denyjanostik denyjanostik komentáře u knih

Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Piper Kerman

Spousta z vás asi nepochopila, že za prvé seriál, byl natočen podle knihy, ne opačně a za druhé! že kniha není žádný román, ale autobiografie! Takže je sice hezké, že vám tam chybí zápletka a v knize vám chybí to, co je v seriálu a kdesi cosi, ale tohle jsou prostě fakta, tak jak to bylo.

Seriál jsme zatím neviděla, v blízké ho nemám v plánu sledovat, protože je tam toho zcela jistě dost navymýšleného. Kniha mě ohromila, nejen protože jsem zainteresovaná ve vězeňské tématice, ale proto, že mě prostě vtáhla do kůže Piper a naprosto jsem s ní soucítila a obdivuji její postoj k sobě samé a její hrdost. Jsem moc ráda, že se rozhodla podělit se světem o její příbeh. Ikdyž je těžké hodnotit takovou knihu, protože nehodnotím co někdo vymyslel, ale něčí život a ikdyž je to prostě smurtné, dávám jí 100 % . :-)

08.05.2015 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Nedočteno. Téma extrémně zajímavé, ale styl psaní mi nesedí, ke čtení mám úplně nechuť :D na straně 100 děj téměř nic. Tohle je snad po druhé v životě kdy jsem knížku nedočetla.

27.06.2019

Zpověď farářky Zpověď farářky Martina Viktorie Kopecká

Zaujaly mě krásné fotky a drobné ilustrace, kniha je vizuálně moc hezká. Občas mi vadil překlep v textu a jedna číselná nesrovnalost- já si takových věci všímám a prostě mě to ruší. Někde mi přišlo, že paní farářka na otázku úplně neodpověděla, začala o něčem jiném nebo odpověděla otázkou. Jsem ateista- některé věci mi přišly zajímavé, na druhou stranu to už po půlce bylo pro mě úmorné, stále dokola a to, že Bůh je je prostě pravda a všichni by se měli o křesťanství vzdělávat.. víc by mě asi bavilo čist přímo o ní, o jejím životě atd. No jsem ráda, že jsem to přečetla, vracet se ke knížce už nebudu, ač je paní Kopecká rozhodně zajímavá persona.

31.01.2024 3 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Za mě lepší než 1. Díl (kavárna)

12.05.2024 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Kniha asi stojí za přečtení, ale znovu to nepotřebuji. Daisy a Tom jsou totálně nesympatické postavy, Nick tam byl úplně k ničemu jako nějaký náhodný kolemjdoucí. Nicméně jsem očekávala nějakou love story a té se mi moc nedostalo. Přesto asi chápu, proč je to klasika, čtení je k maturitě jednou z těch méně bolestivých variant, ale nějaké silné emoce ve mně kniha nezanechala.

07.09.2018 2 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Děsná nuda! Velice dobrý námět (který však už předvedl King v Dlouhém Pochodu, ale proč ne) ale nepříliš dobře využitý. Tím, že od začátku víte o co jde, se proste nudíte. Na konci žádný šok, je to otevřené, takže po tom, co jsem trpěla celou knihu, to nespravil ani závěr. Krom toho je tam hodně postav a je těžké si zapamatovat kdo je kdo, kdo jak vypadá už vůbec netuším. Pro fanoušky hunger games možná, ale ty jsou o 100000% lepší a zazivnejsi, zde se nic neděje.

10.06.2018 odpad!

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Milé, jednoduché, oddechové :)
Začátek a konec super, prostředek trosku slabší, hodně fotbalu a ne az tak důležitého děje.. určitě to neni špatná kniha :) některé myšlenky jsou pěkné a po přečtení poslední stránky se cítím tak nějak trošku smutno-dojatě a už se tesim na svého přítele :D

28.03.2017 3 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

Skvelá kniha. Děsivá. Četla jsem hned po Dlouhém pochodu od Kinga a musím teď dát něco oddechovějšího teda, protože tímhle tempem bych tyhle témata nemusela zvládnout :D Mám chuť smazat všechny sociálně sítě, ale něco mi v tom brání, což je po téhle knížce dost strašidlený. Je to hodně nadčasové a měli bychom se všichni zamyslet, protože je možné, že časem.. za několik desítek let, bychom k tomuto mohli také dospět..

