Jedna spomienka Flory Banksovej přehled

Jedna spomienka Flory Banksovej
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353957/bmid_jedna-spomienka-flory-banksovej-dXP-353957.jpeg 4 153 153

Ako vieš, komu máš veriť, keď nemôžeš veriť ani sama sebe? Flora má amnéziu. Nepamätá si nič dlhšie ako pár hodín. Ani vtipy svojich priateľov, ani pokyny rodičov, dokonca ani to, koľko má rokov. Jedného dňa pobozká niekoho, koho nemala. Pamätá si to. Je to jediná spomienka, ktorá jej zostala v pamäti. On však odišiel.

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The One Memory of Flora Banks , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jedna spomienka Flory Banksovej. Přihlašte se a napište ho.

ivka7708
12.05.2024 3 z 5

Téma ma zaujala, a tak som sa rozhodla dať knihe šancu, aj keď u mňa v knižnici už nejakú dobu ležala nepovšimnutá. Začiatok knihy bol dosť sľubný ale potom sa dej začal nekonečne ťahať. Celá prvá časť sa dosť opakovala, keďže hrdinka stále zabudne čo sa stalo a musí si to pripomínať. Vety sú krátke aby odpovedali mentalite 10 ročného dievčaťa. Čítate teda stále rovnaké pasáže dookola a niekoho to môže aj odradiť. Zasa to začína byť zaujímavé okolo strany 80. Ale keď sa človek prekoná a dostanete sa k druhej časti, už to začína byť zaujímavé. Záver knihy ma presvedčil dať vyššie hodnotenie než som pôvodne zamýšľala. Pre mňa bola táto kniha vybočením z mojej komfortnej zóny ale určite neľutijem.

Agatha84
14.02.2024 3 z 5

Nedařilo se mi uvěřit stěžejní myšlence příběhu... nechci nijak zpochybňovat existenci anterográdní amnézie a její důsledky, ale autorce se to pro mě nepodařilo podat tak, abych se stala zaujatou.
Naopak, po celou dobu čtení mi nebylo dobře, chudák Flora mě pouze strašně znervózňovala.
A protože nějaké emoce v tom tedy byly, dávám za tři.

RadkaPel
17.01.2024 5 z 5

Vydrzte. Osobne si myslim, ze kniha ma tak nizke hodnoceni, protoze ji spousta lidi nedocte. I kdyz je kniha psana predevsim pozitivne, premyslite nad udelem hrdinky a je vam ji proste lito, kniha rozhodne umi vyvolat emoce. Jen ten zacatek je pomaly a celkove se to necte prilis dobre (hrdinka vzdy musi prijit na to, co se s ni deje a vy to tak ctete znova a znova), ale pak se to rozjede a zvedavost vam neda. Tedy me nedala a i kdyz pisu komentar asi rok po precteni knihy, stale si pamatuji dej a pocit, ktery jsem z knihy mela.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jedna spomienka Flory Banksovej v seznamech

v Právě čtených2x