na to, ako vás drogy stiahnu ku dnu, ako sa väčšine ľudí vo svojom okolí odcudzíte, ako vás okrem ďalšej dávky nič iné nezaujíma, no čakala som od nej viac.
Každopádne sa mi Heroín páčil viac ako My deti zo stanice ZOO, ktorá bola hrozne rozťahaná a plná opisov vtedajšej spoločnosti. Heroín sa mi zdal svižnejší, no možno to bolo tak trochu spôsobené tým, že je o čosi kratší.

12.10.2022 3 z 5

Žuvačkový kráľ Žuvačkový kráľ Enja Rúčková

Priemerná YA kniha. Alebo skôr slabší priemer. Číta sa ľahko, aj keď dejovo ma až tak nechytala. Čo sa mi však páčilo, bolo, že autorka hlavnú hrdinku nevykreslila ako krásku, ktorá všetkým naokolo vyráža dych. Je to úplne obyčajná baba - príliš vysoká a príliš chudá, čo jej znižuje sebavedomie. Ale napriek tomu na tú tanečnú šla. :)

10.10.2022 2 z 5

Na vlnách Na vlnách Trish Doller

Veľmi pekný príbeh, a aj keď sa začína smutnou udalosťou, vôbec nie je depresívny či smutný. Je o hľadaní vnútornej sily, o viere a nádeji v lepší zajtrajšok. Navyše, autorka nám v ňom ponúka úžasné dobrodružstvo spojené s plavbou po mori, ktoré máme možnosť zažívať spolu s Annou. Neraz som si priala byť na palube spolu s ňou. A tiež s Keaneom. :)

07.10.2022 4 z 5

Peter a Lucia Peter a Lucia Romain Rolland

Nuda, nuda, nuda. Napriek tomu, že je kniha pomerne útla, zdala sa mi nekonečná.

06.10.2022 1 z 5

Hystéria Hystéria Katherine Howe

Uff... Tak toto bol hrozne ťažký pôrod. A nekonečne dlhý.

Tento príbeh nie je ani mrazivý, ani pútavý, ani duchaplný a už vôbec nie vášnivý, ako sľubuje anotácia. Ak vám môžem odporúčať - ani sa doň nepúšťajte. Škoda času.

05.10.2022 1 z 5

Láska je pre bláznov. Ako som ja. Láska je pre bláznov. Ako som ja. Sabine Schoder

Začiatok ma veľmi nebral, musím priznať, že som mala chuť knihu navždy odložiť a príbeh nedočítať. No mám taký zvyk, že dávam knihe šancu osloviť ma do takej štvrtiny, prípadne tretiny - to závisí od toho, koľko má strán.
A... tejto knihe sa podarilo ma osloviť natoľko, aby som ju dočítala do konca. Lebo to začalo byť pre mňa konečne zaujímavejšie. A začalo ma to celkom baviť.
V konečnom dôsledku ju teda hodnotím ako lepší priemer. Alebo slabší nadpriemer. :)

03.10.2022 4 z 5