DomenicaRisa DomenicaRisa komentáře u knih

Alfa a omega Alfa a omega Joe Hill (p)

Po přečtení celé série jsem trochu na vážkách. Komiksy nečtu. Možná proto jsem nepobrala moc ten konec, ale hrubý děj je docela dobrý. Chtěla jsem ještě zkouknout seriál, ale jestli je to horší než kniha, tak, si to nechám asi ujít. Ale jako studentka říkám - lebeční klíč - pecka! To by se studovalo.

09.05.2020 3 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Na plný počet to není, ale bylo to příjemné čtení. Po dlouhé době něco, z čeho jsem neměla chuť zvracet. Možná lehce naivní, ale hezký příběh. Charlotte byla osvěžující, její jebat-na-to seznam dokonalý a tendence všude strkat nos na přizabití. Ale dovedlo je to až do konce, tak proč ne. Jen jsem si klepala na čelo - někdo s Reedovou diagnozou fakt nepoleze na skálu. A závěrečný epilog byl trochu moc sladký.

23.04.2020 3 z 5

Nejvíc sexy chlap Nejvíc sexy chlap Julie James

Hvězdička za postavu Jeremyho. Klasická pohádka ve stylu přečtu a zapomenu. Za měsíc už nebudu vědět, o čem že to bylo.

17.03.2020 1 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Po přečteni celé série opravdu nechápu, co tohle dělá mezi bestsellerem. Asi taky půjdu napsat dívčí román... Tenhle díl teda nebyl už 100% odpad, ale víc než půl hvězdičky se tomu dát prostě nedá. Kdyby autorka celou sérii sepsala do jedné knihy, přičemz by vynechala většinu prvních dvou dílu, možná by to bylo čitelné.

08.02.2020 1 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Smekám před nápadem. Opravdu velice originální námět. Nejlepší postava podle mě byl samotny Oceán. Taková otcovska postava pro své Sirény a současně nemillsrdny šéf. U ostatních postav si nepamatuju ani jména. A krom myšlenek a vnímání Oceánu tam snad nic zapamatovatelneho nebylo.

08.02.2020

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Dobre, stáhla jsem si ukázku, abych věděla, zda má smysl si knihu koupit. Už jen ukázka mě naprosto znechutila. Dokonalé převedení toho, jak špatný překlad naprosto zabije příběh. To nářečí se prostě nedalo. Kdyby překladatel vybral jiné, možná by se to nějak dalo, ale tohle jsem číst nemohla. Ukázku jsem ani nedočetla. Možná slovenský překlad, pokud bude, mi umožní si knížku přečíst.

11.01.2020

Vím, že tě chci Vím, že tě chci Estelle Maskame

Zjistila jsem, že mé pozornosti unikl snad už poslední díl patřící k této odpadové sérii. Autorka tady nejspíše chtěla hrát na city vykreslením Tylerova hrozného dětství. Ale je to hrozně nereálné. Týrání v takovém rozsahu by si dospělí všimli. A minimálně něktěří nahlásili, jako například výchovný poradce ve škole. Taky by měl určitě následně povinné sezení s psychologem, jakkoli by ho chtěl odmítat. Zbytek knihy se nijak nelišil od prvního dílu. Žádné vnitřní odhalení proč a jak. Nevyvolalo to ve mě žádnou emocí, jen nechuť a pocit marnosti nad touhle "úžasnou" sérií.

02.09.2019 odpad!

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton

Nevím proč, ale humor Alice Clayton mě vždy dokáže odreagovat a příjemně zabavit. Sérii Zrzka ale moc nemusím, proto jsem se na začátku trochu bála.
Jasně, příběh je jednoduchý, konec předvídatelný, ale jak se říká - ďábel je v detailech. Hippies mamča účastnící se závodu Amazing Race? Super! Když pominu, že zrovna název závodu přeložili doslova jako Úžasný závod. Roxiina fóbie ze včel a všeho žluto-černo proužkovaného a bzučícího? Občas vedla k vyloženě vtipným situacím. Zeleninové narážky? Taky dobrý.
Hlavní zápletka byla tak trochu podle mě nezapletená, neco ve stylu antického "deus ex machina" kdy potřebujem nějaký zvrat tak tam něco vymyslíme. Stejně jako by to chtělo dopracovat líp minulost sexy farmáře Lea.
Během čtení jsem dostala nesnesitelnou chuť na nějaký dort nebo koláč, takže po odložení knížky jsem se musela pustit do pečení.

