Desire_Lydon Desire_Lydon komentáře u knih

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Tato kniha patří k těm vydařenějším z žánru "dívčí romány". Kniha mně hodně bavila a četla se skoro sama. Líbí se mi, že se odehrává z Paříži, což je velmi romantické město, do kterého bych se sama chtěla podívat. Ale míra romantiky je ještě únosná i běžnému čtenáři. Zvlášť scéna, kde je St.Clair opilý moc romantická nebyla :D Když už jsme u těch postav, ty se mi líbily. Mezi Annou a St.Clairem bylo takové to správné napětí, roztomile se pošťuchovali a zároveň si ze sebe utahovali. A konec byl předvídatelný. Nebyl by to správný dívčí román, kdyby to neskončilo tak, jak to skončilo. Ale i tak se mi kniha líbila a doporučuji jí dál jako zábavný víkendový příběh :)

02.11.2014 4 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Na knihu jsem se moc těšila. Sleduju totiž seriál, který mně moc baví... ale kniha mně zklamala. Nějaké odlišnosti se seriálem tu byly, ale to by mi zas tak nevadilo. Seriál je mnohem napínavější. V knize jde jen o vztahy, vztahy, vztahy a pro změnu vztahy. To jsem fakt nechápala. Tak oni jsou po tolika letech zpátky na zemi, neměli by se spíše starat o to, jak přežijí, kde si opatří jídlo a podobně, místo toho, aby se zaobírali tím, čí srdíčko je zlomené a kdo se s kým líbal?! Chápu, že je tato kniha určená převážně náctiletým (do téhle kategorie taky ještě pořád spadám), ale to neznamená, že to nemůže být seriózní sci-fi kniha (sci-fi, nikoliv romance). Této knize je velmi podobná série Loď mezi hvězdami, která se mi líbila mnohem více. Začátek knihy byl docela matoucí a pro čtenáře, který není obeznámen se seriálem, to může být šok. Vyprávět příběh hned z pohledu 4 postav? Mám dojem, že si autorka ukousla příliš velké sousto. Ale nakonec to nebylo tak zlé, alespoň jsme viděli příběh z několika pohledů. Knize ale nemůžu upřít čtivost. Asi proto dávám 3 hvězdičky.

31.10.2014 3 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Pokračování nebylo špatné, ale stejně tak jako pár dalších lidí si myslím, že to prostě mělo skončit 3. dílem, který se zdá být celkem uzavřený. Nevím jak vy, ale na této knize lze vidět, co se může stát, když ji uměle prodloužíte. Knize nemůžu upříst čtivost, to v žádném případě, ale dobrá kniha by také měla mít nějaký děj. Podle mého názoru se celý tento díl točil jen a jen kolem vztahů a ničeho jiného. Sice jsme poznali pár nových postav, bez kterých se další díly zřejmě neobejdou, ale celé to byla strašná komedie točící se kolem nesmyslů. Ale pořád se ta komedie dobře čte, kniha je i na absenci děje celkem zábavná... takže slabší 3 hvězdičky.

27.10.2014 3 z 5

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

Kniha se mi moc dobře četla. Na začátku bylo přeskakování mezi postavami trochu matoucí, ale pokud pozorně čtete a nepřeskakujete odstavce, nemáte problém se po pár desítkách stránek orientovat. Nakonec jsem se do knihy tak začetla, že mi dělalo problém se od ní odtrhnout. Je to výborná detektivka v promyšleným příběhem, ze kterého mi v některých chvílích běhal mráz po zádech. Jsem vážně nadšená a těším se pokračování

03.10.2014 5 z 5

Oškliví Oškliví Scott Westerfeld

Nápad byl rozhodně dobrý. Neotřelý, originální. Takže na tohle palec nahoru, ale některé pasáže mně nudily. Hlavně ty před útěkem do Kouře. Ovšem je vidět, že autor zas tak velkou fantasii nemá - Uglyville a New Pretty Town? Originalita chybí. Navíc mně hrozně štval špagbol a švedkned. To jsem myslela, že knihu zavřu a zahodím. Nevím, jestli budu číst i další díly. Mám z ní takové rozporuplné pocity, takže ještě uvidím...

24.08.2014 3 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Dokonalá. Opravdu se mi tato kniha líbila. Probudit se každý den v těle někoho jiného - jaké to asi je? Já si to osobně neumím ani představit. Ale A se jeví jako silný jedinec, který to zvládne. Ostatně, musí to zvládnout. Ale když se zamiluje? To teprve začíná ta pravá jízda. Zdá se sice, že je každý den stejný v tom, že vstane, zjistí kde bydlí a jak daleko je to k Rhiannon, ale v něčem to je jiné. Je to tím, že každý člověk a jiný a má jiný charakter, čímž se kniha stává neskutečně poutavá a zajímavá. Najdeme tam i nějakou hlubší myšlenku, což se mi líbí. Konec jsem rozhodně nečekala, na mně to bylo moc rychlé a musela jsem si těch pár posledních stran přečíst ještě jednou, abych to vstřebala. Krásná kniha, doporučuji.

