Danago Danago komentáře u knih

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

U této knížky platí asi totéž co u Stanice odložených lásek.
Opět jsou tu příběhy dvou kamarádek - Ilony a Kamily a nejsou to jednoduché životní příběhy . Kamilu známe z předchozího dílu, takže její osud zde pokračuje .
Kniha začíná v období devadesátých let a běží až do roku 2002, kdy Polabí zasáhly povodně. Na některé historické události je zajímavé si zavzpomínat i na mentalitu lidí v té době.
Dokud se budeš smát je opravdu vystihující název.
Dost mě zaujaly některé myšlenky z knihy především ty optimistické.

Řekla bych, že tento díl je o něco lepší než byl první.
Příjemná oddechovka, u které není třeba moc přemýšlet.

Co se týká audio zpracování je to stejná katastrofa jako u prvního dílu.

09.11.2023 3 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Na mě knížka působila jako lehká oddechovka. Ano přesně tak to tenkrát bylo, ale děj mě zase za srdce tak moc nevzal. Oproti knize Heřmánkové údolí je to slabší, takový pro mě běžný život v socialismu.
Příběh byl dost povrchní , nepropracovaný. Autorka zde ženy popisuje jako naivní, které se neumí prosadit a bez nějakého sebevědomí, což s realitou možná jen občas koresponduje , ale nebylo to pravidlem ani za totality. Jak už jsem psala od autorky znám mnohem kvalitnější knihy.
Na odpočinek, když nechcete nad ničím moc přemýšlet je to ideální čtení.

Audio verze je ovšem dost strašná přehnaný afektovaný přednes, až mi to fakt bylo nepříjemné, ale snažila jsem se nad to povznést a věnovat se ději příběhu.

08.11.2023 3 z 5

Kus mého srdce Kus mého srdce Mary Higgins Clark

Tuto sérii čtu postupně celou a tento díl byl naprosto strhující, za mě možná i nejlepší z celé série.
Tentokrát je rodina Laurie vystavena tomu nejtěžšímu, únosu malého chlapce. Nevyšetřuje se starší případ, ale až bolestně aktuální únos. I když možná existuje určitý starší případ, který by s únosem mohl mít něco společného. Indicií je více a vyšetřování se rozběhne hned několika směry.

Celý příběh je napínavý bez hluchých míst.
Ikdyž se jedná o sérii, klidně se dá každá z knih číst samostatně, protože autorka umí naprosto nenásilně připomenout nejdůležitější souvislosti z minulých dílů.
Kniha neobsahuje žádné brutální zločiny, ale vyšetřování postupuje velice logicky a únos dítěte je zde velmi zajímavě vykreslen.
Závěr knihy je dokonale uzavřený a vše je do detailu vysvětleno.
Knihu velice ráda doporučuji.

06.11.2023 5 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

Není úniku je první díl nové série Černý led, mé oblíbené autroky Yrsy.

Kniha má úžasnou mrazivou atmosféru Islandu.

Děj začíná hrůzným činem , kdy je vyvražděna celá rodina a linka vyšetřování běží souběžně s linkou příběhu , kdy se postupně dozvídáme, co předcházelo tomuto hrůznému zločinu. Obě linky nám postupně odkrývají jak samotný příběh bohaté rodiny tak motivy pachatele. Ovšem než nám autorka odhalí co se skrývá za tímto zločinem , předloží nám barvitý , mrazivý až trochu strašidelný příběh. Já osobně bych se bála minimálně, tak jak hlavní hrdinka.
Atmosféra tajemného odlehého místa na Islandu je přímo fantasticky vykreslená.
A jak můžeme tušit je zde opět i vedlejší příběh vyšetřovatele, který se bude vyvíjet , jako vždy, během celé série.

05.11.2023 5 z 5

Nedokončený příběh Nedokončený příběh Rebecca Yarros

Knížka mě velmi překvapila. Byla jsem přesvědčená , že tento žánr už mi nemůže nabídnout nic překvapujícího, ale to jsem se neskutečně mýlila.
Velmi silný příběh , který naprosto není předvídatelný.
Dvě časové linky a jsou obě velice emotivně napsány , skvěle vykreslené postavy i jejich životy. Milostná linka je v obou časových rovinách hlavní a je v obou naprosto dech beroucí.
Knížku jsem nedokázala odložit.
Jedna z nejlepších knih v tomto žánru.

04.11.2023 5 z 5

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

Pro mě úžasná kniha. Krásně graficky zpracovaná. Při čtení jsem zjistila spoustu informací, o kterých jsem nic nevěděla. I audio zpracování je naprosto skvělé.

04.11.2023 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Mě osobně kniha nezklamala. Naopak děj mi připadal napínavý hned od začátku. A myslím, že děsivé sny z dětství byly důležité k dokreslení celé zápletky. Konec byl jako vždy dost šokující. Osobně jsem nečekala takový závěr.

01.11.2023 5 z 5

Rozbité světy Rozbité světy Markéta Prášková

Skvělá kniha. Autorka píše opravdu velmi dobře.

01.11.2023 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Má druhá kniha od autorky a musím uznat že píše poutavě a zajímavě. Kniha U severní zdi se mi ,ale líbila více.

