drakamena drakamena komentáře u knih

Mágové Mágové Lev Grossman

Nudná kniha o ošklivých lidech, kteří se vyžívají ve své mizérii a ve znepříjemňování života ostatním.

07.07.2017 2 z 5

Krvavé příběhy z hradů a zámků Krvavé příběhy z hradů a zámků Felix Krumlowský (p)

Někdy zábavné, někdy smutné anekdoty z českých hradů a zámků. Dokonalý způsob jak v lidech vzbudit zájem o české dějiny, které nejsou o nic méně zajímavé než ty francouzské nebo anglické.

25.11.2016 4 z 5

Kovbojův návrat Kovbojův návrat Anne McAllister

Roztomilá knížka, i když až moc tradičně americká: ženy vaří, muži si prohlíží zbraně a popíjí alkohol. Ale aspoň to dítě nebylo protivné, což si zaslouží 3 hvězdičky.

24.11.2016 3 z 5

Až na popel Až na popel Amanda Quick (p)

Lepší než předchozí kniha, za historickými romancemi Quickové ale daleko zaostává. Celý ten konflikt dvou tajných společností mi připadá spíš k smíchu než nějak nebezpečný.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha o ženách beze špetky sebeúcty a o darebácích, které milovaly.

Čas namlouvání Čas namlouvání Pelham Grenville Wodehouse

Slovní humor naprosto úžasný, člověk u toho puká smíchy. Ale zápletka se v ničem neliší od předchozích x knížek.

Detektiv v sukni Detektiv v sukni Peggy Moreland

On sexistický šovinista, ona puberťačka středního věku. Detektivní zápletka k smíchu.

24.11.2016 1 z 5

Vykradač hrobek Vykradač hrobek William King

Nápad dobrý, ale emocionální reakce mě jako čtenáře nulová. Celá ta kniha je prostě emocionálně hluchá, prožitek veškerý žádný, jako by autor prostě bruslil po povrchu a odškrtával si ze seznamu věci, které by podle něj měly ve fantasy textu být.

24.11.2016 2 z 5

Černá magie Černá magie Lisa Jane Smith

Všechny ženské hrdinky mi lezly krkem. Ach, my ubohé, utlačované čarodějky, my zabíjíme, zotročujeme, zneužíváme a ničíme, ale proč, ach, proč nás lidé nemají rádi, proč, ach, proč nás jenom inkvizice upalovala? Ještě nikdy jsem nezažila, aby si darebáci podobně hráli na oběti.

Relikviář Relikviář Lincoln Child

Dobrý thriller s prvky rádoby sci-fi. Preston & Child umí dokonale vykreslit postavy, takže je do nich člověk skutečně zainvestován.

17.09.2016 4 z 5

Be my family or not Be my family or not Tite Kubo (p)

Líbil se mi zvrat s Ichigovým otcem, a taky s Ishidovým. Zatím nejlepší svazek.

17.09.2016 5 z 5

Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Josef Bernard Prokop

Nápad nebyl špatný, ale připadalo mi to, jako bych četla hrubý manuskript, který ještě neprošel přes editora: mezery v textu, kde naprosto nedávaly smysl, chybějící úvozovky, někdy nebylo poznat, kdo vlastně mluví...

Zloděj těl Zloděj těl William King

Podprůměrná fantasy s tuctovým hrdinou, který nedokáže udržet poklopec zapnutý. Nic moc.

Na hraně temnoty Na hraně temnoty David Morrell

Nebylo to ani zdaleka tak dobré jako Morrellovy staré thrillery, Bratrstvo růže, Bez slitování apod. Téhle knize chybělo napětí a protahovaná scéna rozuzlení na konci mi připadala přímo směšná. Prostě to vyšumělo.

16.01.2016 2 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Krásný vztah Willa, Jema a Tessy. Jen Nathaniela a Jessamine by měl někdo rozšlápnout jako brouka. A Magnus Bane je vždy dokonalý.

02.01.2016 4 z 5

Lord v nesnázích Lord v nesnázích Mary Jo Putney

Strašně ukecaná kniha. Postavy tam pořád rozebíraly jedno a totéž. A to jak se objevovali další a další příbuzní na obou stranách, už pak bylo přímo směšné.

02.01.2016 2 z 5

Temnota Temnota Robert Crais

Kniha je úžasná hlavně díky vztahu Colea a Pikea. Jejich přátelství je nádherné. A je taky zdrojem velké části humoru v jinak vážném thrilleru.

05.07.2015 4 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Kniha nebyla tak strašidelná, jak jsem si myslela a doufala.

27.05.2015 3 z 5

Stříbrná větev Stříbrná větev Rosemary Sutcliff

Hezká dobrodružná kniha pro celou rodinu. Škoda, že jsem se k ní nedostala jako dítě, to bych jí určitě dala 5 hvězdiček.

26.12.2013 4 z 5