20.08.2014 5 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Došla jsem asi do 40. stránky a stále nevím, o čem kniha vlastně je. Takže odkládám a uvidíme později...

02.06.2014

Všechna pravda, co je ve mně Všechna pravda, co je ve mně Julie Berry

Originální kniha. Tak by se dala dvěma slovy popsat tato nenápadná a tenká knížka. Vlastně jsem od ní čekala něco úplně jiného, ale i tak se mi líbila :) Krátké kapitoly mi nevadily, naopak jsem byla ještě víc napjatá a musela jsem číst dál. Styl psaní mi vyhovoval. Jen mně občas štvala Judith. Já chápu, čím si prošla, ale někdy mi přišla jako stalker, hlavně co se týče Lucase. Ale za mně palec nahoru :)

21.05.2014 4 z 5

BZRK Reloaded BZRK Reloaded Michael Grant

Pokračování je skvělé. Sice jsem měla problém s orientací s ději, protože jsem první díl četla už před rokem, takže jsem se v prvním stránkách malinko ztrácela. Tato série je prostě geniální. Skvěle promyšlená. Dějových linií je sie trochu více než u běžných knih, ale to mi nevadilo. Nakonec se všechno spojí a dává to smysl. Překvapilo mně,když jsem se dozvěděla, že je i třetí díl. Doufám, že brzo vyjde, ať se v tom zase nezamotám! :D

30.04.2014 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Tento díl se mi asi líbil nejvíce. Četla jsem ho sice nejdéle, ale to nemá nic společného s příběhem nebo knihou samotnou. Skvěle se četla, stránky ubíhaly jedna za druhou :) Napínavé, akční a zábavné čtení... Gideona jsem si v tomto díle oblíbila o něco víc a Gwenny a Gideonovi jsem jako páru fandila. Ne že by mě konec zklamal, ale čekala jsem něco... epičtějšího. Zkrátka jsem čekala, že po 3 dílech nabitých akcí to skončí prostě jinak. Ale i tak jsem spokojená :) Originální oddechovka pro dlouhé večery.

23.03.2014 4 z 5

Netvor Netvor Alex Flinn

Nejdříve jsem viděla film a až potom, po delší době, jsem se pustila do knihy. Nemůžu tedy porovnat, nakolik se liší od filmu, ale jisté odlišnosti tam najdu, třeba v podobě Kylea jako netvora. Musím říct, že kniha mě nezklamala. Klasická pohádka, všichni více, jak to dopadne a přesto nás něco nutí číst dál. Ze začátku jsem Kylea nesnášela, takový namyšlený frajírky fakt nemusím. Potom už byl víc v pohodě, ale přišlo mi trochu divné, jak mluvil, hlavně ke konci knihy. Láska sice dělá divi, ale mluvit trochu jako z předminulého století? To jedinné mi na knize asi nesedělo. Jinak se mi líbila a doporučila bych jí :)

21.02.2014 4 z 5

Podvedený anděl Podvedený anděl Melissa de la Cruz

Já tuhle sérii prostě miluju :D Hned jak jsem se dozvěděla, že vyjde další díl, objednala jsem si ho. Docela mě překvapilo, že 5. díl vyšel tak rychle. Hodně se mi líbil, byla jsem napnutá jako kšandy až do konce :) Musím říct, že jsem si oblíbila novou venatorku Deming Čen, přijde mi fajn, taková osobnost :) Nejvíc mě pobavilo to, jak Spolek vymýšlel filmy a knihy o upírech, aby zatajil skutečnost. Upír co voní po růžích? No dobrý, dokonce ještě lepší než upír, co se blýská na slunci :D (Ne, nepodezřívám Meyerovou, že je upírka). Těším se na další díly. Doufám, že vyjde i spin-off a povídková kniha k sérii :)

05.01.2014 5 z 5

Tahle píseň ti změní život Tahle píseň ti změní život Leila Sales

O téhle knížky jsem nic moc nečekala, ale o to víc mě překvapila. Miluju hudbu, proto je tohle téma pro mě jako stvořené. Zároveň jsem si sama zažila dobu, kdy jsem neměla skoro žádné kamarády a všichni mě ignorovali. I když né tolik jako Elisu, to je fakt. Elisa mi přišla velmi sympatická, celou dobu jsem jí fandila. Char ze začátku taky, i když se pak zachoval dost hnusně. Překvapilo mě, že na ten blog psala holka, která se jinak v knize neobjevila. Myslela jsem, že to bude Emily nebo Amélie. Závěr byl krásný a takový optimistický. Jsem ráda, že Elisa našla skutečné kamarády. Myslím, že tato kniha opravdu stojí za přečtení :)

