dufkys dufkys komentáře u knih

Sedm lží Sedm lží Elizabeth Kay

čtivě napsáno, bohužel vedlejší postavy nepříliš prokreslené

02.01.2023 3 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

krásné, vánoční atmosférou prosáklé verše uchvátí i toho, kdo zarytě nesnáší poezii. vřele doporučuji :)

15.12.2022 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

milá, příjemná kniha s atmosférou Vánoc

14.12.2022 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

líbil se mi pomalý úvod do deje, díky kterému čtenář má tendence snažit se o pochopení některých situací. s čím jsem ale byla nespokojena bylo to, jak rychle zaver knihy vyeskaloval. během několika málo stránek došlo ke „stavebnímu kameni” a najednou bum, a byl konec. jinak ale příjemné čtení

10.12.2022 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

ne moc brutální, ale moc ctiva. příjemná kniha na víkendové večery

03.12.2022 4 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

bezesporu nejsilnější a nejdrsnejsi kniha, která mi prošla rukama. stojí za to si ji přečíst a až poté pátrat po informacích v jiných zdrojích.

20.11.2022 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

nezazivny dej víceméně o ničem. docetla jsem jen z důvodu počtu stran.

10.11.2022 2 z 5

Kým vychladne káva Kým vychladne káva Toshikazu Kawaguchi (p)

fajn kniha, která může změnit úhel pohledu na určité události v našem životě. doporučuji cist v angličtině, nejedna se o kdovíjak těžkou slovní zásobu

09.11.2022 3 z 5

Život s panikou Život s panikou Alžběta Bublanová

trpím panickou poruchou a náhodou jsem na tuto knihu narazila v knihovně. (bohužel) jsem se ve všem viděla, a myslím, ze je fajn si ji přečíst - ať už jako panikář z jiného úhlu pohledu, a nebo jako někdo, kdo má blizky vztah s panikarem a snaží se ho pochopit.

03.11.2022 4 z 5

Na mě si nepřijdou Na mě si nepřijdou Vera Kurian

obálka mě hodně zaujala, anotace taktéž. bohužel pribeh samotny byl pro mě nemastny neslany. po docteni jsem byla zklamaná, čekala jsem něco víc.

03.11.2022 2 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

super oddychovka pro nepříliš náročné čtenáře

23.10.2022 4 z 5

Pokřivená zrcadla Pokřivená zrcadla Diana Urban

fajn čtení, ale asi z nej nejsem tak nadšena, jako zbytek hodnotících.

13.10.2022 3 z 5

Jak jsi mohla Jak jsi mohla Heidi Perks

neurazi, ale ani nenadechne. od půlky knihy se dalo čekat, co se stane.

06.10.2022 3 z 5

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

rozhodne silný pribeh, který stojí za přečtení. místy jsem se cítila, že to, co čtu, ani nemůže být realné, že se jedná o fikci. krutá realita.
dlouho jsem se knihám s podobnym tématem vyhýbala, protože byly až moc tvrdé, až moc nepříjemné. musím ale přiznat, ze jakkoliv divně a morbidně to může vyznit, čtení mě bavilo. načapala jsem se zejména v závěru knihy, jak se usmivam a jsem tak rada, ze ne všechny lidské osudy měly špatný konec.

03.10.2022 4 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

přou se ve mně dva protiklady. na jednu stranu byla kniha opravdu pěkná, příjemná na čtení a věřím, že z příběhu si něco odnese každý z nás. na tu druhou šlo ale o něco tak strašně negativního, že jsem knihu louskala několik dní. doporučuji, ale nejedná se o oddechové čtení

01.10.2022 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

za prvé určitě doporučuji cist knihu v originále. angličtina není těžká, a těch pár slovíček se dá hodit do překladače. a teď k hodnocení - jelikož jsem sama jako dítě byla svědkem toho, čeho Lucy, dokázala jsem se do ní vcítit. nejedná se o nejlepší knihu století, ale za přečtení stojí.

27.09.2022 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

na můj vkus až moc protáhlý děj. někdy byla fuška se vyznat v postavách, ale
celkově stala za přečtení.

19.09.2022 4 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

milá kniha, fajn zápletka a oddech na 1-2 večery. nečekala bych od toho hory doly, ale za přečtení určitě stojí

31.08.2022 4 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Číst o takových věcech z pohledu malého chlapce bylo z části opravdu nepříjemné, z části fascinující. Bohužel je toto příběh, který (ač nepravděpodobně) může být pro některé osoby na světě realitou. Nedoporučovala bych ji pouze slabším jedincům.

29.08.2022 4 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Na dobu, ve které bylo dílo psáno, se čte víc, než dobře. Nedokázala jsem však s Wertherem soucítit. Mnohé činy mi připadaly nelogické, myšlenky jakoby vytržené z reality.

25.08.2022 1 z 5