dufkys dufkys komentáře u knih

Popravčí Popravčí Chris Carter

Při čtení ve mně misty opravdu mrazilo. Geniální dílo.

18.04.2023 5 z 5

Až půjdeš, vezmi mě s sebou Až půjdeš, vezmi mě s sebou Jennifer Niven

Myšlená možná pro mladší věkovou kategorii, ale určitě super kniha zpracovávající témata, o kterých je třeba mluvit. I přes závažnost témat je ale kniha oddychová a rozhodně ji doporučuji.

16.04.2023 4 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Mám vlastně strašně smíšené pocity. Na jednu stranu kniha byla fajn, na tu druhou mě neskutečně rozcilovaly situace, které proste nemohou být realné. Když už se autorka opírá o známé sériové vrahy, čekala bych, že celá zápletka bude uvěřitelná. Hlavní hrdinka má poměr s postavou, se kterou by si v reálném životě skoro na 100% nic začít nemohla, minimálně ne za stejných podmínek.
Krasna obálka je sice super, ale rozhodně nezaručuje úspěch.

08.04.2023 3 z 5

Skutečné zločiny po Česku Skutečné zločiny po Česku Miloš Vaněček

Jsem poměrně zklamaná, asi jsem čekala něco jiného. Je opravdu vidět, ze kniha byla napsána profesionály v oboru a s pomoci archivů, protože to množství detailů a odborných výrazů je zarážející. Zbytečně protáhlé popisy me v tomhle případě bohužel nudily.

02.04.2023 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Naprostá pecka. Rychlý spád, mrazivé popisy a sympatické postavy.

28.03.2023 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Už od samého začátku mi byla hlavní postava silně nesympaticka, což pravděpodobně zapříčinilo to, že jsem si knihu neuzila tak, jak jsem očekávala.

23.03.2023 3 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Tuhle dvojici proste miluju! Robin a Strike se vrhají na další případ, a ani tentokrát vás nezklamou. Trosku jsem se děsila délky knihy, ale nebylo to nic tak hrozného. Co bych možná vytkla je množství postav, ve kterém je těžší se zorientovat. Ale určitě to stojí za to

20.03.2023 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Drama, které se čte víceméně samo. Klasika, kterou určitě stojí za to aspoň jednou za život precist. Jediné, co bych vytkla a kvůli čemu nedávám 5*, je na můj vkus příliš uspěchaný závěr.

15.03.2023 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Nenáročné čtení připomínající A. Christie. Z počátku bylo těžší se zorientovat, to ale po několika stránkách přešlo.

25.02.2023 4 z 5

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

Pribeh, který zahřál u srdce. Mimo poměrně rozvetveného příběhu dostanete i několik tipů na další knihy a na to, jak svět vnímat trosku jinyma očima.

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Jedna z knih, kterou by si měl alespoň jednou za život přečíst každý z nás.

Pozůstalí Pozůstalí Alžběta Bublanová

Z anotace jsem byla nadšená a věřila, že narazím na něco, co mě nadchne. Bohužel… Nebyla špatná, popis událostí a myšlenek dobrý, ale chybělo mi nějaké vyústění.

17.02.2023 3 z 5

Jakožto fanoušek Případů 1. Oddělení jsem po tomto díle musela sáhnout, a rozhodne nejsem zklamaná. Forma rozhovorů mi ani trošku nevadila, naopak. Narozdíl od knihy „Vrah je v každém z nás” od Lucie Bechynkové mi ale trosku chyběla rozsáhlejší i více zákulisní fotodokumentace.

17.02.2023 5 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

v mých očích nebylo čtení této knihy až tak šokujícím nebo silným. pribeh je určitě zajímavý, nečetla jsem nikdy nic s podobnou dějovou linií. ale že by se jednalo o knihu, kterou budu doporučovat, kudy chodím? spíš ne.

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

tak tohle mě bavilo! trosku od víceméně každého žánru, skvělá oddechovka

12.02.2023 4 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

nebyla špatná, ale asi jsem čekala něco jiného

06.02.2023 3 z 5

Nestoudná zvědavost Nestoudná zvědavost Lynn Messina

nejde o slaďárnu ani detektivku, tak něco mezi. místy hodně táhlé a monotónní, znovu bych si neprecetla

27.01.2023 3 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

anotace mě hodně navnadila, bohužel má očekávání nebyla ani zdaleka naplněna. nejsem příznivcem postapa, sci-fi ani ničeho podobného, v čemž asi tkví hlavní kámen úrazu

24.01.2023 1 z 5

Všeho schopní Všeho schopní Klas Ekman

zpočátku jsem byla z knihy nadšena, bohužel nadšení poměrně rychle opadlo. z uvěřitelného příběhu se stala slatanina událostí, které proste nejsou reálné.
pokud ale člověk pomine to, že realnost příběhu je víceméně nulová, jedná se o fajn čtení.

07.01.2023 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

ve strašlivosti příběhu se skrývala nadhera knihy. poprvé mě při čtení opravdu mrazilo…

03.01.2023 5 z 5