20.08.2019 3 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Ach jo, jak tohle nějak pobrat. První co mi letělo hlavou tak mi to hrozně připomínalo příběh dvou lidí, které znám. Dokonce jsem si z nich i dělala srandu. Tak nějak jsem proto tušila, že to bude na dlouho. Neustálý koloběh hádek, odpuštění, smíření, fungujícího vztahu a dalšího průšvihu hádky a tak dále. Hardin byl na začátku sobec. Tess zamilovaná naivní husa. Hardin byl pořád sobec, Tess méně naivní, ale pořád stejně blbě zamilovaná husa. Tohle se točí 4 díly. Nemůžu říct, že je to špatné ani dobré. Prostě to je. Připomíná mi to také sérii DIMILY, nicméně ta je vyloženě pro naivní patnáctky.
Knížka má něco do sebe. Ne vždy tyto příběhy mají dobrý konec, ale hezky to ukazuje, že ve vzahu berete vše - dobré i zlé. Takže mladé slečny co věří na lásku na první pohled a pak jednorožce prdící duhu - přečtěte si DIMILY a od tohohle se držte dál.
Hodně komentářů říká, že je to hrozně natažené a jde pořád o to samé, co takhle v reálu přece nefunguje. Bohužel ale funguje. A občas je to ještě zamotanější.

28.07.2019 4 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Nevím, ale tyhle knížky kombinující hezkou/zajímavou holku a nějakého rockera s problémem mě prostě nebaví. Možná je to prostředím, ale stejně jako série STAGE DIVE je tohle prostě dobré leda na podložení kymácející se knihovny. Nemělo to nic moc zajímavého, tuctový námět, který se ničím nevymykal. Hrdina vše takříkajíc musí pos*at, aby to pak sáhodlouze napravoval.

28.07.2019 odpad!

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Kniha mě nenadchla ani neurazila. Všichni vyzdvihují vtip a sarkasmus hlavní hrdinky, ale nějak mi to přišlo jako slabý odvar - znám lepší. Problém pro mě bylo jméno Kinga a jeho české skloňování, rvalo mi to oči. Lukasz docela snesitelný, víc mě ale zaujal jeho bratr. Když byl zmíněný únik informací, hned jsem věděla odkud vítr vane, takže překvapení se pro mě nekonalo v tomto. Právnička nejsem, takže věrohodnost prostředí zhodnotit nemůžu.

28.07.2019 2 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Moc pěkně sepsané, v mém případě audioknihy i namluvené. Souhlasím s označením severská mytologie pro začátečníky. Ale v práci se poslouchaly příběhy hezky.

25.07.2019 4 z 5

Tajemství řeči těla Tajemství řeči těla Joe Navarro

Přijde mi, že tam není nic nového, co by již nebylo řečeno v předchozích knihách Joe Navarra, takže pro mě zbytečný nákup.
Pokud nikdo jinou publikaci od něj nemá, určitě užitečná a přehledná kniha postupující po jednotlivých částech těla. Postrádám obrázky, na můj vkus jich je málo. Zejména u některých gest by se hodily.
Pokud někoho toto opravdu zajímá, sáhla bych spíše po publikacích Odhalte na co druzí myslí a Poznejte když vám někdo lže. Tato knížka je spíš příručka zabývající se opravdu jen jednotlivými gesty, ne širší souvislostí.