01.11.2023 4 z 5

Kult Kult Abby Davies

Toto teda opravdu ne. Vůbec nechápu jak se mi to podařilo dočíst . Nejen že to bylo naprosto nudně napsané bylo to opravdu nechutné. O sektě jako takové se tu toho moc nedozvíme. Celé to má asi šokovat.
Ale toto bylo komplet postavené na hlavu.

14.10.2023 1 z 5

Čas primadon Čas primadon Naďa Horáková

No nejlepší na celé knize bylo pro mě Brno. A zajímavé byly i informace o hodinkách a špercích. Trochu mi chybělo napětí. Jinak taková průměrná česká detektivka.

14.10.2023 3 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Velice originálně napsaný román, bez příkras a nějakého zjemnění drsně popsáno , to co se odehrávalo v 50. letech, co zažívali političtí vězni. V této knize především ženy, což je pro mě osobně ještě citlivější a bolestnější struna. Jsem moc ráda, že jsem v této době nežila a doufám, že se nic takového u nás nebude opakovat. I když, jak se můžeme denně přesvědčovat, lidstvo je nepoučitelné.
Upozornuji, že kniha má opravdu jen depresivní místa, celá je jenom depresivní, i když se zde místy vyskytuje dosti drsný černý humor.
Za přečtení rozhodně stojí.
Poslouchala jsem audioknihu, která je bravurně načtená.

12.10.2023 5 z 5

Největší přání Největší přání Lenka Jakešová

Naprosto skvělá dětská knížka vhodná ke čtení ideálně v adventním čase. Doporučila bych ji dětem od 4 do 7 let.
Je to velice krásný dojemný příběh odehrávající se v době adventní a o Vánocích, kdy se se plní ta největší dětská přání.
Při čtení se k dětem i jejich rodičům přenese zimní a vánoční atmosféra.
Jsou zde nenásilně popsány běžné zvyky a tradice, které se u nás v tomto čase dodržují asi v každé české rodině.

12.10.2023 5 z 5

Kdo ti píše? Kdo ti píše? Dagmar Digma Čechová

Přečteno jedním dechem. Téma sice není nic nového, ale je úžasně lehounce a s citem zpracované,nejedná se přímo o romantický příběh, ale láska tu svou roli hraje. Příběh je především pro ženy, ukazuje život jaký opravdu žijeme a není vůbec jednoduchý. V knize každý najde něco ze svého života , tak jako i v ostatních autorčiných knihách. I v této knize najdete něco nad čím se zamyslete a najdete zde i určité poslání.
Kdo čte knihy autorky směle do ní určitě vás nezklame. Kdo nic nečetl doporučuji vyzkoušet , jak autorka píše a můžete klidně začít touto knihou. Věřím ,že se kniha bude líbit.

Mně osobně zápletka s dopisem přišla hodně zábavná. A zasazeni příběhu na řecký ostrov mě velice potěšilo.

11.10.2023 5 z 5

Dar Dar Louise Jensen

Zajímavý a neotřelý námět. Knížka má v sobě prvky napětí, dobře se četla. Konec trochu rozpačitý, tak nějak nečekaný k předchozímu ději se moc nehodil. Autorka chtěla čtenáře až moc zmást a překvapit, ale nebylo to úplně šťastné řešení. Škoda.

10.10.2023 3 z 5

Sedm lží Sedm lží Elizabeth Kay

Bohužel mnohokrát popsané téma. Nic nového mi kniha nepřinesla. Je čtivá. Ale to je tak vše.

08.10.2023 2 z 5

Stezka mrtvých Stezka mrtvých Sara Blædel

Severská krimi, napínavá, tak trochu mi téma zavánělo sektou.

04.10.2023 3 z 5

Znič to jméno Znič to jméno Jana Jašová

Zajímavá, pro mě dost komplikovaně napsaná kniha.

04.10.2023 3 z 5

Pokračování prvního dílu navazuje dalšími lety. Nástup socialismu , postupná kolektivizace rolníků. Rozhodně doporučuji číst tuto sérii postupně , takže nejdříve jedničku.
Ovšem první díl byl strhující a fascinující odhalující mnoho nových informací o vysídlování Němců z pohraničí. Tento díl popisuje další historické období vlastně další roky 1947 - 1950. Bohužel o tomto období už jsem toho četla hodně a asi i zajímavěji napsaného, nepřinesl mi nic nového. Takže druhý díl musím hodnotit méně hvězdičkami . Přesto si další díl nenechám ujít a uvidíme.

01.10.2023 4 z 5

Dívky beze jména Dívky beze jména Martha Hall Kelly

Tak tato kniha mě dostala, úžasně emotivně napsaný příběh. Dvě hlavní postavy skutečně žily, ostatní jsou sice smyšlené, ale na základě skutečných historických událostí. Propojení naprosto rozdílných životů tří žen: Američanka, Němky a Polky v době druhé světové války. Každá má úplně jinou roli a naprosto jiný osud, každá stojí na jiné straně barikády. Šokující, originální, dech beroucí pohled na události druhé světové války a události po ní. Kniha je naprosto strhující po celou dobu čtení. Co se dělo v Ravensbrücku, obludné operace žen, a důvod, proč se právě tyto pokusy děly, to jsem doposud opravdu netušila. Poválečné pokračování je naprosto stejně šokující.
A určitě si přečtěte i doslov.
Moc doporučuji.

28.09.2023 5 z 5