Hra na pavoučka

Hra na pavoučka

Skutečný a před několika lety silně medializovaný příběh dívky, kterou od čtyř let sexuálně zneužíval otčím. Hra „na pavoučka“ začala zdánlivě nevinně, byla však čím dál drsnější, až v dívčiných devíti letech vyústila v brutální znásilnění. To však byl pouze začátek… Těžko uvěřitelné pokračování zahrnu... celý text

Těžko uvěřitelné pokračování zahrnuje kromě opakovaných sexuálních ataků ze strany otčíma a jeho kumpánů také bití, podávání drog, citové vydírání i nechtěná těhotenství a vynucené potraty.

Život hrdinky několikrát visel na vlásku. Ve snaze uniknout traumatizujícím zážitkům se málem otrávila léky, řezala se žiletkami a jednou skoro vykrvácela, když si do břicha zabodla střep. A co je nejhorší – devastující hry se odehrávaly v kulisách navenek spořádané rodiny s úspěšnými dcerami a dobrým ekonomickým standardem a oběti téměř nikdo nepomohl. Selhala matka i širší rodina, selhaly instituce, soudy i jednotliví sociální pracovníci.

Strhující vyprávění samotné hrdinky nekončí… V současné době je třicetiletá mladá žena matkou čtyř dětí. Studuje vyšší odbornou školu sociálně právní a prohlubuje si znalosti arteterapeutických metod a technik. Sama prošla mnoha terapiemi, opakovaně pobývala v psychiatrických léčebnách.

Ve vztazích s muži stále tápe. Bývalý manžel byl pedofil, zneužíval její syny a spáchal sebevraždu skokem pod vlak. S původní rodinou si stále nerozumí a před svým někdejším tyranem se necítí v bezpečí. Ale kvůli dětem je odhodlaná všechno překonat, ony jsou smyslem jejího života. „Nikdy to nevzdávejte, vždycky zbývá jiskřička naděje,“ vzkazuje všem, kteří podobně jako kdysi ona trpí a marně volají o pomoc. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/22_/226927/hra-na-pavoucka-Mu7-226927.jpg 3.48
Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno:, Triton

alena6240

Kniha mě za začátku nadchla. Ovšem později mi začlo vadit neustale připomínání toho co se už stalo.Také všechny lékařské zprávy pro laika nesrozumitelné byli nudné zbytečně zdržovali od čtení. Přesto vzhledem k tomu že se jedná o pravdivý příběh mě kniha dostala. Vy níže hodnotící.Nesudte autorku jak se měla či neměla zachovat. Kdo neprožil nemá právo soudit může jen tiše smeknout před její výdrží!

efka92

Velmi zajímavá kniha. Moc se mi líbila, bohužel realita.

Anet95
24.11.2016

Mě nepříjde, že je ta knížka špatná. Je čtivá a smutná. Chápu spisovatelka, že má averzi na muže, kdo by neměl se zkušenostmi jaké má ona?

milena1987
30.03.2016

Ta mladá žena je zřejmě nemocná a touto knihou se snaží ranit co nejvíc lidí. Znám dobře velmi podobný případ taky údajně znásilněné dívky svým otčímem. Ten dokonce skončil ve vazbě . Po vyšetření dívky lékařem bylo zjištěno, že dívka je panna a vše si vymyslela. Tehdy to probděhloí i v lelevizi v tím, že veškeré obvinění bylo ztaženo. Podoba je i v tom, že každý je úchyl nerbo podofil a všichni ji pronásledují a zatím je to obráceně. Myslím, že to je případ pro psychyatra.

shabby
19.08.2015

Vzhledem k tomu, že se pohybuji v sociálních sítích, sáhla jsem po této knize ze zvědavosti, jak se k celé kauze postavily ospod, soudy, policie, učitelé apod. Knihu jsem četla z počátku s velkým zaujetím...ve 3/4knihy jsem se,ale začala nudit a ztrácet zájem. Musela jsem se hodně přemlouvat, abych se dostala až k závěru knihy. Najednou toho všeho bylo nějak moc... samý úchyl, pedofil, znásilnění, podrazy matky, azyly a neustálé stěhování..
Knihu jsem dočetla jen díky tomu, že se jednalo o pravdivý příběh a chtěla jsem autorce vyjádřit určitou úctu. Myslím si, že mohla být mnohem statečnější už v dětství. Možná by se celá situace řešila dětským domovem, ale i to by byla určitá výhra. Tím, že celou dobu mlžila a mlčela skončilo všechno tak nějak smutně .......

Čekala jsem od knihy více.

tisha8409
26.04.2015odpad!

Příběh přehnaný, plný nelogického chování autorky a plný nenávisti a obdivu a sebelásky k sobě samé v jednom.
Autorku neustále muži chtějí, každý ji miluje od první vteřiny, je napadána neustále, i když žije již sama, dvakrát za sebou si ke svým malým dětem přitáhne pedofila a nerozpozná to, ač to údajně zažívala sama.
Prodává ji i matka a ona potichu souhlasí.
Ač nesnáší údajně tělesno, aktivně ho vyhledává, dá tak nějak všem, má 4 děcka. U dvou neví kdo z nich je otcem.
Skutečně velmi, velmi přehnaný příběh. Těžko mu uvěřit.