Mesto popola přehled

Mesto popola https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230713/mesto-popola-230713.jpg 4 2721 2721

Clary si želá, aby sa jej život vrátil do normálnych koľají. Ale čo je normálne, keď je Tieňolovkyňou vraždiacou démonov, jej mama leží v kóme vyvolanej čarami a zrazu všade naokolo vidí Dolnosveťanov, ako sú vlkolaci, upíri či víly? Keby nechala tento svet za sebou, mohla by sa venovať svojmu skutočnému priateľovi Simonovi. Tieňolovci sa jej však nechcú vzdať – hlavne jej nádherne neznesiteľný brat Jace. Aby Clary zachránila svoju mamu, musí sa spojiť s nebezpečným Tieňolovcom Valentinom, ktorý je pravdepodobne šialený, určite nebezpečný a navyše je to jej otec. V New Yorku sa však dejú zvláštne veci. Niekto vraždí deti Dolnosveťanov. Je aj za týmto Valentine? A ak áno, o čo mu vlastne ide? Keď zmizne aj druhý z Nástrojov smrteľníkov – Meč smrteľníkov – prichádza desivá Inkvizítorka, aby si posvietila na Jacea. Ako ho má Clary zachrániť?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

City of Ashes , 2008

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mesto popola. Přihlašte se a napište ho.

Nathally
08.11.2023 5 z 5

Z tohoto dílu jsem ještě víc nadšená než z prvního. Opět je tu akce, která nechyběla ani v prvním díle, ale příběh je mnohem víc rozvinutější, dozvídáme se tu více o podsvětě a dalších postavách, které v prvním díle byli jen zmíněné. Valentýn opět útočí a Jace, Clary, Alek, Izzy a Simon zase chrání civily a i svůj svět.

Charming
02.10.2023 5 z 5

Příběh krásně navazoval na první dil. Opět to skončilo napínavé a těším se na další dil, abych zjistil, co se to Jace dozvěděl.

Lioncz24
25.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Druhý díl Město z popela je málo akční. Řeší se tu jack, který zradil Spolek a údajně pracuje pro Valentýna.
Valentýn je nejlepší záporná postava v knize
Láska je zničující
Clary bojuje sama se sebou
Simon se mění v upíra
Těším se na třetí díl a konečně probudíme matku, která je v komatu

Knižní novinky (3. - 10. 10.)

03.10.2013

Kniha Mesto popola v seznamech