drakamena drakamena komentáře u knih

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Moc hezká kniha se spoustou zvratů. I když jsem pro jednou musela souhlasit s panem Havlem, rozuzlení případu mě trochu rozesmutnilo. Ne že by si potrestaní trest naprosto a zcela nezasloužili, zklamalo mě ovšem lidské chování, které vedlo k tolika tragédiím. Hlavně pak jednání Otova starého přítele...

23.01.2022 4 z 5

Čarostřelec Čarostřelec Jan Horníček

Skvělá atmosféra - hlavně ve formě audiobooku, kde byla podtržena zvukovými efekty a hudbou - na samotném příběhu mě ale neuvěřitelně zlobilo chování lidí v té horské vesnici. Na konci jsem už pak doufala, že je všechny do jednoho pověsí vedle toho jejich slavného "ochránce".

Co kdyby? Co kdyby? Randall Munroe

Skvělá kniha. Některé otázky byly skutečně velmi absurdní - a některé souvislosti z nich vyplývající by mě nikdy ani nenapadly! Poučná a přitom velmi zábavná kniha, a to díky autorovu způsobu podání a taky jeho legračním obrázkům. Rozhodně stojí za to!

Navždy Provence! Navždy Provence! Peter Mayle

První díl byl skvělý, druhý už tak moc ne. Kde první díl plynul velmi přirozeně, epizodní anekdoty zarámované přestavbou autorova domu, druhý díl mi připadal občas trochu křečovitý ve snaze působit zábavně za každou cenu. Už to prostě tak neplynulo. Škoda. Přesto si určitě poslechnu i třetí díl.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Kniha, ve které všichni dostali to, co si zasloužili. Nejzábavnější byla předposlední kapitola, kde se následně policisté snažili přijít na to, co se to, k čertu, na tom ostrově vlastně stalo. Tam jsem se i zasmála.

Nejlepší hláška? "No prosím. Další cvok!"

22.11.2021 4 z 5

Pes, který chtěl pokousat bouřku Pes, který chtěl pokousat bouřku Leona Burianová

Velmi krátká sbírka básní, které mě bohužel neoslovily.

22.11.2021 2 z 5

Strýc Dynamit Strýc Dynamit Pelham Grenville Wodehouse

Od Wodehouse jsem zatím znala jenom Jeevese a Woostera, ale tahle kniha byla skvělá. Lord Ickenham je vskutku chodící pohroma pro svého synovce Ponga, na druhou stranu vždy pomůže všechno zaonačit tak, aby to dobře dopadlo. Báječně jsem se bavila!

22.11.2021 4 z 5

Několik velmi dobrých postřehů a nápadů, nejsem si ovšem jistá, jestli je metoda KonMari zrovna můj šálek čaje. Rozhodně se ale budu přinejmenším některými radami v budoucnu řídit.

22.11.2021 3 z 5

Zázračné zbraně: Jak se Izrael stal vyspělou vojenskou supervelmocí Zázračné zbraně: Jak se Izrael stal vyspělou vojenskou supervelmocí Jaakov Katz (p)

Naprosto úžasná kniha, která se četla jedním dechem, protože není jen plná dat, nýbrž i lidských příběhů, má lidský rozměr. Můj obdiv k Izraeli a k tomu, co Izraelci dokázali, se díky ní jen zvýšil.

22.11.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Ačkoli mi některé z političtěji laděných fejetonů tak úplně nesedly - především vzhledem k tomu, za kterého režimu odstartoval Marek Eben svoji kariéru - valná většina byla skvělá. Ten o nákupech v době koronavirové, ten o květáku, ten o jezevčíkovi jako chlupatém ohřívači bez vypínače... Vůbec nelituji, že jsem si audioknihu koupila a poslechla. Vyvolala u mě úsměv na rtech.

Znovu Provence Znovu Provence Peter Mayle

Lepší než předchozí kniha série, na první díl však stále nemá. Opět jsem trochu postrádala ten humor a šmrnc, které u mě stále vyvolávají úsměv na rtech, kdykoli si vzpomenu na Rok v Provence. Přesto, i tato kniha byla velmi laskavá, uklidňující a pohodová. Prostě dílko, když se chcete cítit fajn.

Když se vosy vyrojí Když se vosy vyrojí Marie Rejfová

Tolik cvoků na jednom místě aby člověk pohledal. Po většinu knihy mi vlastně nikdo nebyl ani za mák sympatický, líbilo se mi ale rozuzlení. Hlavně to, kdo se nakonec ukázal být vrahem.

Prach a stín Prach a stín Lyndsay Faye

Podle mého názoru jedna z nejlepších knih o Sherlocku Holmesovi se vskutku skvělou zápletkou. Jak Holmes, tak Watson byli v této knize velmi sympatičtí a hlavně - Watson nebyl žádný idiot a velkou měrou přispěl k završení případu. Za to u mě má autor vždycky velké plus!

22.11.2021 5 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Barák plný bláznů. Chlapi neschopní slaboši a ženy hysterky. A s každou další generací to bylo horší a horší. Upřímně obdivuji hlavního hrdinu, že se odhodlal do téhle rodiny přece jenom přiženit. Já bych vzala nohy na ramena!

Jáchymovští démoni Jáchymovští démoni Vlastimil Vondruška

Možná trochu příliš dlouhé, ale jinak velmi dobrá detektivka. Navíc se mi líbil náhled do života úplně běžných lidí té doby, což bylo vskutku zajímavé.

22.11.2021 4 z 5

To bylo tvé jméno. 02 To bylo tvé jméno. 02 Makoto Šinkai (p)

Jelikož o tomto příběhu nic nevím, neměla jsem nejmenší tušení o tom, kam bude směřovat. Proto mě ten zvrat v druhém díle opravdu překvapil. Skvělé!

22.11.2021 4 z 5

To bylo tvé jméno. 01 To bylo tvé jméno. 01 Makoto Šinkai (p)

Krásně nakreslená manga s velmi jedinečnou atmosférou. Rozhodně si přečtu další díly!

Kočka v blázinci Kočka v blázinci Andrea Platznerová

Útlá knížečka s velmi zvláštní atmosférou. Život v blázinci očima kočky žijící v jeho zahradě. Občas smutné, občas bláznivé, v každém ohledu jedinečné.

Než pravda vyjde najevo Než pravda vyjde najevo Tošikazu Kawaguči

Druhá kniha v této sérii se mi líbila víc než ta první. Příběhy se mi zdály dojemnější, propracovanější, více se mě dotýkaly. Přiznávám, že jsem bulela jak želva. Hvězdička dolů za skutečnost, že se někdy dalo jen těžko určit, kdo právě hovoří. Nevím, jestli to bylo překladem, nebo původním textem, občas to ale bylo mírně matoucí.

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Tak tohle bylo trochu jiné, než jsem čekala. Očekávala jsem přímočarou detektivku, tohle ale byla spíše psychologická studie účastníků jedné tragédie. Jakmile jsem však přehodila výhybku a přizpůsobila svá očekávání, začala se mi kniha moc líbit. Zatím jedna z nejlepších, jaká se mi od Agathy Christie dostala do rukou.