28.10.2016 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Včera jsem dočetla a doteď nevím, co napsat. Musím si to ještě nechat rozležet, nicméně knížka super, fakt jsem nadšená, námět neskutečná pecka! Já bych to udělala i v cz/sk, ale dala bych, ženský (ale jako klidně i chapy) na podpatky! :D samozřejmě bez toho střílení, ale nemusela by to být uplně špatná reality show a za pár hodin by bylo vymalovaný :D

03.10.2016

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Skvělé!
Jediné, co mě v knize rušilo, bylo pár překlepů v textu.. špatná koncovka, chybějící písmeno apod. Na můj vkus až moc častý výskyt :D ale dějově je kniha úžasná, přečtená jedním dechem! A obálka je taky krásná :)

02.08.2016 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Skvělé.

17.06.2016 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Od R.T. miluju všechny knížky, ale tohle mě teda vůbec nebavilo.

08.09.2020 2 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Jako takhle, super námět, příběhy se dobře prolínají, extrémně zajímavý téma, takový trochu psycho, ale ten konec.. to je hroznej bullshit???? pritaženej za vlasy a dehonestuje všechno, co jsem tak pracně před tím četla

13.07.2019 2 z 5

Výborné pokračování.

26.12.2017 4 z 5

Strašně dlouho jsem ji odkládala, protože mě odpuzovala kycovita obálka rovna obálkam knih pro malé holčičky. Ale! Jak se dej rozběhne je to perfektní, moc mě bavila, ale konec mi teda zlomil srdce, skončilo to úplně špatně!

18.12.2017 4 z 5

Tentokrát to bude jinak Tentokrát to bude jinak Alexandra Potter

Tak tohle je propadák. Prvně nechápu, pro jakou cílovou skupinu je kniha určena. Obálkou a námětem tak pro holky 12-13 let, ale občasnými výrazy o sexu a vzadu je cosi o audio knize na řízení, to vypadá spíš na zoufalé třicátnice. Okej, každý si občas chceme přečíst něco oddechového, zasněného.. ale tohle je fakt mizerné :D Přitažené za vlasy, úplně neskutečně. Kdyby mě nedeptalo mít nedočtenou knihu, tak nedočtu, fakt těžko se mi tím prokousávalo. Příjde mi to odbyté, napsané na rychlovku. Dávám 1 hvězdu za snahu a občasný vtípek.

22.09.2016 1 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

No, začátek teda absolutní zklamání a nechápala jsem, co je kolem knihy za boom. První třetina fakt slabá, ale pak se příběh krásně rozjel a dočtená byla už jedním dechem. Jen mě někdy iritovaly příliš dlouhé kapitoly a ještě mi vadilo, jak ten sochář nepoužíval SE a SI. Jinak příběh pěkný, ke konci pěkně zamotaný a hezky propojené postavy.

26.08.2016 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Děj je trošku předvídatelný, ale kniha moc pěkná a čtivá :)

24.05.2016 3 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Začátek těžce úmorný, musela jsem se do čtení nutit, ale hned se to rozjelo a je to fakt super! Nevím co všem vadí Hanka, mne přišla právě v pohodě????, některé části se mi nechtělo číst, viz. Zora, Ilona, ale mají svůj smysl a parádně se vše skládá dohromady, otevřeny konec mi nevadil, nepřijde mi zas až tak otevřeny. Třeštíková boží! První jsem četla Veselí a tohle má takový napinavejsi dej :)

02.04.2019

Všechno nebo nic (I+II) Všechno nebo nic (I+II) Eva Urbaníková

Dokonalá kniha, moc mě bavila. Film jsem viděla první a kniha je úplně jiná a lepší, ale oboje stojí za to.

27.11.2018