Dousabel Dousabel komentáře u knih

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Tak tohle byla jízda! Po Pokoji smrti, z kterého jsem byla přeci jen malilinko zklamaná, se pan Deaver zase vyšvihl :) Super, geniálně promyšlené, skvěle vysvětlené, parádně napsané, v druhé půlce se knížka prakticky nedá odložit. Ach, Jeffery, přeji Vám nikdy nevysychající studnu nápadů, vitalitu a dlouhověkost! :o)

03.01.2015 5 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Neuvěřitelně milá, oddechová knížka, když člověk potřebuje vypnout a nabít se pozitivní energií:)

14.04.2014 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Pěkná knížka o splněných přáních a plná morálních ponaučení. Taky z velké části pohádka, ale spíše pro dospěláky, opravdu nevím, jestli by toto přelouskalo dítě nad 10 let, i když je to v žánru zařazené do dětské literatury. Trochu mi chybělo obšírnější vysvětlení celého příběhu a konec mi přišel trošku uspěchaný, ale jinak moc příjemné počtení. Na Zlodějku to samozřejmě nemá, ale tyhle dvě knihy se absolutně nedají srovnávat, každá je z naprosto jiného světa, doby, země, režimu... Proto, kdo se chystá číst po Zlodějce Posla, čekejte od toho jenom příjemnou trošku fantasy pohádku a nesrovnávejte je :)

11.03.2014 4 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

No, možná by stačilo říct, přečtěte si první díl a jen si zaměňte hlavní postavy :D Už mě trochu rozčilovala ta předstíraná nezamilovanost a už i na mě bylo moc detailních prohlídek dutiny ústní :D :D Ale je to každopádně pravé, letní, odpočinkové čtení.

30.07.2018 4 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Herdek, která by tohle nechtěla zažít :D Ze dne na den se nastěhovat ke krásnému sexy chlapovi a dokonale si ho podmanit :D Jj, pohádka, ale pěkná, ideální na dovolenou :)

30.07.2018 4 z 5

Výš než v sedmém nebi Výš než v sedmém nebi Griet Op de Beeck

Tahle kniha mě tak nějak minula. Ze začátku dobrý, ale za půlkou jsem zjistila, že už je mi úplně fuk, jak ta jejich rodinka dopadne. Ani jedna postava mi k srdci nepřirostla, i když se životy všech prolínají, přišlo mi to takové neucelené.

15.07.2018 3 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Dalo se to napsat lépe. Knížka působí tak nějak neuspořádaně, žádný dílek příběhu mi nepřišel pořádně dotáhnutý do konce. A závěr, ten mě vyloženě vytočil :) Škoda, protože ostatní díla z Ölandu jsou supr.

10.04.2018 3 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Četla jsem ji moc dlouho a to byla chyba, za kterou autorka ale nemůže a kniha mě v půlce přestávala bavit. Taky už mi trošku vadí stále stejné schéma dokola, proto mi její knihy připadají tak nějak stejné. A tentokrát ani nijak moc bombastické překvápko, jak v jejích předešlých románech.

07.03.2018 4 z 5

Až úplně dolů Až úplně dolů Jennifer Weiner

Nejdřív mi tedy Allison lezla strašně na nervy, říkala jsem si, co ty máš za problém, jedno dítě, milující manžel... Někdo má děti 3 a je sám. Ale postupem času ji člověk pochopí. A co musím vyzdvihnout, je opravdu dokonale popsané myšlení a chování závislého člověka. To bylo opravdu brilantní!

21.10.2017 4 z 5

Nadobro ztracený Nadobro ztracený Harlan Coben

Starý dobrý Coben. Četla jsem tuto knihu už před několika lety, tak jsem si ji u příležitosti nového vydání přečetla znovu. Je pravda, že oproti novějším titulům mi děj místy přišel trochu rozvláčnější, je tam pár mrtvých míst a kniha se dá v pohodě odložit, což u těch novějších dílek prakticky nejde. Ale i tak, skvělý thriller, jak jinak u pana Cobena :)

25.07.2017 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Pěkná kniha, ale šla jaksi mimo mě, pár dní po dočtení už se mi vytrácí z paměti. Četlo se to dobře, ale ani Josie ani žádná jiná postava mi nepřirostla k srdci, navíc jsem stále čekala na nějaký větší zvrat v ději, nebo alespoň něco nepředvídatelného a nic se nepřihodilo. Z podobné doby a prostředí je mnohokrát lepší od Fulvia Chlapec, který rozdával sny.

05.07.2017 3 z 5

Pohodlné lži Pohodlné lži Randy Susan Meyers

Slušný psychologický román, bohužel trochu dosti rozvleklý. Ale knize se nedá upřít opravdu zdařilé popsání psychologie a jednání lidí v určitých životních situacích, např. podváděné manželky, nebo matky kariéristky. Jen to mohlo být trochu kratší.

