Denninka Denninka komentáře u knih

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Přidávám další pozitivní ohlas na tuto knížku. Dlouho se mi nestalo, že bych při čtení nenašla pasáž, která by mě nebavila. Vše bylo tak napínavé a tak realisticky popsané, že se při čtení nešlo nudit. Závěr byl pro mě hodně překvapivý a to jen podtrhlo tu dokonalost. Hned se plánuji podívat na film, ale jsem si jistá, že knížku to jistě nepřekoná.

12.08.2015 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Z této knížky mám smíšené pocity. Jak už tu bylo psáno, spisovatelky styl psaní je opravnu velice strohý, ale na druhou stranu je děj přímý a knížka se čte rychle. Ale asi jsem čekala zajímavější pointu.

12.06.2018 3 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Tento druh knih není pro mě. Souhlasím s názory většiny, že by myšlenky 4 dohod šly sepsat v kratším rozsahu. Zbytečně zdlouhavé.

27.08.2017 1 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Taková oddechová krimi. Žádné násilnosti ani brutalita, jak to v jiných knihách tohoto žánru bývá. Celkově byl příběh zajímavý a odhalení pro mě bylo až na posledních stránkách.

21.09.2016 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

DOKONALÉ! Knížka se mi četla moc příjemně. Krásné dva příběhy, které jsou navzájem propojeny, ikdyž je od sebe dělí téměř 100 let. Spisovatelka opět nezkalamala a těším se na další příběh.

11.01.2016 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Přečíst si tuto knížku bylo mým velkým přáním. Je neuvěřitelné, že to, co je zde uváděné je pravda. Jak se knížka blížila ke konci, cítila jsem smutek a nebylo mi zrovna nejlépe, když člověk ví, jak to celé dopadne. Po přečtení tohoto deníku, jsem si kladla otázku, jaký život by Anna vedla, kdyby to dopadlo úplně jinak. Pro mě to byla smutná, ale zároveň jedna z nejzajímavějších knih, které jsem doposud četla.

29.06.2014 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Tuto trilogii jsem cetla spis jako kazdou knihu zvlast, jako kazdy samostatny pribeh. S prvnim dilem uz to nema temer nic spolecneho, ktery byl jednoznacne nejlepsi.

25.07.2019 2 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Já hodnotím všemi 5 hvězdičkami. Hodně mě baví příběhy, kde se prolíná minulost s přítomností.Všechny 3 hlavní postavy byly pro mě zajímavé, každý byl úplně jiný. Dost zajímavé čtení a konec byl velice překvapivý. SUPER!!

06.02.2016 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Stříbrná zátoka je třetí knížkou v pořadí, kterou jsem od této autorky četla a opět krásné čtení. Jak už tu bylo napsáno, autorka dokonale vylíčila australské prostředí, že jsem si připadala, jako bych tam byla taky. Moc mě knížka bavila. A jestli někdy pojedu do Austrálie, určitě se pojedu podívat na velryby :-)

13.10.2015 5 z 5

Lazarovy ženy Lazarovy ženy Marina Lvovna Stěpnova

Lazarovy ženy byly mojí první knížkou ruského autora. Ze začátku mi trvalo než jsem si zvykla na autorčin styl psaní a celkové pojetí mi přišlo hodně odlišné. Děj mě začal bavit teprve v půlce a to mě pak mrzelo, že už je konec. Teď zpětně po přečtení knížky mi příběh připadá velmi zajímavý, hlavně co se týče postav Galiny a Lidočky.

11.06.2015 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Další počteníčko od pana Hartla mě moc pobavilo. Těším se na další knížku.

28.02.2019 4 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Už delší dobu jsem si říkala, že si od pana Viewegha něco konečně přečtu a spojila jsem to s vydáním této nové povídkové knížky. Nenadchlo mě to a ani neurazilo. Druhá povídka se mi líbila víc, zajímavý nápad. Jen jsem na konci očekávala nějakou, alespoň malinkou spojitost či provázanost mezi povídkami.

16.08.2018 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Příběh moc zajímavý a hezky napsaný.

14.06.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knížka se mi líbila. Sice příběhy nejsou zrovna dvakrát optimistické, ale každý z nich byl zajímavý. A provázanost se mi také líbila, ikdyž jsem se pak ke konci trochu ztrácela kde kdo byl. Ale i tak to bylo pěkné čtení.

17.02.2017 4 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Moc zajímavý příběh se sympatickými postavami. Nejdřív mi chvilku trvalo začíst se, ale pak když knížka byla dočtena, tak mi bylo líto, že příběh skončil.

06.11.2016 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Strašně pohodová knížka. Málo postav, jednoduchý děj, ale bylo to tak hezky napsané, že jsem se do čtení úplně ponořila. U této spisovatelky nejde šlápnout vedle a už se moc těším na další knížku.

07.09.2016 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Konečně dočteno! S touhle knížkou jsem měla velký problém ji dočíst. Téma se mi hned líbilo, ale pojetí a obsah příběhu už byl pro mě horší. Některé pasáže moc zbytečně obsáhlé, za mě by příběh mohl být kratší. Závěr byl opravdu překvapující.

14.12.2015 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Tato knížka byla mou druhou knihou od Johna Greena. Prvně jsem četla Hvězdy nám nepřály, které nasadily až moc vysokou laťku. Sice hlavní hrdinové byli ve stejné věkové skupině, ale děj v Hledání Aljašky mě vůbec nezaujal. Knížku jsem četla spíše ze zvědavosti jak to celé dopadne. Možná kdybych byla o deset let mladší, tak by mě to zaujalo více.

31.01.2015 2 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Prijemna romanticka oddychovka.

24.04.2020 2 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Od Jojo Moyes mám přečtené všechny knížky a musím říct, ža tato byla pro mě asi nejlabší. Koňská tématika nebyla pro mě tolik záživná. Neříkám, že se mi nelíbil příběh, ale nebylo to takové, že bych knížku nemohla odložit dokud jí nedočtu.

21.05.2018 3 z 5