dark.ma93 dark.ma93 komentáře u knih

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

To, co jsem jako dítě milovala a ráda si četla. Skvělá!!

10.08.2012

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

Knihy které nudně popisují historii je dost. Ale tohle je o válce a její jiné stránce. Ukazuje, jak ničila psychiku mladých kluků. Když jsem to četla a uvědomila si, že těm klukům je tolik, co mým spolužákům a co už zažily. Tuhla jsem...

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Tenhle poklad literární klasiky jsem moc ráda četla už na Zš. I když se neřadím mezi milovníky poezie, tak tohle patří mezi oblíbenou četbu. Mám ráda ty strašidelné příběhy. Jako dítě jsem se i bála. Rozhodně by si to měl každý přečíst, je to opravdu kvalitní.

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Jak z mála vznikne hodně :=) Asi takhle bych to nazvala a není to špatné.

06.08.2012 4 z 5

Vražedná nenávist Vražedná nenávist Zuzana Francková

Nazvala bych to tím nejlepším, co autorka napsala! Hlavně něco úplně jiného, než od ní znám. Skvěle propracovaná psychologie a myšlenky hrdinky. Přečteno za večer s otevřenou pusou. Konec je fakt překvapení. Nakonec se dá pochopit, že hrdince se staly všechny nejhorší svinstva, jaká se mohou mladé holce stát. Od znasilňování, smrti maminky, šikany, problémům ve škole. Obrovská křivda v práci, smrt oblíbené paní, jaká ji pomáhala. Nakonec její lesbická orientace, která ji dělá spíš problémy a setkává se s nepochopením. Krutost má možná své vlastní hranice a tak udělala, co udělala. Asi jsem po přečtení pochopila, že každý máme svoji hranici, kterou už nedokážeme vydržet a psychika na to takhle reaguje...

Soukromý ráj Soukromý ráj Zuzana Francková

Smutné, dojemné, nakonec mě to vedlo k zamyšlení. Taková mladá holka a čím si prošla. Skvělá knížka!

06.08.2012 4 z 5

Poslední extáze Poslední extáze Simona Monyová (p)

Trochu jiný děj, než u jiných knih autorky. Krutá realita toho, jaké je pro rodiče mít syna gaye a jak ještě těžší je to pro něj:(

23.07.2012

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Od autora moje nejoblíbenější! Tolik mně chytla za srdce... Ale nepochopí ji každý.

Prstýnek z vlasů Prstýnek z vlasů František Kožík

Smutné, melancholické a baladické. Děj je krásný a dobře se čte. Knížku mám mezi oblíbenými.

Rafanda Rafanda Karla Kubíková

čtivé... životní osudy táhnoucí se dlouhou dobou v období poválečném i totalitním. Líbí se mi! Autorka by měla pokračovat v psaní knih s téhle doby. Přiblíží tak mnohé, co už si dnešní generace ani neumí představit

01.06.2012 3 z 5

Advent Advent Jarmila Glazarová

Krásný dialekt, děj který nutí přemýšlet, dramatický konec. To je jedna z mých oblíbených! Zlatá kniha!

Tři holčičky na římse Tři holčičky na římse Taťána Březinová

Vřele doporučuji ke čtení! Kniha vás vtáhne do děje, nadchne, je tenoučká a nezabere mnoho času. Autorka dokázala skvěle ukázat psychiku holčiček. Věřím, že dojme a snad lidem ukáže, že by neměli být tak lhostejní! Kdyby byly všichni lidi, jako jejich pěstounka, nebyl by na světě jediný dětský domov potřeba!

01.06.2012 4 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Konečně kniha z opačného úhlu pohledu, pohledu nevědomého, dětského. Za mě super.

22.11.2019 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Má další láska. Nádherné a ještě víc je tato kniha.

22.11.2019 5 z 5

Slavičí píseň Slavičí píseň Fiona McIntosh

Srdeční záležitost!

22.11.2019 4 z 5

Nechte mě odejít Nechte mě odejít Caitlin Spencer

Nechci nic zlehčovat, bylo mi líto té třináctileté dívky, která naletěla a muž jí znásilnil. Ale čekala jsem něco jiného, že byla vězněná v kobce. Ale ona byla dospělá a dělala to pak už dobrovolně. Ty pasáže, jak naletěla jako dítě, úplně jsem viděla plno dnešních pubertaček, kterým se to může stát, ale jako dospělá žena? A rodiče, že by fakt nic nepoznali? Styl psaní nebudu hodnotit, protože mám respekt, že to není od spisovatele.

22.11.2019 3 z 5

Vytoužené dítě Vytoužené dítě Catherine Chidgey

Z knihy jsem měla rozporuplné pocity. Za prvé se mi nesmírně líbila obálka knihy a samotný námět, protože zrovna osudy lidí za druhé světové války mě berou a válka z pohledu dětí zvlášt. Přesto ubírám hvězdu a to styl psaní. Text je strašně nečtivý a myslím, že hodně lidí odradí, některé pasáže jsou zbytečné, nemá to spád ani chut. Musela jsem číst na přeskáčku a vlastně se mi líbil až konec knihy.

I navzdory formě je ten příběh tak omračující a podmanivý, že si mě získal. Osudy dvou dětí, láska, ukázka jak fungovala propaganda Hitlera a v závěru postava Vytouženého dítěte. Něco bylo mrazivě kruté i krásné na té knize, že i přes formu psaní je krásná.

29.09.2018 4 z 5

Hra na pavoučka Hra na pavoučka Zuzana S.

Tak jsem to dočetla, ale jak jsem se na knihu těšila, tak se mi moc nelíbila. Četla jsem ji spíš jak kazuistiku z dob studií soc. práce, tak na přeskáčku a přemýšlela o životě. K literárnímu stylu se nebudu vyjadřovat, leč se mi nelíbil, ale zde beru, že autorka není žádná spisovatelka a vyjadřuji jí obdiv za to, že o všem dokázala promluvit, nicméně její životní příběh mi je stěží uvěřitelný. Nechci ho bagatelizovat, třeba to vážně zažila a pak se jí smekám, ale jako... XXXX pokusů o sebevraždu, třikrát dle všeho otěhotněla ze znásilnění, nespočetněkrát znásilněná byla, za svůj život potkala samé pedofily - otčím, manžel, kamarád Honza. Už trochu moc i na jeden osud, tohle už snad není ani zlá karma, ale... Já nevím, třeba to fakt tak bylo. Lituji a skláním se nad vším zlým co tato žena prožila, obdiv za snahu jít dál :)

25.07.2018 2 z 5

Jsem v tom! - Rady pro nastávající maminky Jsem v tom! - Rady pro nastávající maminky Silvia Höfer

Za mě nejlepší kniha o těhotenství i porodu, kterou jsem držela v ruce!

21.06.2018

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Takové milé lehčí čtení :)

29.08.2017