23.06.2017 3 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Harlan Coben, to je prostě sázka na jistotu. Žádné zdlouhavé popisování postav, okolí, prostě šup, šup a je konec. A bohužel až příliš rychle :D Možná trochu netypický závěr, nedopadlo to úplně podle mých představ, sem tam to trochu zaskřípalo, ale každopádně další skvělá kniha!

23.06.2017 4 z 5

Ultimatum Ultimatum Anders de la Motte

Jsem moc ráda, že jsem se nenechala prvním dílem odradit, protože toto byl úplně jiný level! Přece jen už známe hrdiny (no, hrdiny, o tom by se dalo polemizovat:o) ) z předešlé knihy a asik trochu tušíme, kdo je a není záporák, podrazák, zabiják :D Ale tady zjistíme, že vlastně nic nevíme :D :D
Opravdu super konspirační thriller, přesně jak už bylo napsáno - nikomu nevěř, všichni lžou a kdo nelže, chce tě zabít :)
Moťťáku, jsi frajer! Chtěla jsem dát 4, ale za ten doslov a husí kůži po celém těle, dám 5.
A Atife... chtěla bych být tvou Natálií!! ♥

18.04.2017 5 z 5

MemoRandom MemoRandom Anders de la Motte

Tady byl někde problém :) Knížka mě uspávala po pár stranách, četla jsem ji docela dlouho a celkově mě moc neuchvátila. Poměrně dost mi tam chyběl alespoň jeden kladný hrdina :) a ze začátku jsem se ztrácela v postavách. Janus mě ani tak moc nepřekvapil, dalo se to čekat. A ten závěr jak vystřižený z Ramba? :D Nicméně do druhého dílu se pustím, jak to s tím Davidem bude pokračovat.

13.04.2017 3 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Mám ráda knihy Kate Mortonové a moc. Ale než se dohrabu alespoň doprostřed knihy, je to trochu boj :) Ono se to čte strašně pěkně, je to hezky, mile napsané, opravdu výborně jsou tady vykresleny 20. léta, sympatické hlavní postavy, ale během čtení jsem se několikrát přistihla, že se na knihu moc nesoustředím, nebo při ní večer až moc rychle usínám. Zase na druhou stranu, to mrazení a naskakování husí kůže v závěru, kdy se pospojují všechny dílky příběhu, za to opravdu stojí. A to Kate opravdu umí! Chtěla jsem dát během čtení za 3, ale za druhou půlku a závěr 4 zaslouženě :)

14.02.2017 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Pro mě bohužel docela zklamání. Očekávala jsem podle anotace hrůzu nahánějící, pomalu hororový příběh, ale toho se mi nedostalo ani za mák. Ani kdybych to četla uprostřed lesa ve skleněném domě ☺ Četlo se to hezky, ale dobré tři čtvrtě knihy se tam vůbec nic neděje, kromě neustálého žvatlání pár nevyzrálých pseudodospěláků. Samotný závěr ve mě aspoň trochu probudil nějaké to mírné napětí, tak alespoň 3 hvězdy.

28.12.2016 3 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Patologická! Tohle slovo pro mě nejvíce vystihuje tuto trilogii. Je to patologické, divné, nechutné, zvrácené, ale musím uznat, že fakt geniálně vymyšlené. Jestli celý příběh měli pánové promyšlený hned od začátku, nebo se jim rozvíjel postupně, fakt klobouk dolů. Sedělo to snad do posledního detailu a závěr opravdu překvapivý, i když ne úplně podle mých představ :)
Pro silnější, otrlé a především bezdětné čtenáře vřele doporučuji!

07.02.2016 4 z 5

Smrt má oči mojí dcery Smrt má oči mojí dcery Jessica Treadway

Může obsahovat SPOILERY!

Naprosto bravurně popsané pocity a chování mámy, která si nechce přiznat, že její dítě je psychopatický šílenec. I když mi to Hannino popírání očividné pravdy lezlo děsně na nervy, asi by se takhle choval každý rodič. Po dočtení mi v hlavě lítá spousta otázek. Byla by Dawn taková, kdyby měla jinou výchovu? Kdyby jí nechali zoperovat to líné oko, kdy chtěla? Kdyby ji ve škole nešikanovali? Anebo ať děláme, co děláme, když se naše dítě zamiluje do psychopatického šílence, sám se z něj stane? Samotný závěr knihy se mi moc líbil, ale stejně nad tím musím pořád dumat :)

19.01.2016 4 z 5

Nehoda Nehoda Chris Pavone

Tak mnohovrstevný thriller to tedy rozhodně je, s čímž jsem měla na začátku čtení docela problém, protože jsem se málo soustředila a měla jsem v tom potom hrozný chaos:) Pak když jsem si všechny postavy začlenila, už to do sebe hezky zapadalo. Druhá půlka knihy vynikající, to už jsem ji jen nerada odkládala a za tu husí kůži na konci čtyři hvězdy opravdu zaslouženě :)

04.12.2015 4 z 5