03.07.2019 2 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Asi už nepatřím mezi cílovou skupinu, ale tohle bylo jedno velké drama. Hodně nápadné se sérií After - nevím která byla první, ale právě After mi připadá dost propracovanější. Tohle byly jen hysterické děti, které mají kupu "neřešitelných" problémů. Nevím, koho bych tam propleskla dřív, ale potřebovala by to většina postav co se tam objevila.
Četla jsem celou sérii, žádné převratné zlepšení se nekonalo. Pro max. šestnáctileté slečny je to asi úžasné knížka, ale za mě tak jedna hvězdička.

29.05.2019 odpad!

Zloděj Zloděj J. R. Ward (p)

Tak jo, další Wardovka. Hrozně jsem se těšila a po prvním přečtení byla lehce zklamaná. Z minulého dílu, kde bylo velké spojení Bratrstva s Bastardy jsem čekala nějaké to tření při společném soužití, trochu testosteronu při šarvátkách s vyhlazovací společností a někde mezi tím příbeh Assaila a Marisol. A ejhle ono to bylo celé jen o nich. Ostatní se tam sotva mihli. Asi nejslabší díl za mě. Ač musím uznat, že vize Holywooda jak zpívá You´re welcome z Moany mě pobavila, po dočtení jsem si říkala "A to je všechno?" Při druhém čtení jsem pátrala po něčem převratném, co mi uniklo - leč opravdu nic jsem neobjevila.

29.05.2019 2 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Moje 4 kniha od Browna. Zaujala - to rozhodně ano. Poukazuje na problematiku dnešní doby - techniku a závislost lidí na ní. I po přečtení se nad knihou zamyslíte a strávila jsem dobrou hodinu jejím rozebíráním u piva v hospodě s přáteli. Bohužel však nemůžu ignorovat absolutní potlačení reálií - zde co se týká Španělska. Navíc to ani nebylo nutné - mělo to jen příběhu dodat na zajímavosti. V mém případě mu to však ubralo. Z autorů tohoto žánru u mě na prvním místě prostě zůstává James Rollins.
Trochu už se mi zdá jako klišé jeho styl - Langdon & nějaká krásná žena = pronásledováni vládními složkami.

09.06.2018 3 z 5

Láska na druhý pokus Láska na druhý pokus M. J. Summers (p)

Jak může někdo takovou slátaninu vůbec napsat? Trochu mi to připomínalo jeden díl z Coctail série od Alice Clayton, ale nesahalo mu to ani po kotníky. Jedno obrovské klišé. Ty záchvaty žárlivosti by normální chlap těžko snášel.
Od knížek tohoto žánru nemám nějak velké očekávání, ale tohle byla hrůza. Snaha tam stůj co stůj nacpat nějaký extra zvrat se autorce moc nevyplatil. Přišlo mi to dost přeplácané a umělé.

02.06.2018 odpad!

Elementum Elementum Jiří Dittrich

Jako tradičně mě u neznámé knihy zaujala nejprve obálka a anotace taky nezněla špatně. Po přečtení musím autora pochválit - na české fantasy neobvykle povedené a čtivé. Oceňuji promyšlení původu originálního světa a jeho historie. Pár drobností tam na zlepšení bylo, ale v případě vydání 2 dílu nebudu váhat s přečtením. Celkově bych zhodnotila v žánru české fantasy na 90%.

08.08.2017 4 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Je až s podivem, kolik lidí nechápe skrytou podstatu téhle knihy. Tohle opravdu není povrchní dílo, kde se stačí zaměřit na to očividné. Tady je nutné vidět to skryté. A to platí pro všechny knihy Franze Kafky.

03.09.2016

Smrt elfů Smrt elfů Wolfgang Hohlbein

Trvalo mi na mé poměry docela dluho, než jsem se trilogií prokousala. Celá série u mě nějak postráhá nějakou hloubku. Jedině první díl mě dokázal naprosto pohltit, pak už to bylo spíš o mé zvědavosti, jak to skončí, která mě donutila celou trilogii dočíst. Nejsou to špatné knihy, ale jsou i lepší, kde se prolíná náš svět s magickým.

29.07.2016