Danca196 Danca196 komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kdybych mohla dát ještě více hvězdiček, udělám to. Je to moc nádherná kniha s příběhem plným smutku i dětské radosti z drobností, které jim pomáhaly přenést se přes tuto hroznou a těžkou dobu. Smekám před autorem této knihy a zařazuju ji mezi své oblíbené knihy.

08.10.2017 5 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Výborně popsané útrapy každého rodiče. Nejen otcové zažívají tyto situace, akorát ženy to asi moc nepřiznávají. A popis, že žena v I. trimestru těhotenství je jako koala na heroinu, je vše říkající. I tato kniha autora je naprosto skvělá.

20.08.2018 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Nádhera, další autorka, která mě přesvědčila, že česká próza je kvalitní. Styl, kterým je kniha napsaná může působit trochu těžkopádně, ale po začtení zjistíte, že je kniha napsaná opravdu neotřelým způsobem a její příběh je velmi zajímavý.

11.04.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Jedna z mála autorek, od které jsem přečetla všechny tři její knihy a nemohu se rozhodnout, která je lepší. Styl autorky je laskavý, provede vás příběhem tří generací, aniž byste se nudili, bez zbytečných hrůz nebo vulgárností. Těším se na její další knihu a doufám, že vyjde brzo.

14.03.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Před autorkou smekám. Popravdě jsem o ní do této doby neslyšela a po knížce jsem v knihovně šáhla jen díky přebalu, který mě svým zpracováním zaujal. Kniha je napsána trochu jiným stylem než je obvyklé u současné literatury. V příběhu se objevuje i téma 2. světové války, které autorka zpracovala netradičně a přitom výborně. Kniha se krásně čte a rozhodně ji doporučuji.

29.11.2017 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Nějak nevím co o knize vlastně napsat...Snad bude stačit jedna věta: je to poslední kniha, kterou jsem od autorky četla.

23.11.2017 3 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Přiznám se, že po knize jsem sáhla jen proto, že mě zaujalo jméno autorky.A rozhodně jsem neudělala chybu. Knihu jsem přečetla jedním dechem, výborně propracované postavy a děj, ve kterém se autorka zaobírá etickými otázkami, kdy odpovědi ovšem nechá na čtenáři...

25.05.2018 5 z 5

Přežít svou smrt Přežít svou smrt Radka Zadinová

Tato autorka by si zasloužila daleko větší pozornost, protože kniha je výborná. Zajímavý příběh, precizně popsané postavy, jejich pocity. I když se v knize prolínájí různé dějové linky a životní příběhy sester, čtenář si nepřipadá v ději ztracený, vše na sebe krásně navazuje.

23.12.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

V knize se prolíná několik příběhů - z historie, fiktivní a ze současnosti a i přesto se člověk v ději neztrácí. Za to autorce opravdu upřímně smekám, protože tohle dokáže málokdo. Od knihy se nešlo odpoutat, jedná se o pěkný příběh, i když plný hrůz, které se staly v minulosti. A autorka dokázala překvapit i zvratem v závěru knihy, kdy už jsem si na posledních pár stránkách říkala, že je jasné jak to dopadne.

01.11.2017 5 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Kniha je psána trochu těžším stylem než jsme zvyklí u současné literatury. Každopádně je to nádherné dílo, které rozhodně stojí za přečtení, kniha je plná naděje, utrpení a rodinné pospolitosti...

23.11.2017 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Napsaná netradičním stylem, napínavá a pěkná ukázka lidské hlouposti, bezohlednosti a strachu z neznámého.

06.02.2021 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Pěkný příběh o silné ženě, která si šla za svým snem a nevzdala se ho i přes mnohé překážky, které jí tehdejší doba a smýšlení lidí stavěli do cesty.

27.02.2018 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Asi zatím nejslabší kniha od této autorky. Sice nejsem cílovou skupinou, pro kterou je kniha určená, ale tak protahovaný závěr nemůže bavit ani puberťáky.

08.02.2018 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Přes pomalejší začátek se příběh stal strhující, kdy jsem nemohla přestat číst. O společenské situaci 30. let minulého století v USA už byla napsána spousta knih. Ovšem tato zaujala především pohledem malého děvčátka a její způsob vnímání okolí, postojů a reakcí lidí.

20.12.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Do poloviny knihy to byla celkem nuda, spousta opileckých pocitů opuštěné a litující se ženy. Od půlky už se něco začalo dít, ale stejně je to celkem dobře předvídatelný příběh, kterému prostě něco chybí. Na to, že kniha byla označena jako bestseller, tak pro mě byla spíš podprůměrná.

13.11.2017 2 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Čtivá oddechovka s pěkným koncem. Co ke knize dodat... Snad jen, že občas by se potřeboval praštit do hlavy asi každý z nás.

08.11.2017 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Pěkná kniha s pěkným příběhem a šťastným koncem, který popisuje tvrdý život přistěhovalců v Americe. Popisy jednotlivých postav jsou tak podrobné, že se čtenář po chvíli cítí součástí rodiny. Zároveň nepůsobí nudně a zdlouhavě, a to umí málokterý spisovatel. Autora si přidávám mezi své oblíbené a těším se na další jeho knihu.

10.10.2017 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Skvělá kniha, u které jsem se opravdu smála. Rozhodně doporučuji.

02.09.2017 5 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Od knihy jsem neměla velké očekávání, ale o to větší překvapení pro mě byla. Jednoduchý příběh, který se velmi dobře čte. A po přečtení určitě budete chtít jet na Krétu.

23.02.2021 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Krásná kniha, i když už asi dlouho nejsem cílová skupina. Zajímavý, neohraný děj, který naštěstí skončí celkem dobře. Původně jsem myslela, že to bude oddechová slátanina, ale byla jsem mile překvapena.

14.02.2018 5 z 5