14.12.2013 5 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Trochu jsem pochybovala o tom, jak na mě bude působit jiné prostředí mimo Akademii. Neměla jsem se vůbec čeho bát, autorka si s tím skvěle poradila! :) Spoustu nových postav, prostředí, nové objevy a nakonec to do sebe všechno hezky zapadalo. Jenom mě dost štvala ta část s Rose a Dimitrijem. Chápu, že byla "zdrogovaná", ale moc mě ta část nebavila. Jsem ráda, že to nakonec dopadlo tak nějak dobře a vrátili se na Akademii - staré dobré známé prostředí :) Řekla bych, že konec byl docela mírný, oproti předchozím dílům, ale stejně otevřený, na což jsem si už zvykla :D Ještě, že se Rose mohla dostat Lisse do hlavy, aspoň jsme věděli, co se děje na Akademii. Prostě skvělý díl :)

29.10.2013 5 z 5

Tma a prázdnota Tma a prázdnota Carrie Ryan

Tento díl se mi líbil nejméně. Sice mi byla Anna z celé trojice hlavních hrdinek nejsympatičtější, taková odvážná a rozumná, jenže... Štvalo mě, že se dobrou polovinu knihy, kdy se na scéně objevil Elias a Gábi, řešili jenom vztahy mezi sebou. Ona má ráda jeho, jenže on má rád jinou a místo toho se do ní zamiluje někdo jiný, jenže oni spolu být nemůžou a tak dále.
Na začátku mi trvalo, než jsem se do toho dostala. Způsob, kterým autorka píše, dokáže sice navodit neuvěřitelně depresivní a pochmurnou atmosféru, kdy vlastně není naděje, že přežijete, ale prvních 30 stran bylo utrpení. Závěr mi přišel docela odfláknutý, ale jsem ráda, že to skončilo dobře. Celkově to byl dobrý díl, ale v porovnání s ostatními už tolik ne

19.10.2013 3 z 5

Temná horečka Temná horečka Karen Marie Moning

Mám z téhle knihy různé pocity. Musím říct, že to je opravdu originální příběh, o Keltech jsem ještě nikdy nečetla. Už čtení jsem se bavila, protože se pořád něco dělo. Jenže mi vůbec nesedla Mac. Starala se jenom o to, jestli jí růžový lak na nehty ladí s kabelkou nebo jinou částí oblečení. Pravda je, že se hodně změnila, přišla o sestru a tak celkově se jí zhroutil svět. Ale ani Barronse jsem si neoblíbila, mám ráda badboye, ale nějak mi prostě nesedl. Zkrátka ani jedna postava, kvůli které bych nutně musela číst dál a do poslední stránky doufala, že (ne)zemře. Což je docela velké mínus. Jinak ale nevím, co bylo na knížce erotického - maximálně to, jak se svlíkala v muzeu :D. Průměrná kniha...

10.10.2013 3 z 5

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

Velice zajímavá knížka, mile mě překvapila :) Čekala jsem průměrnou fantasy. Líbilo se mi téma duší a mluvčích, kteří jim pomáhají vyřešit jejich trable. Na konci jsem si říkala, že jestli Aldena zabijou, tak budu brečet... Ale naštěstí ne ;) Aldena jsem si opravdu oblíbila, ale bylo mi líto i Zaka. Celkově dobrá kniha :)

16.09.2013 5 z 5

Nikdy v životě Nikdy v životě Sara Shepard

Taky tento díl považuju rozhodně za lepší. Skvěle čtivá kniha, hlavně ten konec, kde jdou holky "kempovat". Opravdu jsem se bála, i když pak nebylo proč. Sice vyšlo najevo, že to dvojčata nejsou, ale pak jsem málem mlátila hlavou do stolu, protože se musí začít prakticky od začátku, když je už nepodezřívatjí. I když mi, stejně jako Cleo, přijde podivné, že by je takhle hnedka vyloučili z kruhu podezřelích, když má série další 4 díly. Jinak ale suprová knížka :)

09.09.2013 5 z 5

Vstříc temnotě Vstříc temnotě Lisa McMann

Velmi zajímavá zápletka, i když jsem už od poloviny knihy věděla, kdo je ten úchyl. Ale to nevadí, i tak mě to bavilo číst. Pravda o schopnostech lovců snů mě docela zaskočila, ale tak trošku jsem to tušila. Alespoň, že je dál s Cabelem. Líbí se mi, jak se navzájem škádlí a tak. Jsem zvědavá, jaký bude poslední díl ;)

18.08.2013 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Tato knížka mě mile překvapila. Trochu mě odrazovala obálka - růžová? I když sama kniha je taky taková "růžová", dalo by se říct. Milá, vtipná, zábavná, stejně jako hlavní hrdinka Gwenny, kterou jsem si oblíbila díky její přirozenosti. Gideon není žádný ideální kluk, ale je mi jasné, že pod drsnou šlupkou je citlivý kluk ( o čem by asi byly další díly, že?). I když se toho moc nestalo, vlastně jsme se celou dobu jenom seznamovali s Gwendolyn, její rodinou a tím, jak to chodí mezi cestovateli časem, bavilo mě knihu číst a těším se na další díly ;)

13.08.2013 4 z 5