Danca196 Danca196 komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Autorka opět nezklamala. Její styl psaní je natolik odlišný od současné literatury, neagresivní, bez zbytečných vulgarit a přitom je čtivý, děj pěkně plyne a čtenář po chvíli zjistí, že je už bohužel na konci. Opět smekám a knihu rozhodně doporučuji.

29.01.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Pro dítě může být malý princ celkem otravný, protože se pořád na něco vyptává a odpovědi nejsou vždy jasné... Proto si myslím, že kniha je určená především dospělým, aby si uvědomili, že jako děti byli bezprostřední, otevření a přímí. Pokaždé když tuto knihu čtu, tak v ní objevím něco nového, co mě zaujme. A je jednou z mých nejoblíbenějších knih.

24.01.2018 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Krásná kniha...

05.01.2018 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Kniha se mi zpočátku četla trochu obtížně, nemohla jsem se pořádně zorientovat v postavách. Ale nakonec jsem ráda, že jsem ji neodložila. I když Oveho nepřekonala.

02.09.2017 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

V knize se prolínají dva příběhy, jeden ze současnosti a druhý z první světové války. Oba příběhy spojuje obraz a tvrdohlavost, houževnatost a síla hlavních hrdinek. Kniha se čte jedním dechem a je úplně ideální na odpočinek.

01.09.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásná kniha, která nemá nic společného s filmem. Film je zpracovaný povrchně a vůbec se nepodařilo ukázat pocity, které jednotlivé postavy v ději knihy prožívají.

24.08.2017 5 z 5

Labutě z Páté avenue Labutě z Páté avenue Melanie Benjamin

Jsem ráda, že žiji v dnešní době a mohu žít svůj vlastní život, o kterém nerozhodují jen ostatní. Že jsem nebyla vychována k tomu, abych za všech okolností byla dokonalá, protože jen na názoru ostatních záleží. Přemýšlím, jestli v té knize byla alespoň jedna postava se svým životem spokojená a šťastná...

04.06.2018 5 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Oddechová kniha, u které hned na začátku víte, jak dopadne.

23.03.2018 3 z 5

Ta druhá Ta druhá Michelle Adams

Prvních sto padesát stran je naprosto zbytečných. Děj se točí pořád kolem tří věcí - odložení rodiči, jizvy po operaci kyčlí a útěk před sestrou. Nutilo mě to přeskakovat odstavce a posledních padesát stran, které už mají aspoň trochu spád, knihu nezachránilo.

24.01.2018 2 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Kniha je nádherně ilustrovaná, prvních pár stran super, ale pak už mi všechny dny deníku přišly úplně stejné.

05.12.2017 3 z 5

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Humoristická kniha s opravdu povedenou partičkou, která se chystá spáchat hromadnou sebevraždu. Celý příběh ovšem skončí úplně jinak. Knihu doporučuji všem, kteří mají rádi severský styl humoru.

20.11.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Asi jsem od knihy měla velké očekávání, které bylo způsobené obrovskou reklamou a kladnými ohlasy. Dlouho mi trvalo než jsem se do knihy začetla a zorientovala se ve všech osobách, které tam vystupují a v ději, ve kterém autorka přeskakuje z minulosti do současnosti. Bylo to prostě těžké čtení a vlastně jsem byla ráda, že kniha končí.

07.11.2017 3 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Krásný pohádkový příběh se šťastným koncem, kdy dobro zvítězilo nad zlem. Ze začátku mi dělalo potíže se do knihy začíst, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout.

02.11.2017 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha mě zklamala, i když jsem se na ní po Vyhnání Gerty Schnirch těšila. Děj je místy rozvláčný, jsou tam vkládány kopie záznamů z archívu a já se musela často nutit, abych knihu vůbec dočetla.

23.10.2017 2 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Silný příběh z druhé světové války. Knihu jsem musela několikrát odložit, protože jsem prostě nemohla číst dál. Ale rozhodně doporučuji přečíst, je to moje první kniha od této autorky a dávám pět hvězdiček.

18.10.2017 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Velmi napínavý příběh, který vám nedovolí knihu odložit. Rozhodně doporučuji knihu si přečíst, i když vám bude běhat mráz po zádech...

15.10.2017 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Kniha je to svým způsobem humorná i smutná. Situace, kterých se Britt-Marie dostává jsou vtipně popsány a hlavní hrdinka je doslova vždy zařízne:-) Smutná je svým způsobem kniha z toho důvodu, že celkem názorně ukazuje, jak těžké to mají v životě sociopati. Navíc jeden z důsledků, který činí Britt-Marie takovou, je neradostná událost z jejího dětství a rodiny... Čtyři hvězdičky dávám jen proto, že Ove byl lepší.

11.10.2017 4 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Klasická oddychovka se šťastným koncem. Ze začátku byla kniha trochu nudná a přemýšlela jsem, že ji odložím. Nakonec jsem vydržela a stálo to za to. Doporučuji všem, co si rádi nad šťastným koncem popláčou:-)

19.09.2017 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Kniha se četla velmi dobře, ale představa, že by něco takového mohlo v budoucnosti nastat, je děsivá...

15.07.2017 5 z 5

Italské boty Italské boty Henning Mankell

Pro mě naprosté překvapení. Kniha je o životě a smrti, nehledejte v ní žádné napětí. Příběh prostě volně plyne s podrobným popisem každé situace nebo severské přírody a počasí.

03.01.2021 5 z 5