Vstříc temnotě

Vstříc temnotě https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113923/mid_vstric-temnote-She-113923.jpg 4 297 37

Lovkyně snů série

Některé noční můry nekončí. Zvlášť když se nechtěně dostáváte do snů druhých. Jmenuju se Janie. Je mi teprve sedmnáct, ale skutečnost pro mě začíná být horší než sny. Na Fieldridgeské střední škole se dějí znepokojivé věci. Přesto nikdo nechce promluvit a ani vyšetřování nikam nevede. Co je však ještě horší, začínám odhalovat pravdu o sobě a o mých schopnostech - a ta je pochmurná. Vážně, krutě pochmurná.... celý text

Romány , Fantasy

Vydáno: , Fragment (ČR)

Fade , 2009

Mamka_cte
21.02.2024 3 z 5

Série, kterou jsem poprvé četla na základní škole. Tehdy jsem ji milovala! Po dlouhé době jsem uklízela knihovnu a tuto sérii objevila. Dostala jsem chuť na rereading. Byla jsem zvědavá, co na knihy řeknu po tom, co mám teď načteno mnohem více a jestli mě budou stále bavit.

Knihy se mi líbily stále, ale bylo vidět, že jsou opravdu pro mladší čtenáře. První díl se mi líbil nejvíce. Druhý a třetí by stačilo smrsknout do jednoho dílu, nebo udělat ze všech tří jeden.

Fantasy linka je tu slabší, spíše převládá romantika a menší akce. Kniha se snaží zaútočit na vaše emoce, ale teď už jí to moc nejde. Když jsem byla mladší, tak to zabíralo více.

Sérii jsem přečetla jedním dechem, jsou to takové úzké jednohubky s větším písmem v kratších kapitolách. A stále se mi líbí jako před léty.

Konec knihy je předvídatelný. Happyend pro mládež. Knihy zase uklidím do knihovny a přečtu si je za dalších 10 let.

Pokud hledáte oddechové čtení s prvky detektivky, fantasy a školní lásky, tak toto je série přímo pro vás. Doporučuji.

Hanncha
23.05.2022 4 z 5

Druhý díl byl o něco čtivější a "propracovanější" než první. Super.

evineckY
11.02.2022 4 z 5

Tak nám spisovatelka '' dospívá '' a příběh se vyvíjí - je akčnější.
V knize se probírají témata jako jsou kamarádství, rodinné problémy, drogy a jejich nebezpečí - kde si dávat hlavně pozor. Doporučuji dětem tak od 12 - ti let.

A pak světla mírně pohasnou.
Janie zamrká a pro jistotu se opře o zeď.
Ale není to ničí sen.
To jen něco končí.
A něco jiného začíná.

DK197
27.03.2021 3 z 5

E-KNIHA: Často se to nestává, ale tento díl je opravdu lepší než první. Jak bych ten předchozí hodila někam mezi 2 - 3 hvězdičku, tenhle mezi 3 a 4. Chybí v podstatě všechny nedostatky předchozí části. A tato zápletka na to zpočátku nevypadá, ale stojí za to - autorka ji dost nečekaně vyšroubuje, že i já zůstala koukat. Komplikuje se nám i samotný dar a vztah mezi hrdiny. Jo, tohle nebylo špatný. :-) Málem jsem se kvůli pozitivnímu pocitu vrhla i na třetí díl. Pak jsem si ovšem přečetla hodnocení a rozhodla se, že to není nutné. I bez něj se vám tady vše krásně uzavře.

jesterka.as
15.09.2016 3 z 5

Oproti předchozímu dílu autorka zřejmě dospěla, protože už nepoužívá tak často jednoslovné věty. A nebo už jsem si zvykla :))) každopádně opět pěkný příběh, nezadrhává a rychle se čte...

Andina123
21.07.2016 4 z 5

Super kniha, ale bohužel nebyla v Ich formě.

sarahmoon
26.01.2016 4 z 5

Styl kterým autorka píše, nutí rychle číst. Kniha je přečtená za pár hodin. 2. díl se mi asi líbil víc.

deedulka
17.11.2015 4 z 5

Janie pátrá po osobě, která by mohla zneužívat studenty. Při tom se však komplikuje její vztah s Calebem. Nepomůže jí ani zápisník od předchůdkyně lovkyně snů, kde zjišťuje všechna negativa jejích schopností. Vyšetřování se mi líbilo a bylo napínavé, i když si nedokážu představit, že by díky snům mohla vypátrat viníka. Knihu jsem přečetla hrozně rychle a rovnou beru do rukou třetí díl.

Davina
24.07.2015 3 z 5

Rozhodně se mi líbí ten nápad, proto jsem se vrhla do druhého dílu. Zvykla jsem si na zjednodušenou formu obsahu (Dostáváme opravdu plno knedlíků, ale málo omáčky.) L. McMann příběhu mohla dát více pestrosti.
Kvůli předvídatelnosti děje jsem knihu odložila a šla číst Město nebeského ohně (Trochu neuctivé, ale je to tak.) Přesto jsem se k ní později vrátila a mrzí mě to, co Janie čeká.

HančaŠ
08.06.2015 5 z 5

Nestává se to často, ale druhý díl byl dle mého názoru ještě lepší než ten první.

Sali88
23.01.2015 3 z 5

Dala bych 3 a půl. Líbil se mi víc, než 1. díl :)

1259
20.01.2015 2 z 5

Janie má čím dál více zapletený život. Těším se na další díl.

Lumine
15.12.2014 3 z 5

Možná mi trochu vadí ten nedotažený styl psaní, ale příběh je pěkný. :3

Annie G.
12.12.2014

Tehle dil se mi z celé serie libil asi nejvic. U toho, jak Janie nadrogovali sem se fakt nasmála

Samaret
17.11.2014 3 z 5

i přes otřesnou formu napsání jsem se dokopala to přečíst. Zůstávám ale téhož názoru jako u prvního dílu: Námět dobrý, zpracování strašné.

maca5449
06.11.2014 2 z 5

Čekala jsem, co autorka zas vymyslí za problém mezi Janie a Cabelem, aby to neměli tak jednoduché. Celkem zklamání. Navíc zase přetrpět ten strašný styl, kterým je to napsané! Ze zvědavosti jsem knihu dočetla, kniha se čte dost rychle. Něco na tom příběhu bude, protože po přečtení člověk chce i poslední díl.

martina5069
27.08.2014 5 z 5

Ještě lepší než první díl.Četla sem pokaždé když jsem měla čas a hltala stránku po stránce sem strašně zvědavá na poslední díl :-)

KerrKnock
16.08.2014 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, z celé úžasné série. Přečetla jsem jí za jedno odpoledne, opravdu "jedním dechem". Neustále mě překvapovaly zvraty a situace v knize, opravdu můžu jenom doporučit.

Narissa
25.07.2014 2 z 5

Podle mě je to lepší než první díl. Možná i tím, že jsem si na to zvykla a taky tím, že jsem nic moc nečekala. Konečně se tu projevuje nějaká psychologie a dokonce mě i překvapil závěr.

kvapsv
20.07.2014 5 z 5

Stejně jako u prvního dílu jsem nechtěla dát 5*, protože je kniha taková jednodušší..ačkoli je děj trochu víc zapeklitý než v prvním dílu. Možná to bude tím, že jsem si zvykla za poslední dobu na náročnější knihy a "oddechovky" jsem nechala ležet stranou. Nicméně tato kniha si 5* zaslouží. Je napsána čtivě, zábavně, pořád se něco děje a námět je vymyšlený moc hezky. :)

sny pro mládež noční můry

Lisa McMann
americká, 1968